TO0S Vlissings raadslid Sips (LPV) mishandeld Politie: dood Daniel niet gevolg misdrijf Drankrijder loopt weg van plaats ongeval Arbeidsvitaminen 1 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Vrouw is baas over eigen bevalling. Uw Mening Man valt uit mast in Goes Aanhouding na vernieling Ongeluk na achtervolging paul kusters maandag Ernst Jan Rozendaal Chirurgen hechten sneller en mooier als ze luisteren naar mu ziek. Dat hebben we tenschappers van de Universiteit van Texas deze week vastgesteld. Als ik zo'n bericht lees, slaat mijn verbeelding op hol. Naar welke muziek luisteren ze dan? Het eerste liedje dat me te binnen schiet is 'I need a doctor" van - ja wel - Dr Dre en Eminem. Of denk eens aan de house van de Knife Party. 'Bloedgabbers' van Lange Frans zal niet vaak door de operatiekamer schallen. Toch is dat onwaarschijnlijk. Eer der dit jaar hield de NOS een en quête onder chirurgen. Daaruit bleek dat maar twee procent van de artsen naar hiphop luistert. Dus ook 'Bloedgabbers' van Lange Frans zal niet vaak door de opera tiekamer schallen. Het ligt meer voor de hand dat ze luisteren naar de ouderwetse bluesrock van Dr Feelgood. In Britse ziekenhuizen schijnen 'Stayin' alive' van de Bee Gees en 'Smooth operator" van Sade favo rieten te zijn. Ik waag het te be twijfelen. Maar het is leuk om ti tels van liedjes als leidraad te ne men. In Nederlandse operatieka mers moet 'Bloedend hart' van De Dijk dan wel een hit zijn. Of wat te denken van hun 'Groot hart': dokter kunt u even komen breng uw beste medicijn ik heb er nu al jaren last van ook al doet het niet echt pijn maar ik val voor alle vrou wen alle vrouwen op het bal dat is te veel om van te houden dokter het is een spoedgeval ik heb een groot hart/ dit hart zo groot/het wordt nog mijn dood. Als patiënt zou ik liefst een beetje rustige muziek horen, bijvoor beeld van singer/songwriter Neil Young. Gezien de chirurgensala rissen lijkt me 'Heart of gold' op zijn plaats, liever dan 'The needie and the damage done'. Als het maar geen hardrock is. Wat te denken van 'Crash course in brain surgery" van Metallica? Met die herrie kan het alleen maar fout gaan. Dat eindigt met een 'Stairway to heaven'. Of, als de patiënt het niet zo nauw heeft genomen, een: 'Highway to heil'. Hoe drukker in Zeeland, hoe beter. 947 reacties toosenhenk.nl D TOOS EN HENK ZIJN OP VAKANTIE <P ER KNABBELT IETS AAN M N VOET. OF BEN JIJ bAT Een 34-jarige man uit Hein- kenszand is gistermiddag ernstig gewond geraakt toen hij aan de Repelweg in Goes uit een hoogspan ningsmast viel. Het onge luk gebeurde bij het scha kelstation dat, vanaf de snelweg gezien, achter het Van der Valk-hotel ligt. Volgens politiewoordvoer der Alwin Don is de man eerst over het hek en ver volgens in de mast geklom men. „Hij viel naar bene den en kwam ongelukkig terecht." De man is zwaargewond met de traumahelikopter naar het ziekenhuis in Rot terdam gebracht. Een 27-jarige man uit Arn hem heeft zaterdagavond het huis en de auto ver nield van een inwoner van Goes. De aanleiding vorm de een ruzie tussen het tweetal. De Gelderlander maakte meerdere ruiten van het huis kapote en schopte de spiegels van de auto af. De Goesenaar sloeg op de vlucht en scha kelde de politie in. Die hield de Arnhemmer aan. Tijdens een politieachter- volging is een automobilist gisteravond bij Breskens te gen een boom gereden. De man, een 9-jarig kind en een andere volwassene in het voertuig raakten niet gewond, aldus de politie. De man had de Visserijfees ten bezocht. Vermoedelijk was hij dronken in de auto gestapt. Mensen Tip of reactie? redactie@pzc.nl De mishandeling zou te maken hebben Sips' overstap januari dit jaar van Progressief Onderne men Vlissingen (POV) naar de Lokale Partij Vlissingen. Hij zou nog een schuld hebben aan oud-bestuursleden van de POV. POV-fractievoorzitter Pim Kraan: „Sips heeft blijkbaar een schuld. Maar daar heeft de huidi ge POV niets mee te maken en dat wil ik ook zo houden. Ik dis tantieer me hier volledig van. Ik vind het schandalig dat de naam POV genoemd is. Schandalig dat Sips er zo een politieke lading aan geeft. Voor hetzelfde geld is het een persoonlijke kwestie." LPV-fractievoorzitter