'Flyboarden is niet zo moeilijk als het eruit ziet' Bellamypark Vlissingen gaat uit zijn dak met meezingfestival WALCHEREN 19 Vlissingen Zingt trok zaterdag veel publiek. Al dan niet kleurig uitgedost, werd er uit volle borst meegezongen. De langgerekte 'ooo' van Mexico vibreert nog lang na in de avond lucht. Uit volle borst galmt het veelkoppige publiek de meezinger van Zangeres Zonder Naam mee. Het tekent de sfeer op het Vlis- singse Bellamypark tijdens Vlis singen Zingt. Een afgeladen park en overvol le terrassen rondom. Polonaises op podium, park en langs de ter rasstoelen en urenlang meedei nen en meegalmen tekenen de achtste editie van het meezing- festial. Na een muzikaal opwarmertje door de Rotterdamse Wanne- biezz, gaat het publiek al snel hele maal los. Springend en zingend staat een groep in witte kleding, getooid met felgele pruiken, ve- ren boa's en sjerpen vlak voor het grote podium. Maar liefst 31 'stam gasten' van café De Concurrent zijn het. Ze komen onder meer uit Arnemuiden, Kapelle en Vlis singen. Dicky Dieleman: „We doen dit nu voor de derde keer als groep. Iedere jaar in een andere kleur, we hebben al groen en roze gehad. Nu geel dus." En hoppa; daar gaan ze. Mee in de Polonaise Hollandaise. Edith Wielemaker maakt zich op om op het podium mee te zin gen. „Nee, ik hoef niet meer ont dekt te worden hoor. Ik doe dit voor de lol. Ik zing wel in een koor, het smartlappenkoor Schar- retjoe in Vlissingen. Vorige keer stonden we hier met meer leden. Maar je moest nu toch twintig eu ro betalen om op het podium te staan. Da's best veel. Zeker als je bedenkt dat je publiek vermaakt dat hier gratis staat en ook nog de horeca spekt. Maar ja, ik vind het te leuk. Dus toch maar gedaan." Anika Meyboom van de organi satie geeft toe dat er dit jaar voor het eerst betaald moest worden voor een podiumplek. „We kwa men financieel niet meer rond. Maar ik heb er weinig over ge hoord. Er zijn in totaal zo'n 65 mensen op het podium geweest." Geconcentreerd tuurt Janette Vermeulen (68) in het festival krant je met de teksten van alle 37 meezingers. „Ik zing graag, dit is heerlijk hier." Echtgenoot Wim geniet volop van de sfeer. „Gewel dig. Iedereen is blij. Het lijkt alsof de mensen even alle ellende verge ten. Dat vind ik mooi. Echt mooi." 'Always look on the bright si- de of life' lijkt ook het thema van het Vlissingse zingfeest. Anita Geljon heeft een fluitje te pak ken en blaast het refein van het lied volop mee. „Waanzinnig leuk", roept ze en verdwijnt in de deinende mensenmassa. De opblaasbare saxofoons van een paar nummers eerder zijn al geab sorbeerd door de massa. Magitta van Os stuitert en thousiast het podium af. „Nu heb ik zin in bier. Leuk joh, dat had ik niet verwacht. Mijn man moest me echt overhalen dit te doen." Partner Frits neemt even later zijn podiumplaats in. „Een beetje schor, maar da's niet erg." Zwaaiend neemt het publiek met 'Aan de kust' uiteindelijk af scheid. De klok van twaalven heeft geslagen. Vlissingen zingt. Tot de laatste snik. De uit Frankrijk overgewaaide ex treme watersport wint in ons land nog altijd aan populariteit. Het gezin Bader is besmet met het flyboard-virus. Samen met zijn dochter en twee zoons gaf Ronny zaterdag demonstraties op de Co- lijnsplaatse Dagen. Bij Flyboarden wordt de water sporter door twee krachtige water stralen omhoog geduwd, zodat hij of zij zich hoog boven het water (tot wel vijftien meter) kan voort bewegen. De oeh's en ah's waren niet van de lucht toen Ronny's oudste zoon Danny zaterdag de gekste capriolen, zoals salto's en duiken, uithaalde in de haven van Colijnsplaat. „Zulke stunts heb je natuurlijk niet één, twee, drie on der de knie", benadrukt Ronny, die daarmee zijn eerder uitspraak een tikkeltje nuanceert. „Maar toch is deze sport een stuk gemak kelijker onder de knie te krijgen dan bijvoorbeeld waterskiën of wakeboarden. Iemand die dit voor de eerste keer doet, kan zich na vijf minuten al voortbewegen op een meter hoogte. Ook al doe je het maar een kwartiertje, dan kun je toch zeggen dat je echt aan fly boarden hebt gedaan." Sinds vorig jaar is de inwoner van Wissenkerke de trotse eige naar van 'Fly-Board Try Fly', een soort flyboardschool waar mensen terechtkunnen om een keer te ervaren hoe het is door twee krachtige stralen omhoog te worden gestuwd. Het loopt al be hoorlijk goed. Mogelijk heeft Ron ny zaterdag wat nieuwe klanten geworven. Veel mensen kwamen kijken naar het ongetwijfeld spec taculairste onderdeel van de Co- lijnsplaatse Dagen. Bas 't Hart en Jochem Bakker - respectievelijk 19 en 2t jaar oud - keken hun ogen uit. „Ik heb het al vaak op televisie gezien, maar in het echt zie je pas hoe spectaculair het werkelijk is", zegt Bas. Jochem ziet het wel zit ten ook een keer op een flyboard te staan. „Maar niet hier, hoor", zegt hij. „Ik denk dat je de eerste keer toch behoorlijk staat te stun telen. Daar hoef ik geen paar hon derd toeschouwers bij te hebben." 'Deze sport is een stuk gemakkelijker dan waterskiën of wakeboarden.' Ronny Bader, actief flyboarder MAANDAG 10 AUGUSTUS 2015 Zingen tot de laatste snik door Annemarie Zevenbergen Vlissingen zong zaterdagavond vol overgave met zevenendertig liedjes mee tijdens Vlisingen Zingt 2015. foto's Ruben Oreel Danny Bader in actie in Colijnsplaat. foto Johan van der Heijden door Rob Paardekam COLIJNSPLAAT. Het mag er dan spectaculair uitzien, volgens Ronny Bader uit Wissenkerke is het hele maal niet zo moeilijk. We hebben het over flyboarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21