FC Utrecht verbaasd en boos tegelijk op haperende scheidsrechter Kevin Blom direct belangrijk Ophef over vermeende apengeluiden in uitvak dankzij vechtlust en wisselgeld op reservebank Spokie en zijn zinken emmer vol rijksdaalders SPORT 5 Kuyt maakt 200ste competitiegoal COLUMN Hugo Borst ROTTERDAM. De rol van ar biter Kevin Blom was na Feyenoord - FC Utrecht veelbesproken. Dat begon al bij de openings treffer van Co lin Kazim-Richards, die een scherpe voorzet van Marko Vejinovic keu rig binnen kopte. Blom gaf volgens FC Utrecht wel erg makkelijk een vrije trap toen Bilal Basacikoglu naar het gras ging in een duel met Sean Klaiber. Kort na rust moest Feye- noorder Rick Kars- dorp inrukken na een ste vige tackle op Chris Kum. Toch was de rode kaart voor de back van Feye noord discutabel. Voorma lig arbiter Mario van der Ende vond het hooguit een gele prent. FC Utrecht kwam met een man meer op 1-1 (Sébastien Haller, die een fout van Kenneth Vermeer afstrafte). Vilhe- na zorgde voor 2-1, waarna Blom weer stevig onder vuur kwam te liggen. Hij bestrafte een correcte sli ding van Yannick Cortie op Bilal Basacikoglu met een strafschop die Dirk Kuyt onberispelijk benut te: 3-1. „Die penalty van Feyenoord was er hon derdduizend procent ze ker geen eentje", was Wil lem Janssen witheet. „Ik was verbaasd en boos tege lijk toen ik Blom naar de stip zag wijzen. Yannick Cortie deed helemaal niets bij Basacikoglu. Eerst heb ik wat boze spelers van ons weggegooid om te voorkomen dat ze geel kre gen, maar bij mezelf kwam ook stoom uit de oren." Volgens Janssen was dat moment beslis send. „Want bij 2-1 waren we nog in de wedstrijd ge bleven, nu werd het heel lastig." Haller maakte in blessuretijd nog 3-2, vanaf de stip na een duwfout van Miquel Nelom. „Daar werd volgens mij door Nel- om inderdaad met twee handen geduwd", aldus Janssen. „Maar ik had op dat moment sterk de in druk dat het een goedma- kertje van Blom was. Maar wel zó laat in blessuretijd dat we er helemaal niks meer aan hadden." te starten. „Farshad heeft beves tigd dat hij in het team past en dat hij zijn contract heeft verdiend." De hoofdpersoon zelf bleef be scheiden en vond dat de overwin ning het resultaat was van het he le team. „Het was voor mij een ver rassing dat ik in de basis stond. Vrijdag had ik gehoord dat ik bij de groep zat, maar wist ik nog niet dat ik zou starten. Ja, je kunt het wel een mooi debuut noe men." Ook de steun van de fans in het Parkstad Limburg Stadion ervoer de jonge middenvelder als een warme deken. „Een geweldig publiek dat je blijft steunen ook als het niet goed gaat." Met zijn noeste arbeid, sleuren en trekken en strijden tot het laatst, maakte hij bij zijn debuut in ieder geval indruk op de achterban, zag ook conditietrainer Van Dijk. Maar bij de rentree in de eredi visie werden de complimenten te recht aan het collectief gegeven. Hetzelfde collectief dat er vorig seizoen voor zorgde dat er nu weer op het hoogste niveau wordt gevoetbald. En dat de baas was over een Heracles, dat volgens trai ner John Stegeman te weinig had gebracht in Kerkrade. Stegeman zag dat zijn ploeg - die na een half uur spelen wel op voorsprong kwam door een doelpunt van Bel Hassani - te weinig aanvalskracht had en slecht verdedigde. „We moeten nu ons stinkende best gaan doen om punten te pakken in de eredivisie, die er met Roda zeker sterker op is geworden." Werd aanvaller Edwin Gyasi (foto) van Roda JC zaterdag wel of niet racistisch bejegend door de aanhang van Heracles, zijn oude club? Gyasi beweerde van wel en stak tijdens de ereronde bij het uit vak zijn middelvingers op, omdat een aantal fans uit Alme lo volgens hem apengeluiden had gemaakt. Gyasi speelde an derhalfjaar bij Heracles, dat de beschuldigingen weerspreekt. Functionarissen van de club za ten in het uitvak en zeggen niets te hebben gehoord. Roda bepaalt deze week of er nog actie volgt. Gyasi had met een doel punt en een assist een belangrijk aandeel in de zege van Roda JC op zijn ex-werkge- ver. Toch stapte hij niet met een louter positief gevoel van het veld. „Ze maakten ver velende geluiden naar mij. Apengeluiden", reageerde hij geëmotioneerd bij FOX Sports. „Ik heb geen goede tijd gekend bij Heracles, door allerlei rede nen. Het ging gewoon niet zoals ik had verwacht. Ik liet mijn kop snel hangen omdat ik niet veel speelde. Bij Roda krijg ik nu wel een kans." In de pauze scholden we hem uit, die bejaarde zon derling van de Rotterdamse Noordsingel. Vervolgens joeg hij ons, jochies van 8, 9 jaar, met zijn gebries en schijnbe wegingen de stuipen op het lijf. De armoedzaaier - hij ging ge kleed in lompen, je kon hem van een afstand ruiken - werd door de buurt Spokie genoemd en het pand waar hij sinds de beurs krach van 1929 woonde een spook huis. Voor de kapotte ramen hin gen plastic zakken. Gas en licht had hij niet. Hij deed het al decen nia met een petroleumsetje. Op een lentedag in 1971 vloog Spo- kie's woning in brand. Daarbij kwam Spokie's 76-jarige inwonen de zuster om het leven. Spokie zelf had tweede- en derdegraads brandwonden. De volgende dag vond een politieman een zinken emmer die tot aan de rand was ge vuld met zilveren rijksdaalders. Een zenuwarts had Spokie na de brand laten opnemen in het gek kenhuis. In zijn afwezigheid zocht de politie verder. Ajax is een gierige wereldvreemde idioot, die wordt nagestaard en uitgelachen In een zeepdoos vond een agent een dikke stapel 100 guldenbiljet ten. Er kwamen 1727 gouden tien tjes tevoorschijn en 300 zilveren rijksdaalders met de beeltenis van Koning Willem III. Het hield niet op. In kasten, laatjes, koffers, pannen, dozen en potjes, overal werd geld gevonden. Spokie had er het hele pand van kunnen la ten isoleren, renoveren en moder niseren. Want wat in 1971 tonnen waren, zijn nu miljoenen. Waar ik naartoe wil met dit waargebeurde verhaal? Met de opgepotte 100 mil joen in Mare O vermar s' ouwe voetbalsokken is de rijke voetbal club Ajax Spokie. Ajax is een gieri ge wereldvreemde idioot, die wordt nagestaard en uitgelachen. Sinds vorige week dinsdag smeult het in de Arena. Jezus Christus, hoe moeilijk kan het zijn? Koop voor 31 augustus twee uitmuntende, meedogenloze, gru welijk dure Zuid-Amerikanen zo dat je in de Europa League niet zo voor lui staat. MAANDAG 10 AUGUSTUS 2015 Liverpool Feyenoord FC Utrecht Fenerbahge Goals Minuten per goal Penalties Goals als invaller Wedstrijden MR I BRON INFOSTRADA SPORTS Vanaf vandaag schrijft Hugo Borst wekelijks een sportcolumn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40