Auto beschoten tijdens wilde achtervolging Brouwerslokaal is impuls voor Groede en omstreken Tweeënzestigste editie Visserijfeesten gezellig druk ZEEUWS-VLAANDEREN 19 Drie dagen lang kolkte en bruiste het in Breskens. De Visserijfeesten waren goed voor veel volk en lege geldautomaten e Visserijfeesten gaan non-stop door. Wie weinig slaap nodig heeft, kan de tweeënzes tigste editie van begin tot eind meemaken en kan van de kroeg zo, hup, de rommel markt op. Zo kruisen zaterdagoch tend de uitgaanders de vroege vo gels die met hun koopwaar op het Oranjeplein staan. „Ik was hier om kwart over vijf en er was nog enorm veel lawaai van de uitgaan ders", lacht Dirk Bogaert uit het Belgische Sint-Jan- In-Eremo. Voor het eerst staat hij op een Ne derlandse rommelmarkt en ver koopt monter vazen, schilderijtjes en ander huisraad. Hij is gechar meerd van de Visserijfeesten. „Ik ben hier ook al als bezoeker ge weest en het bevalt me hier goed." Er zijn meer verkopers die speciaal naar Breskens afreizen. Zo ook Hilde Hamelink uit Axel. Met vrolijke vogelvilla's en hou ten kunstwerkjes voor in de tuin, springt haar kraam eruit tussen de rest. „Ik maak alles zelf van ge- reycled en tweedehands materi aal", vertelt ze. „Ik sta hier voor het eerst en het is wel even zoe ken wat waar is hoor", zegt ze. Want het is druk en overal is wel wat te zien, doen of horen. De bra derie en de zwemwedstrijden in de haven, het straattheater en na tuurlijk de parade met de visserij koningin, garnalenprinses en het viswuuf. Visserijkoningin Dorien Nicolai bekleedt haar functie voor voor de avond. Als de nacht valt in 'Bresjes' gaan de lichtjes bij de ve le kroegen aan en komt er uit alle hoeken muziek. Overal duiken uit gaanders op met rode zonnebril len waar 'Visserijfeesten 2015 Bres jes' op prijkt. Remon Verwijk van oliebollenkraam Verwijk op de kermis is de trotse distributeur van de brillen. „Als bezoekers flink wat gedronken hebben, gaan die brillen op", constateert hij met een lach. De bezoekers geven ook heel wat uit: op zondag zijn de gel dautomaten leeg. Wie met de auto is, kan tegen een probleem oplopen: parkeren. Iedereen probeert zo dichtbij mo gelijk te komen, ook al zeggen ver keersregelaars dat een wandeling vanaf Deltahoek naar de haven best meevalt. Toch rijden veel kop pige chauffeurs door, om bij de ha ven weer teruggestuurd te wor den. „En dan zijn ze boos. Tja, als het kon, zouden ze nog tussen de kraampjes door willen rijden", ver zucht een verkeersregelaar. Dj Thom-K kreeg Breskens aan het dansen met zijn set het laatste jaar en geniet met volle teugen. „Mensen komen spontaan naar ons toe en willen zelfs met ons op de foto." Toch vindt ze het niet erg dat ze volgend jaar weer 'als zichzelf naar de Visserijfees ten kan. „Vrijdagavond ben ik na tuurlijk uit geweest en de volgen de ochtend zat ik alweer héél vroeg bij de kapper", lacht ze. Want het dagprogramma is om vangrijk en dat geldt evengoed MIDDELBURG. Een 24-jarige Vlis- singer en een 27-jarige Middel burger zijn vrijdagavond gearres teerd, nadat ze vanuit een auto met vuurwapens op een andere automobilist hadden geschoten. Een 22-jarige man en een 18-jarige vrouw uit Middelburg reden in hun BMW over de Nieu we Vlissingseweg richting Mid delburg. Ter hoogte van de draai brug in Oost-Souburg trof het duo een zilverkleurige Volkswa gen Golf, met daarin twee beken den. Er ontstond een achtervol ging door Middelburg, waarbij de inzittenden van de Golf met vuurwapens op de BMW scho ten. De auto werd daarbij ge raakt, maar de inzittenden niet. Via de Poeledaelesingel en het Groene Woud reden de auto's over de Koestraat over de de Rot- terdamsekaai. Ze vervolgden hun weg richting de N57. Uitein delijk eindigde de achtervolging op de A58, nadat de BMW-be- stuurder zijn achtervolgers had afgeschud. Die belde uiteindelijk vanuit Vlissingen de politie. De auto werd op de kruising met de Noordsingel tot stoppen gedwon gen waarna de 24-jarige Vlissin- ger werd aangehouden. Even daarna werd een 27-jarige Mid delburger aangehouden. De oor sprong van het incident lijkt te liggen in de relationele sfeer. De politie is op zoek naar getuigen van het incident. De bouw moet nog worden ge start, maar de plannen zijn con creet. 'Lokaal' is het toverwoord. Ook mensen met een beperking en vijfenvijftigplussers kunnen er aan het werk. Het pand aan de Ble kestraat in Groede wordt volgend jaar getransformeerd tot brouwe rij, bed en breakfast, winkel en ho recazaak. Initiatiefnemers Stijn Jor- dans en Mare Menue baten ca fé-restaurant De Drie Koningen uit waar ze nu al het bier Marcken- steijn brouwen. In het nieuwe pand gaan ze samen met Thibo Baccarne het nieuwe bier Dutch Bargain op grotere schaal brou wen en er komt een proeflokaal. Het pand aan de Blekestraat wordt volgend jaar een brouwerij, bed en breakfast, winkel en horecazaak. De drie mannen willen de lokale economie in en rond Groede een impuls geven bij het verwezenlij ken van hun droom. Sterker nog, de samenwerking met lokale boe ren en andere ondernemers maakt deel uit van die droom. Hal verwege 2016 opent het histori sche pand na vijftien jaar leeg stand zijn deuren. Wie gelooft in het plan, kan een steentje bijdra gen door middel van crowdfun- ding. Vanaf honderd euro kunnen mensen bijdragen aan de realisa tie van het project, waar rente te genover staat en een vergoeding in natura zoals biologisch eten of, natuurlijk, bier. MAANDAG 10 AUGUSTUS 2015 door Sophie Stockman Non-stop feest in 'Bresjes' De rommelmarkt op en rond het Oranjeplein trok zaterdag al publiek vanaf vijf uur 's ochtends. Verkopers vanuit alle windstreken probeerden voor het ein de van de markt van hun waar af te komen en gedurende de dag zakten de prijzen dan ook aanzienlijk, foto's Ronald den Dekker door Sophie Stockman GROEDE. De nieuwe brouwerij Brou werslokaal wordt in de voormalige gymzaal aan de Blekestraat in Groe de gevestigd. Het lokaal krijgt meerdere functies en lokale onder nemers en werkzoekenden worden er bij betrokken. Visserijkoningin Dorien Nicolai, garnalenprinses Pricilla van der Veen en vis wuuf Suzan Boersma-de Kraker reden rond in Breskens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22