Feest in dorp dat nog altijd niet weg wil Auto beschoten tijdens wilde achtervolging door Middelburg Flyboarden wint nog altijd aan populariteit BEVELANDEN en THOLEN 19 Demonstraties van Ronny Bader en zijn kinderen tijdens de Colijnsplaatse Dagen hebben veel bekijks. worden gestuwd. Dat gebeurt in het Veerse Meer, bij de Veerse Gat- dam. „Het loopt al behoorlijk goed", zegt hij. „Dat je de sport te genwoordig steeds vaker voorbij ziet komen op televisie helpt na tuurlijk wel." De kans is niet gering dat Ron- ny zaterdag wat nieuwe klanten heeft geworven. Veel mensen kwa men kijken naar het ongetwijfeld spectaculairste onderdeel van de Colijnsplaatse Dagen. Bas 't Hart en Jochem Bakker - respectievelijk 19 en 21 jaar oud - keken hun ogen uit. „Ik heb het al vaak op televisie gezien, maar in het echt zie je pas hoe spectaculair het werkelijk is", zegt Bas. Jochem ziet het wel zit ten om ook een keer op een fly- board te staan. „Maar niet hier, hoor", zegt hij vastberaden. „Ik denk dat je de eerste keer toch be hoorlijk staat te stuntelen. Daar hoef ik geen paar honderd toe schouwers bij te hebben." 'Deze sport is een stuk gemakkelijker onder de knie te krijgen dan bijvoorbeeld waterskiën of wakeboarden.' Het mag er dan spectacu lair uitzien, volgens Ronny Bader uit Wis- senkerke is het hele maal niet zo moeilijk. We hebben het over flyboarden. De uit Frank rijk overgewaaide extreme water sport wint in ons land nog altijd aan populariteit. Het gezin Bader is inmiddels besmet met het fly- board-virus. Samen met zijn doch ter en twee zoons gaf Ronny zater dag demonstraties tijdens de Co lijnsplaatse Dagen. Bij Flyboarden wordt de water sporter door twee krachtige water stralen omhoog geduwd, zodat hij of zij zich hoog boven het water (tot wel vijftien meter) kan voort bewegen. De oeh's en ah's waren niet van de lucht toen Ronny's oudste zoon Danny zaterdag de gekste capriolen, zoals salto's en duiken, uithaalde in de haven van Colijnsplaat. „Zulke stunts heb je natuurlijk niet één, twee, drie on der de knie", benadrukt Ronny, die daarmee zijn eerder uitspraak een tikkeltje nuanceert. „Maar toch is deze sport een stuk gemak kelijker onder de knie te krijgen dan bijvoorbeeld waterskiën of wakeboarden. Iemand die dit voor de eerste keer doet, kan zich na vijf minuten al voortbewegen op een meter hoogte. Ook al doe je het maar een kwartiertje, dan kun je toch zeggen dat je echt aan fly boarden hebt gedaan. Ik kom regel matig mensen tegen die zeggen dat ze dit echt niet kunnen. Ze zijn verbaasd als het dan toch best goed blijkt te gaan." Hoewel er al heel wat mensen zijn die op regelmatige basis fly boarden, heeft Ronny vooral te maken met mensen die het een keertje willen doen voor de lol. Sinds vorig jaar is de inwoner van Wissenkerke de trotse eigenaar van 'Fly-Board Try Fly', een soort flyboardschool waar men sen terecht kunnen om een keer te ervaren hoe het is om door twee krachtige stralen omhoog te DOEL. Dagjesmensen en wieler toeristen togen gisteren massaal naar Doel. De 41ste editie van de Scheldewijding en Doelse Fees ten zorgden voor ambiance in het dorp dat 'nog altijd niet weg wil.' Om tien uur 's ochtends wer den de eerste trappisten gedron ken op de terrassen en hambur gers werden zonder scrupules weggewerkt. De rommelmarkt en braderie slingerden door heel het dorp, de camera's van toeris ten klikten onophoudelijk en er klonk overal muziek. Doel leeft, al verliezen de artistieke en veel al leegstaande huizen langzaam aan hun glans: de kunstwerken op de gevels worden op veel plek ken ontsierd door neergekalkte leuzen en ingegooide ruiten. Ook mocht voor het eerst in 41 jaar het ontmoetingscentrum niet gebruikt worden. De ge meente Beveren wil het niet meer opknappen vanwege de komst van het Saeftinghedok. Een 22-jarige man en een 18-jarige vrouw uit Middelburg reden in hun BMW over de Nieuwe Vlis- singseweg richting Middelburg. Ter hoogte van de draaibrug in Oost-Souburg trof het duo een zil verkleurige Volkswagen Golf, met daarin twee bekenden. Er ont stond een achtervolging door Mid delburg, waarbij de inzittenden van de Golf met vuurwapens op de BMW schoten. De auto werd daarbij geraakt, maar de inzitten den niet. Via de Poeledaelesingel en het Groene Woud reden de auto's over de Koestraat en de Rotter- damsekaai. Ze vervolgden hun weg richting de N57. Uiteindelijk eindigde de achtervolging op de A58, nadat de BMW-bestuurder zijn achtervolgers had afgeschud. Hij belde uiteindelijk vanuit Vlis- singen de politie. Agenten zagen de verdachte zilverkleurige Golf rond 19.00 uur op de Noordweg in Middelburg. De auto werd op de kruising met de Noordsingel tot stoppen gedwongen waarna de 24-jarige Vlissinger werd aange houden. Even later kon ook een 27-jarige Middelburger worden op gepakt. De oorspong van het inci dent lijkt volgens de politie te lig gen in de relationele sfeer. MAANDAG 10 AUGUSTUS 2015 'Niet zo lastig als het lijkt' De broers Danny (I) en Maikel Bader in actie op hun flyboard. door Rob Paardekam Ronny Bader, actief flyboarder Danny Bader haalde zaterdag in Colijnsplaat de gekste capriolen uit op zijn flyboard. foto's Johan van der Heijden MIDDELBURG. Een 24-jarige Vlissin- ger en een 27-jarige Middelburger zijn vrijdagavond gearresteerd, na dat ze vanuit een auto met vuurwa pens op een andere automobilist hadden geschoten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64