Leenhouts: prima eindresultaat Brink verrast Angelo de Meyer houdt het hoofd koel 31-jarige grootmeester geniet volop van toernooi SPORT 13 Am NEGENDE SPEELRONDE VLISSINGEN. Koen Leen houts speelde een HZ- toernooi dat tot tevre denheid stemde. De IJzendijkenaar kwam tot een puntentotaal van 6,5 punten. „Dat is prima", zei hij zaterdag. „Maar ook weer niet su per goed. Dan had ik een keer moeten stun ten en op zeven punten moeten uitkomen." De 31-jarige Leenhouts was in Vlissingen als vijftiende geplaatst. Hij eindigde op de gedeel de negende plek. „Ik heb eigenlijk precies ge daan wat er op basis van mijn rating ver wacht mocht worden. Er zaten geen uitschie ters bij, maar ik heb ook geen grote blunders ge maakt of enorme kan sen laten liggen." De Zeeuws-Vlaming, die een elo-rating heeft van 2422, voelde wel de druk. Hij wilde nergens een steekje laten vallen en als beste Zeeuw aan de finish komen. Dat kon ook, want Quinten Ducarmon („Die is me voorbijgegaan") was er dit jaar niet bij. Om mannen als Johan de Wolf, Renzo Ducar mon en Joey Grochal achter zich te houden, moest hij blijven sco ren. „Ik heb natuurlijk aangevallen, maar zon der dat ik onverant woorde risico's nam. Soms moet je zelfs op passen tegen spelers die een rating hebben van 2200." Tijd om uit te rusten na het HZ-toernooi heeft Leenhouts niet. Giste ren al vloog hij naar Ri ga, waar vandaag een sterker bezet toernooi begint. Hij is in de Letse hoofdstad als 51e ge plaatst. „Het lekkere is dat ik daar eerder tevre den kan zijn met een re mise. Daar heb ik niet het móeten presteren." Het vijftienjarige zwemtalent van De Zeeuwse Kust kon zich geen beter debuut bij de senioren wen sen. „Dit had ik niet verwacht. Ik was bang dat ze nog voorbij zou den komen. Het was een mooie sprint", vond ze. Brink onttroon de Kloosterman, de winnares van vorig jaar. Kloosterman kon als ex cuus aanvoeren dat de voorberei ding door een vakantie te kort was geweest. „Maar we zijn aan el kaar gewaagd. De havenwedstrijd gold als een mooie training voor de landelijke wedstrijd in Breda", meende de achttienjarige zwem ster uit Kapelle. Van den Ouden le verde naast haar tweede plaats ook een knappe prestatie op de 3000 meter vrije slag, waar ze als derde eindigde. Ook Diego de Meyer had er voor gekozen om op twee onder delen uit te komen. De negentien jarige zwemmer uit Overslag zet te de concurrenten op de 3000 me ter schoolslag op grote achter stand. „Het was de eerste honderd meter knallen." De Meyer klom na de school slag snel op de kant, nam wat sui kers en haastte zich naar de start van de 3000 meter vrije slag. „Ik wil op de vrije slag lang meegaan met mijn broer (Angelo)." Dat luk te aanvankelijk aardig. Het resul taat was een vijfde plaats. In de achterhoede vochten de oudste deelnemer Piet Schop (64), die vijftig jaar geleden zijn debuut maakte in de Havenwedstrijd, met Tonny Vinke (34 keer deelnemer) een prestigestrijd uit. Adrie Vinke van Scheldestroom was tevreden met de opkomst van bijna hon derd Zeeuwse deelnemers. Havenwedstrijd zwemmen in Breskens trekt bijna honderd deelnemers. De organisatie is er tevreden mee. De winnaar bleef er zelf nuchter onder. „Ik was er zeker van dat ik ging winnen. De eerste keer dat ik won was zelfs in een millimeters print. Nu was het weer een sprint, maar ik hield meer dan voldoende over", vertelde hij aan de finish. Dat nam niet weg dat De Meyer voor zijn zesde overwin ning op het koningsnummer meer had moeten knokken dan in de laatste edities. Is de concurren tie sterker geworden? Die vraag ontweek de zwemmer van De Bruinvis. „Toen ik op het laatste rechte stuk kwam wist ik dat het goed zat." Van de Beek, pas zestien jaar, moest bekennen dat De