Auto beschoten tijdens wilde achtervolging door Middelburg Spectaculair flyboarden makkelijker dan het lijkt 18 SCHOUWEN-DUIVELAND 'Hé, een plaat van Fats Domino' In de regio Markt, 10.00-17.00 uur: Zomermarkt; Port Greve, vanaf 11.00 uur ieder uur: Rondrit Boemeltrein tje; Brusea Visserijmu seum en Oudheids kamer, 14.00-17.00 uur: Expositie Schil derijen Annie Scheermeijer; Dorpshuis de Schut- se, 13.00 uur: Bridge; 18.30 uur: Harmonie en leerlingenorkest; 19.00 uur: Tai-Chi; 20.00 uur: Hand- werkcafé; Excursie centrum Westen- schouwen, 20.30 uur: Vleermuizen speu ren; Trampolinecen trum, vanaf 11.00 uur: Waar is Robi- nia? Skelterspeur tocht; Passagiersschip De Onrust, 11.00 uur: Fa- milierondvaart, 13.45 uur: Minicruise; 18.30 uur: Natuur- vaartocht; Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Rien Poortvliet 'Het Brieschend Paard' en Textielwerken van Els Lemkes; Tref punt de Dorsvloer, 15.00 uur: Trommel- les Crescendo; Dorpshuis 't Zuudén- de, 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; Camping Boeren- rust, tussen 11.00 en 20.00 uur: Speuren in het maïsdoolhof; Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yo ga; 19.30-22.00 uur: Koor Rodonis; Wa tersnoodmuseum, 9.30 uur: Excursierit Delta Tourbus; Kerk, 19.00-21.00 uur: Circus Doe School voor kinde ren; Kerk, 13.00-17.00 uur: Openstelling kerk; Nieuwe Haven, 13.00 uur: Zeehondenrond- vaart met Frisia; Nieuwe Kerk, 10.30-16.30 uur: Zo- merexpositie; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming Dikke To ren en tentoonstel ling Vloedlagen in de zeereep, Expositie Silhouetten tegen het licht; Pleingoed pop-up architectuur project. Mijn dorp, mijn stad tips? mail naar redactie@pzc.nl MIDDELBURG. Een 24-jarige Vlissin- ger en een 27-jarige Middelburger zijn vrijdagavond gearresteerd, na dat ze vanuit een auto met vuur wapens op een andere automobi list hadden geschoten. Een 22-jarige man en een 18-jarige vrouw uit Middelburg reden in hun BMW over de Nieuwe Vlis- singseweg richting Middelburg. Ter hoogte van de draaibrug in Oost-Souburg trof het duo een zil verkleurige Volkswagen Golf, met daarin twee bekenden. Er ont stond een achtervolging door Mid delburg, waarbij de inzittenden van de Golf met vuurwapens op de BMW schoten. De auto werd daarbij geraakt, maar de inzitten den niet. Uiteindelijk eindigde de achtervol ging op de A58, nadat de BMW-be- stuurder zijn achtervolgers had af geschud. Die belde uiteindelijk vanuit Vlissingen de politie. Agen ten zagen de verdachte zilverkleu rige Golf rond 19.00 uur op de Noordweg in Middelburg. De auto werd op de kruising met de Noordsingel tot stoppen gedwon gen waarna de 24-jarige Vlissin- ger werd aangehouden. Even later kon ook een 27-jarige Middelbur ger worden opgepakt. De oorsprong van het incident ligt in de relationele sfeer. Het mag er dan specta culair uitzien, volgens Ronny Bader uit Wis- senkerke is het hele maal niet zo moeilijk. We hebben het over flyboarden. De uit Frank rijk overgewaaide extreme water sport wint in ons land nog altijd aan populariteit. Het gezin Bader is inmiddels besmet met het fly- board-virus. Samen met zijn dochter en twee zoons gaf Ronny zaterdag demonstraties tijdens de Colijnsplaatse Dagen. Bij Flyboarden wordt de water sporter door twee krachtige wa terstralen omhoog geduwd, zodat hij of zij zich hoog boven het wa ter (tot wel vijftien meter) kan voortbewegen. De oeh's en ah's waren niet van de lucht toen Ron- ny's oudste zoon Danny zaterdag de gekste capriolen, zoals salto's en duiken, uithaalde in de haven van Colijnsplaat. „Zulke stunts heb je natuurlijk niet één, twee, drie onder de knie", benadrukt Ronny, die daarmee zijn eerdere uitspraak een tikkeltje nuanceert. „Maar toch is deze sport een stuk gemakkelijker onder de knie te krijgen dan bijvoorbeeld waterski ën of wakeboarden. Iemand