Vijf tips Geen 3-gangenmenu maar 'gewone pot' De man van Nicolien beheert Grand Café De 20 ZOMER Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft elke dag tips. Ga ergens mosselen eten Kinderkermis 't Kraayenest is bij slecht weer leuk met kinderen Weer of geen weer, ga naar het strand Lekker wandelen of fietsen kun je goed in het bosgebied rond Oostkapelle Veere of Renesse blijven leuke plaats jes om te bezoeken Terwijl Elliot heen en weer over het dek loopt is Jocelyne bezig met de kip die vanavond op het menu staat met wat salade. „Ver wacht hier geen 3-gangenmenu hè", roept ze vanachter haar for nuis. „Bij ons is het gewone pot met snelle gerechten." Het Bel gische stel komt al 25 jaar in deze haven en vindt het er nog steeds geweldig. „Zoiets als het Veerse Meer hebben wij niet in België", vertelt Jocelyne. „Daar heb je al leen maar kust." Na 25 jaar weten ze wel waar ze hun ingrediënten voor een lekker maaltijd moeten halen. „In Wolphaartsdijk heb je een heel goed groentenboertje", vertelt John. Hij zet z'n glas wijn aan de kant en spreidt z'n handen ongeveer dertig centimeter uit: „Die bloemkolen daar zijn echt zo groot ongeveer, heerlijk!" Maar ook de typisch Zeeuwse groente zoals zeekraal en lamsoor vinden de Belgen lekker. Hoewel ze meestal voor makkelijke maaltij den kiezen, pakken ze soms wel uit. „We gaan dan barbecueën met andere mensen uit de haven", legt Jocelyne uit. „Dan maken we alles aan boord klaar en nemen dat mee aan wal." Elliot komt on dertussen op de geur van gebra den kip af en gaat in de deurope ning liggen. Het is duidelijk dat het bijna tijd is om aan tafel te gaan. 'In Wolphaartsdijk heb je een heel goed groentenboertje. Die bloemkolen daar zijn echt zo groot ongeveer, heerlijk!' Het is nog rustig in Grand Café De Pekelinge in Oostkapelle. Ni colien Kooman (31) uit Seroos- kerke speelt met dochter Marlijn (6 maanden) terwijl haar man Ar jan Koole in een bespreking zit. Arjan werkte altijd bij jeugdzorg en kreeg negen jaar geleden de kans om het Grand café op cam ping De Peklinge over te nemen. Sindsdien is het elke zomer tij dens het hoogseizoen 'acht we ken knallen' voor het stel. Het is dus niet vreemd voor Nicolien om in de zomer in Zee land te blijven. En als je dan mag werken op een camping krijg je volgens haar toch ook wel een va kantiegevoel. „Iedereen loopt hier op slippers en in badkle ding", vertelt ze. „Dan zit je toch ook wel in de vakantiesfeer hoor." Daarnaast vindt ze het ook leuk om alle vaste gasten van de camping te zien. Het scheelt wel dat Nicolien als kind ook al gewend was om in de zomer thuis te blijven. Haar vader en oom hadden namelijk een horeca- groothandel en dat was vooral heel druk in de zomer. Thuisblijven in de zomer is volgens haar ook helemaal niet zo heel erg. „Bij lekker weer heb je het strand in de buurt", vertelt ze. „En als iedereen op vakantie is geweest hebben wij het nog te goed." Nicolien en Arjan gingen namelijk altijd in januari op reis naar verre oorden als Maleisië, Amerika of Bali. Door de komst van Marlijn zal dit niet meer gaan. Het krijgen van een baby heeft er ook voor gezorgd dat Nicolien minder in het Grand Café te vinden is. Waar ze er vroeger nog op vrij dagavond en zaterdag stond te werken, gaat dat nu niet meer. „We komen nu gewoon wat va ker op bezoek hier", vertelt ze. „Dan eten we bijvoorbeeld met z'n drietjes." Daarnaast vindt het personeel het ook heel leuk als de kleine Marlijn even langs komt. „Die vinden haar gewel dig", vertelt Nicolien terwijl ze naar haar dochter kijkt. Volgens Nicolien komt Arjan door de komst van zijn dochter ook vaker naar huis en op dinsdag is er so wieso 'papa-dag' omdat Nicolien dan werkt bij het cardiologiecen- trum in Middelburg. Maar door de komst van Mar lijn heeft ze dus meer vrije dagen om erop uit te trekken met haar dochter. Vooral met lekker weer weet Nicolien zich prima te ver maken. „Ik spreek hier dan vaak Agenda tot 16:00 door Daisy Schalkens Geen vakantie WOLPHAARTSDIJK. De taakverde ling bij de Belgische John en Jocely- ne Buyens-Rogghe is duidelijk: Thuis kookt John want hij is met pensioen en Jocelyne kookt dus aan boord. Het stel ligt samen met hond Elliot en hun boot 'Double JJ' in totaal twee keer twee weken in de haven van Watersportvereni ging Wolphaartsdijk. John Buyens, watersporter John en Jocelyne Buyens-Rogghe: „Als we gaan barbecueën, maken we al les aan boord klaar en nemen het mee naar de wal." foto Johan van der Heijden door Daisy Schalkens Breskens Krabbenvaart, Speciale vaartocht voor kinderen. Informatie: www.defestijn.nl 06-53225401 Handels-/Westhaven, Keerdam 1, van 09:30 tot 11:00 Brouwershaven Zomerweekmarkt. Er rijdt ook een boemeltrein van Park Port Creve in Den Osse naar Brou wershaven en terug. Voor de kinderen is er zweefmo len. De Markt, 10-17 uur. Circus Bongo Landmetersweg 1, van 19:00 tot 21:00 Colijnsplaat Sportvissen met Sportvisserij Zoeteweij v.o.f. Reserveren gewenst. Visserijweg 1, van 08:00 tot 16:00 Colijnsplaat Openstelling Nehalenniatempel Visserijweg 2, van 10:00 tot 20:00 Colijnsplaat Zelfplukkerij, Zelf zomerfruit plukken Meer informatie www.zelfplukke- rij.nl, Molenweg 3, van 13:00 tot 17:00 Domburg Seizoensmarkt Domburg Dorpscentrum, van 10:00 tot 21:00 Domburg Beach Yoga Domburg, Strand- overgang Watertoren Oost, van 09:30 tot 10:30 Middelburg Kermis Middelburg Markt, gehele dag Middelburg Workshop SoulCollage® collage- kaarten maken, Simpelhuisstraat 7, van 09:00 tot 12:00 Noord-Beveland, Amusefietstocht. Met deze tocht kan men kennis maken met de natuur en de gastvrijheid van de Noord-Bevelandse horecabedrij ven. Men kan zelfde routes bepalen door middel van. het fietsknoop- puntenkaart op stap. Meer infor matie is te vinden op: www.amu- sefietstocht.nl Diverse startlocaties, van 10:00 tot 18:00 Oostburg Burghsluis Natuur rondvaart - passagiers schip Onrust, reserveren om ze ker te zijn van een plaats. Nieuwe Havenweg, van 18:30 tot 21:00 Burghsluis Minicruise, Rondje Pontje tussen Burghsluis Colijnsplaat en Zierik- zee, Nieuwe Havenweg, Nostalgisch tochtje met de stoomtrein Goes-Borsele. foto Els de Grave 13.45-17.45 uur Cadzand-Bad Golfsurfen&SUP en Skim- Bo- dyboarden Meer informatie: www.moio.nl Moio Beach, Vlamingpolderweg 3a (Duinovergang 9), van 13:00 Oostkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23