Mark Weug toonde zich geschokt door de gebeurtenis: „Dat je het niet met elkaar eens bent, is niet erg. Daar ga je de discussie over aan. Maar als er fysiek geweld aan te pas komt, overschrijd je die grens totaal." Weug benadrukt echter dat Sips niet geslagen zou zijn door een mede-raadslid. Weug had zaterdagochtend vroeg contact met Sips. „We hou den hem even uit de wind. Geof frey is erg aangeslagen, hij voelt zich niet veilig meer. Dat vind ik heel erg. Dit heeft een grote im pact op hem en zijn gezin." Burgemeester Letty Demmers is resoluut in haar reactie. „Ik weet nog niet wat er gebeurd is, maar dit kan niet. Een volksverte genwoordiger moet veilig zijn werk kunnen doen. We gaan van daag met Geoffrey in gesprek om boven tafel te krijgen wat er ge beurd is en wat er rondom hem nog speelt. We moeten bekijken hoe we ervoor kunnen zorgen dat hij zijn werk in alle openheid en vrijheid kan doen." 'We gaan bekijken hoe Geoffrey Sips zijn werk in alle openheid en veiligheid kan voortzetten' Mede-LPV-raadslid Wim Hir- des uitte zaterdag via social me dia al zijn ongenoegen over de mishandeling. Hirdes tweette 'Vlissings LPV-raadslid werd om politieke redenen gemolesteerd. Er is aan gifte gedaan'. Hirdes: „Ik vond dat dit naar buiten moest." Het handgemeen voltrok zich in Soif, waarschijnlijk bij een van de wc's. Politiewoordvoerder Alwin Don bevestigt dat Sips rond twaalf uur aangifte heeft gedaan van mishandeling. „Hij zou in het gezicht geslagen zijn en gaf aan ook al langer een conflict te hebben met die persoon. We heb ben verder nog niemand ge hoord hierover." Daniël van Vliet werd sinds dins dagavond vermist. Vrijdagavond werd zijn lichaam gevonden in het water aan de Grachtweg in Zierikzee. Hij zou daar in de nacht van dinsdag op woensdag rond kwart voor twee nog zijn gezien bij de bushalte. De familie heeft digitaal een condoléanceregister geopend. In een persbericht laat de familie weten: „Wij stellen uw digitale condoleance zeer op prijs. Te vens verzoeken wij u om, gezien de hectiek van de afgelopen da gen, onze privacy te respecteren. De uitvaart van Daniël zal vol gende week in familiekring plaatsvinden." Men kan via de website van Uitvaartverzorging Schouwen-Duiveland medele ven kenbaar maken. De famlie vraagt hun privacy te respecte ren. „Wij als familie willen ieder een die heeft meegeleefd bedan ken voor de steun in welke vorm dan ook. Het heeft ons goed ge daan", aldus de ouders, broer en zus van Daniël. De auto werd om 2.45 uur leeg aangetroffen in een sloot aan de Kortgeenseweg. Het voertuig lag op zijn kop en er waren bloedres ten in te zien. De motor was nog warm. Politie en brandweer zochten de omgeving af, maar na een uur werd het zoeken ge staakt. De bestuurder, die lichte verwondingen had, werd rond 4.30 uur in een woning in Zierik zee aangehouden. Hij verklaarde naar Kortgene te zijn gelopen en vandaar door iemand naar Zierik zee te zijn gebracht. Hij werd aangehouden omdat hij de plaats van het ongeval had verlaten. Bo vendien had hij te veel gedron ken. Zijn rijbewijs is ingenomen. Omdat het een medewerker van Defensie betreft is hij overgedra gen aan de marechaussee. GOES GOES BRESKENS OOSTDIJK Appeltaart voor eerlijke vinder alcoholtester De politie is in de buurt van Oostdijk een alcoholtester verloren. Dat twittert de Kapelse wijkagent Silvan Vael. De eerlijke vinder zal worden beloond met een appel taart, zo belooft de politie man Het gaat om een alcoholtes ter van het merk Drager, een langwerpig apparaat met een witte voorkant en een display. door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN. Het Vlissingse LPV-raadslid Geoffrey Sips heeft vrijdag rond middernacht aangifte gedaan van mishandeling. De poli ticus is in zijn gezicht geslagen. Letty Demmers, burgemeester pagina 16: Commentaar ZIERIKZEE. Het overlijden van Da niël van Vliet uit Zierikzee is niet het gevolg van een misdrijf. De politie heeft daarom zaterdag het onderzoek naar zijn dood afge rond. ZIERIKZEE. Een drankrijder is in de nacht van zaterdag op zondag in Zierikzee aangehouden nadat hij eerder in Kortgene met zijn auto in de sloot was beland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2