Spraakverwarring mogelijke oorzaak van fatale sprong roer om uitbuiting 0 Gratis thuisbezorgd: Meervoudigbekroonde Gran Reserva €4,99 NIEUWS 11 iïftn -«=4 Bestel via www.wijnvoordeel.nl/aanbieding J wijnvoordeel.nl „Een medewerker van het bedrijf zei, terwijl hij nog niet klaar was haar vast te maken, maak je geen zorgen, gewoon springen", aldus een woordvoerder van de Bel gische reisorganisatie FlowTrack Travel. „Toen sprong ze." De medewerker probeerde vol gens zijn verklaring het touw nog te pakken, maar hij was te laat. De val van 40 meter was dodelijk. Het meisje was zaterdag voor een tiendaags surfkamp aangeko men op een camping bij het plaats je San Vicente de la Barquera, ge organiseerd door FlowTrack Tra vel. Maandag was er een excursie naar een brug onder een viaduct van een snelweg, waar dit soort ac tiviteiten wel vaker worden geor ganiseerd. „Die besteden we uit aan een lokaal Spaans agentschap. We komen hier al 10 jaar, maar het is voor het eerst dat zoiets vre selijks gebeurt", zei directeur Filip Vandermaele van FlowTrack. De burgemeester noch de poli tiechef van Cabezón de la Sal had den weet van de bungeejumps in hun gemeente, maar zeiden dat daar geen vergunning voor nodig is. „We waren er niet van op de hoogte dat dat hier gebeurde." Niettemin bieden twee bureau's uit de regio al jarenlang de avon tuurlijke sprongen aan elastieke touwen boven de droge bedding van de rivier Cedeja aan. Het via duct van de snelweg A8 is zeer las tig toegankelijk. De springers moe ten over grote betonnen bogen on der de brug naar een hoogte van 40 meter klauteren. Een tiental jonge medereizi gers, Belgen en Nederlanders in de leeftijd van 16 tot 27 jaar, was getuige van het ongeluk. Zij wer den, samen met andere reisgeno- Een medewerker zei, terwijl hij het meisje aan het vastmaken was: geen zorgen, gewoon springen. Toen sprong ze al ten, opgevangen door psycholo gen van het Spaanse Rode Kruis. „De groep, in totaal zo'n twintig jongeren, heeft ervoor gekozen niet naar huis terug te keren maar dit trauma samen te verwerken. Ze hebben de eerste nacht alle maal samen in een grote tent ge slapen", aldus Vandermaele. Gisterochtend moesten enke len van hen op het politiebureau van San Vicente een verklaring af leggen. De Guardia Civil is een on derzoek gestart naar het ongeval. In juli van dit jaar was in Span je ook al een dodelijk ongeluk tij dens een bungeejump. In Granada kwam een 23-jarige Britse vrouw met het hoofd tegen een brug. in Australië. De landelijke televi siezender ABC noemde het in een reportage 'moderne slaver nij' en tekende verhalen op van onfortuinlijke backpackers die met name in de landbouw letter lijk tegen een hongerloon aan de slag gingen. Het wettelijk mini mumloon van 20 dollar bruto per uur wordt daar zelden uitbe taal. Het Australische parlement heeft een onderzoek gelast naar de werkomstandigheden van backpackers. Werkgevers mis bruiken de jongeren én komen ermee weg omdat een proces aanspannen tijd en geld kost. On betrouwbare werkgevers weten dat backpackers hun vakantie in Australië er niet door laten ver pesten, waardoor ze ongemoeid blijven. Het land trekt ieder jaar zo'n 160.000 jongeren die met een werkvakantie hun rondreis bekostigen. 3500 van hen komen uit Nederland. „Voorkom dat je gebruikt wordt", is het advies van Barry Harzevoort van Activity Interna tional, een bedrijf dat back- packes bemiddelt en begeleidt in Australië. Activity International werkt, om uitbuiting te voorko men, met een lokale organisatie die werkgevers aan kan spreken als er iets mis is. „Niet zomaar ergens aan de slag gaan", zegt Harzevoort. „Zorg dat je je Australische sofi- nummer hebt en dat er iets op papier staat." Proefnotitie Casa Safra Terra Alta DO Gran Reserva 2008 Cttdd Sam Ja ik bestel WOENSDAG 12 AUGUSTUS 2015 vluchtelingenhel door Edwin Winkels BARCELONA. Miscommunicatie zou de oorzaak kunnen zijn van het on geluk waarbij een 17-jarig Neder lands meisje maandagavond tijdens het bungee-jumpen in Noord-Span- je om het leven kwam. Janeck Jansen staat tot in zijn middel in een vijver, op zoek naar verdwe nen golfballen. foto Facebook Wat een fantastische wijn is dit! Zonder twijfel één van de beste wijnen uit ons assortiment. Niet voor niets werd deze topwijn inmiddels bekroond met maar liefst twee prachtige gouden medailles en ontving daarnaast zilver op de Mundus Vini 2015! Deze 7 jaar oude Gran Reserva heeft 24 maanden gerijpt op eikenhouten vaten en overtreft naar onze mening alle voorgaande oogstjaren. U mag deze exclusieve wijn bestellen voor de onwaarschijnlijk lage prijs van 4,99. Gratis thuisbezorgd "'0 7 t X o~ WPf Asia m /v Gold .0 Uitbundige en intense geur met indrukken van rijp zwart fruit. Dankzij de 24 maanden houtrijping op Franse en Amerikaans eikenhouten vaten heeft de wijn fluweelzachte tannines en een karakteristieke smaak gekregen. Hierdoor beleeft u de smaak van pure passie! De wijn heeft een uitzonderlijk geconcentreerde smaakcombinatie van verse bosvruchten, zwart fruit, vanille en verleidelijke kruidigheid. De afdronk is lang en intens. U Lf r K v ALTA of bel 031-7702796 (ma. t/m vrij. 8.30 -17.00 uur) Liever bestellen via de bestelbon? Stuur deze dan in een ongefrankeerde envelop naar: Wijnvoordeel, Antwoordnummer 616, 8400 VB 6orredijk X dozen 6 flessen) Casa Safra Terra Alta DO Gran Reserva 2008 (624248) a €4,99 per fles' M V *Introductieaanbieding: Geen bezorgkosten (t.w.v. 5,95). Betaling per factuur na levering. Gemakkelijk en zonder risico. Vragen? Telefoon 031- 7702796 (ma t/m vr van 8:30 tot 17:00) of mail naar contact@wijnvoordeel.nl CD sfrxfc 1000 SODEKNETTER WAT VOORDELIG] Al 16 jaar de voordeligste online wijnwinkel V Klanten beoordelen ons gemiddeld met een 8,3 0 Snelle levering, binnen 24 uur op werkdagen Betaal pas na ontvangst van de wijnen beslist.nl TOPWINKEL Geen 18, geen alcohol. THUISWINKEL WAARBORG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11