Meyer voor hem (nog) te sterk was in de eindsprint. „Maar ik hoopte dat ik Angelo in de laatste meters nog zou passeren. Ik heb het gepro beerd, maar ik kwam een slag te kort. Ik was ook doodop", zei het zwemtalent van ZCK uit Koe wacht. De Meyer zocht na afloop wel naar een verklaring dat hij tot in de slotfase het gezelschap van Van de Beek en Jan Brink had moeten dulden. „Er waren ondie pe stukken. Ik raakte een paar keer met mijn voet de bodem, waardoor ik uit mijn ritme was. Ook had ik lang geen zicht op Thij men, omdat hij voor mij aan de verkeerde kant zwom." Van de Simone de Rijcke uit Hulst wint met veel machtsvertoon, met bijna vijf minuten voorsprong op Iris Erpelinck, de 3000 meter vrije slag. Beek kampte eveneens met de la ge stand van het water. „Er lagen oesters op de bodem." Vanaf de start beet hij zich vast in De Meyer. „Na de laatste bocht is An gelo achter mij langs gezwom men. Daar maakte hij het ver schil." Jan Brink wist ook heel lang in het spoor te blijven van de leiders. Pas in de laatste rechte lijn moest de zwemmer van De Zeeuwse Kust afhaken. De prestatie van Van de Beek biedt perspectief voor de toe komst. Hij barst van zelfvertrou wen en blikte al vooruit naar vol gend jaar. „Dan ga ik Angelo pak ken", verzekerde hij. Bij de vrouwen op de 3000 me ter vrije slag was de winnares snel bekend. Vanaf de start nam Simo ne de Rijcke de wedstrijd in han den. „Ik ben snel gestart. Toen ik eenmaal een gaatje had, heb ik het tempo nog wat opgevoerd." De achttienjarige zwemster uit Hulst won met veel machtsver toon, met bijna vijf minuten voor sprong op Iris Erpelinck, voor de derde achtereenvolgende keer het koningsnummer van de haven wedstrijd. Ze was benieuwd naar de eindtijd (41.53.9),maar haar va der was vergeten te klokken. De zwemster van ZCK nam gisteren in Breda afscheid van het zwem- seizoen. „Ik vertrek over een week naar Amerika. Daar ga ik mijn stu die business administration com bineren met het zwemmen. Dan kan ik elke dag zwemmen." MAANDAG 10 AUGUSTUS 2015 is schot in de roos De Georgiër Baadur Jobava is na de laatste speelronde wel in voor een lolletje. Hij laat op verzoek de schaakstukken door de lucht vliegen. En hij kijkt ge maakt boos. In feite is hij dolgelukkig met zijn eindzege. „Psychologisch is zo'n eindoverwinning heel belangrijk." foto Ruben Oreel Belangrijkste partijen: Moradiaba- di (Ira)-Jobava (Geo) 0-1, Krasen- kow (Pol)-Landa (Rus) remise, Werle-Wan (Chn) remise, Ernst-J. van Foreest 0-1Van Wely-Ten Hertog 0-1, Das (Ind)-Palit (Ind) re mise, Ankit (Ind)-Mu (Chn) remi se, Prasanna (Ind)-Linster (Lux) 1 -0, Erwich-Leenhouts remise, Ikonnikov (Rus)-Lam (HK) 1-0, De Wolf-L. van Foreest remise, Still- ger (Dui)-Ducarmon 1-0. Eindstand: 1. Jobava 8 punten; 2. J. van Foreest 7,5 punten; 3, Wan, Werle, Landa, Krasenkow, Ten Her tog, Prasanna 7 punten; 9. o.a. Mo- radiabadi, Leenhouts door Aector Dooms BRESKENS. Het gebeurt zelden dat de 3000 meter schoolslag in de Ha venwedstrijd van Breskens in een eindsprint wordt beslist. Zaterdag gaven Céline Brink, Manon Kloos terman en Nikita van den Ouden el kaar niets toe. Uiteindelijk hield Brink haar concurrenten achter zich. door Aector Dooms BRESKENS. Het superioriteitsgevoel van de gedoodverfde favoriet Ange lo de Meyer liep zaterdag bij de 76e editie van de havenwedstrijd in Breskens een deukje op. De 22-jarige zwemmer uit Overslag moest er op de 3000 meter vrije slag, in tegenstelling tot de laatste edities, een felle eindsprint uitper sen om zeker te zijn van de zesde overwinning op rij. Dat lukte. De Meyer hield uiteindelijk driekwart lengte over op zijn jongere rivaal Thijmen van de Beek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48