fc k 'Dit was een fantastisch kampioenschap met veel publiek' l SPORT 15 1 Amazone uit Sint Laurens slaat dubbelslag tijdens de Zeeuwse kampioenschap dressuur, goud in de klassen Z1 en ZZ-Licht. m Jfe -f Chantal Nijpjes was zaterdag een klasse apart bij de Zeeuwse kampioenschap pen dressuur in Nieuw- en Sint Joosland. De amazone uit Sint Laurens was de sterkste in de klassen Zi en ZZ-Licht. „Ik houd een goed ge voel over aan dit ZK. Dit was een fan tastisch kampioenschap met veel pu bliek, een geweldige ambiance en mijn beide paarden liepen super", ver telde Chantal Nijpjes naderhand. Sa- mantha Miltenburg uit Ritthem sleep te dankzij het beslissende onderdeel de titel in de klasse M1 in de wacht. Chantal Nijpjes en de vosmerrie Edeem begonnen zaterdag in de klas se Zt na de voorronde met een voor sprong van 1,77 procent op Wilma Salm (Goes) en de ruin Dropshot. In de finale liep Nijpjes met de fijn scha kelende zesjarige Apache-dochter naar een score van 68,68 procent. De combi natie uit Sint Laurens eindigde daar mee met de riante voorsprong (5,74 procent) op Wilma Salm, die in de fi nale Dropshot ook naar de tweede (64,71 procent) plaats stuurde. „Edeem was het paard van mijn tweelingzus Jessica, maar omdat zij na tionaal te hoog op de ranking staat mocht ze hier niet starten. Daarom hebben we een 'ruiterwissel' gemaakt en dat is goed uitgepakt", legde Chan tal Nijpjes uit. „Edeem liep vandaag su per. De eenvoudige galopwissels en de keertwending waren beter dan in de voorronde. Het is een merrie met veel kwaliteiten. Ze is van de familie Klein- jan. Ik ben blij dat ze nog langer bij ons op stal blijft om verder te trainen en bij wedstrijden te kunnen uitbren gen." In de Kür ZZ-Licht danste Chantal Nijpjes, op de muziek van Marco Bor- sato, met de swingende ruin Don't Worry N, naar een score van 74,125 pro cent en dat leverde overtuigend het goud op. Het zilver (66,200 procent) was voor Emmy Bouthoorn (Vogel waarde) en haar merrie Parlana. „Don't Worry is een gevoelig paard, maar gaf mij een supergevoel. Het is pas zijn derde wedstrijd op dit niveau. In de draf scoorden we achten en ne gens. Ik ben dik tevreden", zei Chan tal Nijpjes. De rol van favoriet in Mi leek Sa- mantha Miltenburg op te breken. Met scores van drieën en vieren was de start voor de combinatie uit Ritthem desastreus. Door een uitstekende eindsprint liep de score alsnog op tot 66,00 procent. Eenzelfde aantal als Jes- ke Bouwman (Kerkwerve) en de ruin Enterprice. Maar dankzij een hogere score (70-65) in het beslissende onder deel - het rechtgerichte, ontspannen en in de aanleunig gaande paard - sleepte Miltenburg alsnog de titel uit het vuur. „Hier ben ik ontzettend blij mee", was de eerste reactie van de nog van spanning trillende Miltenburg. „Dit had ik volledig aan mijzelf te wij ten. Ik begon veel te gespannen aan mijn proef. Dat sloeg over op mijn 'Ik begon veel te gespannen aan mijn proef. Dat sloeg over op mijn paard' paard. Gek genoeg kwam na dat fatale begin de rust weer terug. We pakten de draad weer op en hebben we het op het nippertje toch nog gered." In de klasse M2 was het goud een prooi voor Maxime Lefeber en Domen cio. De amazone uit Middelburg stuur de imponerende schimmelruin naar een score van 64,33 procent. Het zilver (63,17 procent) was voor Maart je O ver weel met de vosruin Don Benito SP. Daarmee ging voor de amazone uit Zierikzee de droom, deelname aan de hippiade, in vervulling. Toch hielde ze gemenggde gevoelens over aan de Zeeuwse titelstrijd. „Ik ben blij met deelname aan de hippiade, maar niet blij met de beoordeling. Het ene jury lid beloonde mijn proef met 66,66 pro cent, ruim voldoende voor twee winst punten en een overtuigende eerste plaats. Van het andere jurylid kreeg ik slechts 59,66 procent (onvoldoende voor een winstpunt) en eindigde ik als laatste. Dat is zuur." In de categorie Z2 ging de titel naar Dinja van Liere uit Kapelle met Esprit. In L2 was Corne Gideonse (Seroosker- ke) met Hexagon's G-Poil de beste. De Vlissingse Margriet Simonse legde met Dexter beslag op de titel in Li. Chantal Overbeek uit Middelburg eis te in B met Amalia's Huub het goud op. MAANDAG 10 AUGUSTUS 2015 -Sfc -Xri .V. c, - f i'.-- 7 .-*+ -v'. S-7V 'J> '7. In de klasse M2 was het goud een prooi voor Maxime Lefeber en Domencio. foto Johan van der Heijden Chantal Nijpjes kan met elk paard uit de voeten door Lucien Roelandt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61