Naïef AZ stelt zichzelf en Van den Brom teleur op tiener Dominic Solanke tegen Rapid Wien met een 'stil maar' richting de fans SPORT 3 Nemanja Gudelj juicht niet in oude speelstad, maar is heus blij ALKMAAR. AZ had er zin in. Gister middag rond half een proefde heel de club nog de euforie van de fraaie zege op Basaksehir in Istanbul. Die winst gaf de enige Nederlandse club die dit seizoen won in Europees verband een be paalde status, maar gisteren rond een uur of half drie na de 3-0 ne derlaag tegen Ajax was daar wei nig meer van over. Een bittere te leurstelling voor trainer John van den Brom die juist zoveel zin had in de middag, ook al had zijn ploeg een veel kortere voorberei dingsperiode dan de opponent. „Dat van de vermoeidheid mag geen excuus zijn", vindt ook mid denvelder Joris van Overeem die wordt geprezen om zijn recente spel en gisteren best een goede wedstrijd speelde, maar door een moment van onachtzaamheid de eerste Ajax-treffer inleidde. „We hebben onszelf teleurgesteld", vond hij. Van den Brom had niks teruggezien van de mooie woor den die de buitenwereld over had voor zijn eigen team. „Ik zat niet met plezier op de bank. Naïef speelden we soms. En de poging om terug te komen in de wed strijd mislukte ook totaal. We heb ben zelf ook weinig kansen gehad om er een wedstrijd van te ma ken." Van den Brom zag Sergio Rochet blunderen terwijl de doelman donderdag nog goed speelde. „Daar moet de keeperstrainer het van de week nog maar een keer met hem over hebben lijkt me." Ajax-trainer Frank de Boer was de burgemeester van Alkmaar dankbaar dat hij de wedstrijd van gisteren tegen AZ door liet gaan, ondanks de politiestaking. „Eigen lijk zouden voetbalwedstrijden al tijd zonder politie gespeeld moe ten kunnen worden, maar helaas is dat niet het geval." Vanwege de politiestakingen gin gen enkele wedstrijden dit week einde niet door. AZ-Ajax wel. ALKMAAR. Nemanja Gudelj (foto) had het er maar druk mee. Knuffe len, knipogen, handjes schudden. Zijn snelle terugkeer in het sta dion van AZ was hartelijk. In het shirt van Ajax geen verwensin gen naar zijn hoofd of fluitconcer ten. Misschien daarom ook wel juichte Gudelj niet toen hij de 0-3 maakte. Zijn beide handen gingen bijna verontschuldigend omhoog. Zo'n beetje op een manier die hij zichzelf voorafhad voorgenomen. „Ik heb hier twee goede jaren ge had. Dat vergeet ik niet. Gelukkig heb ik de club goed kunnen verla ten en kan ik hier met een gerust hart staan. Maar daarom vond ik het ook niet netjes om die goal uitgebreid te vieren. Maar dat wil niet zeggen dat ik minder blij ben met mijn doelpunt. Ik ben ie mand die altijd wil scoren en wil winnen." De zege werd volgens de midden velder niet zo eenvoudig behaald als het wellicht leek. „Je moet al tijd gefocust blijven. Tegen Rapid Wien kwamen we in Oostenrijk ook 0-2 voor. Toen gaven we het nog weg. Dat zat nog wel in mijn hoofd." De uitschakeling voor de Champions League is nog aller minst vergeten, maar Gudelj kijkt vooruit. De zege op AZ zal daarbij helpen. „De klap was hard, maar we zijn pas net begonnen. De doe len zijn duidelijk." omschakeling in het eerste bedrijf vijf goede kansen. Valeri Qazaish- vili (twee, een al na 16 seconden), Milot Rashica (twee, waarvan een op de paal) en Brown toonden daarbij een gebrek aan slagvaardig heid. Dat manco dreigt Vitesse's grote achilleshiel te worden tij dens de openingsfase van het sei zoen. Met Bertrand Traore, Davy Pröpper, Marko Vejinovic en Zak aria Labyad heeft Vitesse spelers ingeleverd die vorig seizoen sa men goed waren voor 36 van de 66 competitietreffers. Dominic Solanke, ook al van Chelsea en nog niet speelgerech tigd, moet voor doelpunten gaan zorgen, zo gaf Bosz onlangs aan. Maar wat mag je verwachten van een 17-jarige jongen, die het in het seniorenvoetbal nog niet heeft (kunnen) laten zien? In Tilburg stond Denis Olijnyk - vorig seizoen maakte hij drie goals in de eredivisie - op als doel puntenmaker. De linksbuiten uit Oekraïne schoot een kwartier voor tijd beheerst een afgemeten voorzet van Rashica in de verre hoek. Daarmee maakte hij de 1-0 van Erik Falkenburg ongedaan. Die openingstreffer viel in een fa se waarin niet Vitesse, maar Wil lem II het spel dicteerde. De thuisploeg wilde daarna meer, maar Vitesse hield de te rechte remise vast. De bezoekers haalden met tien man de streep. Olijnyk kreeg direct rood voor een elleboogstoot richting Justin Ma- thieu. MAANDAG 10 AUGUSTUS 2015 voor grilligheid van Ajax door Nik Kok door Daniël Dwarswaard 36 Met Bertrand Traore, Davy Pröpper, Marko Vejinovic en Zakaria Labyad vertrokken er afgelopen zomer vier spelers van Vitesse, die samen goed waren voor 36 van de 66 doelpunten die vorig seizoen werden gemaakt door de Arnhemmers in de eredivisie. Willem ll-speler Bruno Andrade (rechts) tracht Uros Djurdjevic van Vitesse de bal te ontfutselen, foto Pies United

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38