'Noodopvang verloopt zonder problemen' Bouw dienstencentrum Leger des Heils mag 2 Kinderen verven ook zichzelf 18 BEVELANDEN en THOLEN Tholen moet schade vergoeden Lego blijft trekken Jeugdland barst weer los „Het is een echt doorgangshuis", constateert Verhulst. „Zodra er gens anders plek is, vertrekken de vluchtelingen weer. Het is een komen en gaan van mensen. Soms komen er dertig, dan in eens weer tweehonderd. Ik meen dat er van de eerste groep vluch telingen die is aangekomen nie mand meer is." Volgens Verhulst bieden veel inwoners van Goes hulp aan, ook bij de gemeente. Voor taalcursussen, bijvoorbeeld. „Maar dat heeft natuurlijk geen zin als mensen hier zo kort zit ten", aldus de burgemeester. Mensen bieden ook andere diensten en goederen aan. „Het best kunnen ze zich melden bij de instanties die de opvang rege len, zoals het COA", stelt Ver hulst. „Daar hebben ze het beste zicht op wat nodig is en wat niet." Ook directeur Marco Bobel- dijk van sportschool Fitland, die bij de Zeelandhallen zit, stelt vast dat de opvang van de vluch telingen prima verloopt. „Ik had ook niets anders verwacht, hoor. Het is prima geregeld. In princi pe verloopt alles via de andere kant van het complex, dus we merken er hier nauwelijks iets van." Bobeldijk zegt nooit een punt te hebben gemaakt van de komst van de mannen uit Syrië en Eritrea. „Die mensen moeten toch érgens worden opgevan gen." De Zeelandhallen bieden plaats aan maximaal vierhonderd vluchtelingen tegelijk. De op- vanglocatie blijft tot uiterlijk 23 oktober open. 'Mensen bieden taalcursussen aan, maar dat heeft geen zin, omdat de vluchtelingen hier maar heel kort zitten' HUTTEN BOUWEN IN HET AZC v/fa SINT-MAARTENSDIJK. Niets lijkt de bouw van een nieuw dien stencentrum van het Leger des Heils aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk nog in de weg te staan. Burgemeester en wet houders van Tholen zijn van plan een omgevingsvergunning te verstrekken. Tegen het plan, dat momen teel ter inzage ligt, kan nog wel bezwaar worden gemaakt door belanghebbenden, maar bij het Leger des Heils verwachten ze niet dat dit zal gebeuren. Met al le buren van het toekomstige ge bouw is contact gezocht. Daaruit kwamen geen bezwaren naar vo ren. Het Leger des Heils is nu zo'n zeven jaar actief in de ge meente Tholen. Na een lange zoektocht werd in 2011 de oude kleuterschool aan de Radda Bar- nenstraat in Sint-Maartensdijk in gebruik genomen als diensten centrum. Dat gebouw is nu hele maal op en bovendien te klein. De meubelhal zit om die reden in een loods aan de Wouthoekse- weg. In het toekomstige gebouw kan alles weer bij elkaar komen. Enkel kledingwinkel Gaaf Goed in Tholen blijft op z'n hui dige locatie zitten. In de regio Rommelmarkt bij de Ontmoetingskerk De Ontmoetingskerk in Poort vliet houdt zaterdag 15 augustus een rommelmarkt. Aan de Tol weg 2 zijn onder meer verse groente en fruit, boeken, kle ding, speelgoed en gebruikte fiet sen te koop. De opbrengst gaat deels naar het jeugdwerk van de kerk en deels naar Compassion, dat strijdt tegen armoede onder kinderen. De rommelmarkt duurt van 10.30 tot 15.00 uur. Orgelconcerten in de Grote Kerk in Goes In de Grote of Maria Magdalena- kerk in Goes vinden op vrijdag 21 en zaterdag 22 augustus orgelcon certen plaats. Op vrijdag bespeelt Peter van de Velde, organist van de O.L.V. Kathedraal in Antwer pen, het orgel. Aanvang: 20.00 uur. De toegang bedraagt 8 euro. Het concert op zaterdag, door Jos Vogel, is gratis bij te wonen. Dit begint om 13.30 uur. Vogel is organist in de St. Jacobskerk in Vlissingen. Met Weitjerock naar Kaai Live Weitjerock biedt naast geld re tour of het afhalen van een pols bandje nóg een manier om bezoe kers te compenseren voor het af gelaste festival: bij La Porte d'Or in IJzendijke kan het Weitjerock ticket ingewisseld worden voor vijf euro korting op het festival KaaiLive in Sluis. Inwisselen kan tot en met 21 augustus. KaaiLive wordt zaterdag voor het eerst ge houden met optredens van onder meer Arsenal. Mijn dorp, mijn stad De gemeente Tholen moet de ei genaren van een woning aan de Zoekweg in Tholen-stad een planschadevergoeding van ruim 14.000 euro betalen. Dat heeft de Raad van State bepaald. De eige naren stellen schade te ondervin den van het bestemmingsplan Stadszicht II, dat onder meer de bouw van een appartementen complex tegenover hun woning mogelijk maakte. Een