die dit voor de eerste keer doet, kan zich na vijf minuten al voortbe wegen op een meter hoogte. Ook al doe je het maar een kwartier tje, dan kun je toch zeggen dat je echt aan flyboarden hebt gedaan. Ik kom regelmatig mensen tegen die zeggen dat ze dit echt niet kunnen. Ze zijn verbaasd als het dan toch best goed blijkt te gaan." Hoewel er al heel wat mensen zijn die op regelmatige basis fly boarden, heeft Ronny vooral te maken met mensen die het een keertje willen doen voor de lol. Sinds vorig jaar is de inwoner van Wissenkerke de trotse eigenaar van 'Fly-Board Try Fly', een soort flyboardschool waar men sen terechtkunnen om een keer te ervaren hoe het is om door twee krachtige stralen omhoog te worden gestuwd. Dat gebeurt in het Veerse Meer, bij de Veerse 'Deze sport is een stuk gemakkelijker dan waterskiën of wakeboarden' Gatdam. „Het loopt al behoorlijk goed", zegt hij. „Dat je de sport te genwoordig steeds vaker voorbij ziet komen op televisie helpt na tuurlijk wel." De kans is niet gering dat Ron ny zaterdag wat nieuwe klanten heeft geworven. Veel mensen kwamen kijken naar het onge twijfeld spectaculairste onder deel van de Colijnsplaatse Dagen. Bas 't Hart en Jochem Bakker - respectievelijk 19 en 21 jaar oud - keken hun ogen uit. „Ik heb het al vaak op televisie gezien, maar in het echt zie je pas hoe specta culair het werkelijk is", zegt Bas. Jochem ziet het wel zitten om ook een keer op een flyboard te staan. „Maar niet hier, hoor. Ik denk dat je de eerste keer toch be hoorlijk staat te stuntelen. Daar hoef ik geen paar honderd toe schouwers bij te hebben." itnittammtM BROUWERSHAVEN BRUINISSE BURGH-HAAMSTEDE BURGHSLUIS DREISCHOR KERKWERVE NIEUWERKERK OUWERKERK RENESSE SEROOSKERKE ZIERIKZEE ZIERIKZEE. Het Havenplein in Zierikzee was zaterdag weer het decor voor de jaarlijkse boekenmarkt. Verkopers uit Nederland en België, bo den er hun tweedehandsjes aan. Ondanks het warme weer en de druk bezochte Burghsedag struinden tientallen liefhebbers langs de kramen. Naast boeken - bijzonderheden van vroeger en bestsellers van nu - werden er ook elpees verkocht. Arnold en Inge Schiettekatte uit Nieu- werkerk (foto) waren in de stad voor een boodschap toen de markt hun aandacht trok. „We vinden het heerlijk om te snuffelen tussen oude boeken en elpees. Daar nemen we graag even de tijd voor." Ar nold wijst op zijn nieuwe aanwinst, een vinyl plaat van Fats Domino. „Ik was er niet naar op zoek, maar ontdekte hem per toeval. We hou den erg van deze muziek. Het leuke aan zo'n markt is dat je tegen dit soort dingen aanloopt." foto Marieke Mandemaker ZIERIKZEE Workshop druktechnieken In het Burgerweeshuis in Zierikzee is van daag een workshop druktechnieken en lo go-ontwerp. Deze workshop is een combinatie van gra fisch ontwerpen en druktechniek. Na het maken van een ont werp op papier, snij den deelnemers hun eigen stempel met persoonlijk logo of ex-libris. Deelname kost 25 euro. Meer informatie en Joppe (1915- 2007), een kunstenaar die zijn jeugdjaren in Zie rikzee doorbracht. Wie Ben Joppe was, wat hem inspireerde en hoe hij zich als kun stenaar ontwikkelde, daarover houdt Wim Joppe woensdagmid dag een lezing in het Stadhuismuseum Zie rikzee, aanvang: 15.30 uur. Ben Joppe was een veelzijdig kunste naar met een bijzon der levensverhaal dat zich ver buiten de grenzen van Schou- wen-Duiveland af speelde. door Rob Paardekam ZIERIKZEE Wim Joppe vertelt over Ben Joppe In het Stadhuismu seum en in de Nieuwe Kerk is vanaf vandaag werk te zien van Ben Ronny Bader, actief flyboarder Danny Bader haalde zaterdag de meest gekke capriolen uit in de haven van Colijnsplaat. foto's Johan van der Heijden Danny (I) en zijn broer Maikel Bader samen aan het flyboarden tijdens de Colijnsplaatse dagen. aanmelden via 06-14355597.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 53