taxatie wees uit dat hun woning daad werkelijk minder waard is gewor den. De gemeente stelde dat de bewoners hadden kunnen weten van de plannen toen ze het huis in 2003 bouwden. Die redene ring is door de Raad van State verworpen. Troelstralaan 160, Restaurant Het Eras- muspark, 10.30-17.00 uur - Tentoonstel ling Ida Priester de Schipper; Grote Markt, 12.00-24.00 uur - Kermis Zuidelijke voorha ven, 10.00,12.00 en 17.00 uur - Vertrek veerdienst naar Perk- polder Hoefbladstraat 1, 13.30 - 14.30 uur - Ac tiviteiten in beweeg- tuin (inlooptraining met begeleiding) De Vroone, 13.00 uur - Zeskamp voor kin deren van 7 t/m 11 jaar Korenweg 7A, 19.00 uur - Start Borsele Sloepoort Cup Covra, Spanjeweg 1, 08.30-17.00 uur - Ten toonstelling 'Uit-Straling' Sluisplateau, 11.30 en 16.30 uur - Vertrek veerpont naar Goris- hoek; Schoudeeweg 1, 20.00-22.00 uur - Recreatief Volleybal Molhoekseweg 1, 9.00-17.00 uur - Huif kartocht; Haven, 09.30 en 14.30 uur - Vertrek veerpont naar Gorishoek. De Jeugdland Speelmeerdaagse in Sint-Maartensdijk vindt dit jaar plaats van woensdag 26 tot en met vrijdag 28 augustus. Kin deren tussen de 6 en 14 jaar zijn welkom om op het terrein van Weggemans mee te doen aan al lerlei activiteiten. Op woensdag is het timmerdorp, op donderdag worden de bouwwerken afge maakt en zijn er spelletjes. De laatste dag kan er worden ge zwommen in zwembad Haestin- ge. 's Avonds is er een Vossen jacht vanaf de Haven. Opgeven via jeugdland@zeelandnet.nl door Rob Paardekam GOES De Goese burgemeester René Verhulst kijkt tevreden te rug op de eerste drie weken van de noodopvang van vluchtelingen in de Zeelandhallen in Goes. Vol gens hem verloopt alles tot nu toe zonder problemen. René Verhulst, burgemeester GOES Christina (foto), één van de vele kinderen die in het asielzoekers centrum in Goes verblijven, had zaterdag de dag van haar leven. Samen met de andere jonge vluchtelingen mocht ze hutten bouwen van karton en deze van een likje verf voorzien. Veel kinderen zaten aan het eind van de middag zelf ook onder de bonte kleuren, foto Johan van der Heijden POORTVLIET Stichting Het Zeeuwse Landschap legt twee dammen aan in de Bruintjeskreek bij Anna Jacobapolder. De dammen moeten de runderen in het gebied in staat stellen om van de ene naar de andere kant van de plas te lopen. Zo ontstaat één groot begrazingsgebied. GOES SLUIS KAPELLE Oud-burgemeester Van Bommel van Kapelle overleden In zijn woonplaats Soesterberg is oud burgemeester Jan van Bommel (foto) van Ka pelle overleden. De CDA'er was burge meester van de Zuid-Bevelandse ge meente van 1986 tot 1995. Daarvoor be kleedde hij dezelfde functie in de toenmali ge gemeente Duive- land. Na het burge meesterschap van Ka pelle ging Van Bom mel met de VUT. Hij verhuisde naar Soes terberg om dichter bij zijn kinderen te kun- THOLEN nen wonen. Van Bom mel is 81 jaar gewor den. GOES Duofiets voor ouderenpsychiatrie Emergis De afdeling ouderen psychiatrie van Emer gis gaat binnenkort een duofiets in ge bruik nemen. De fiets wordt woensdag ge presenteerd bij de af deling ouderenpsychia trie in Kloetinge. Aan sluitend fietst een aan tal cliënten en perso neelsleden naar 'het loze vissertje' in Wil- helminadorp, onder de naam OP on Zo- mertour. De duofiets draagt bij aan een ge zonde leefwijze bin nen de afdeling van Emergis. De afdeling ouderenpsychiatrie heeft een lange tijd ge spaard voor de duo fiets. Onlangs heeft de Stichting Vrienden van Emergis ervoor ge zorgd dat de Rabo bank Oosterschelde hierin een bijdrage kon leveren. SINT-ANNALAND Weinig bouw- en constructiespeelgoed heeft de tijd zo goed doorstaan als Lego. Hoeveel kinderen zullen Meccano nog ken nen? Heel weinig waarschijnlijk. Maar de gekleurde steentjes uit Dene marken hebben na meer dan vijftig jaar nog weinig van hun aantrek kingskracht verloren, zo bleek zaterdag maar weer eens tijdens de bra derie in Sint-Annaland. Bij streekmuseum De Meestoof konden kinderen meedoen aan een Le go-workshop van de stichting Blokje bij Blokje. Onder het motto 'bouw je eigen toekomst' kwamen de mooiste creaties tot stand. Sint-Anna land stond zaterdag bol van de activiteiten. Mede door het mooie weer was het erg druk. foto Leo Adriaansen tips? mail naar redactie@pzc.nl GOES HANSWEERT HEINKENSZAND KAPELLE LEWEDORP NIEUWDORP WEMELDINGE YERSEKE SINT-MAARTENSDIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63