Feestende Doelenaren geloven nog in dorp I 'Parkeerbeleid slappe knieën maatregel' 18 ZEEUWS-VLAANDEREN Verkoelend schuimbad Doel leeft, al verliezen de artistieke en veelal leegstaande huizen langzaamaan hun glans door bekalkte gevels en ingegooide ruiten. D66 vindt het onacceptabel dat er niet handhavend wordt opgetreden bij foutparkeren. In de regio Expositie met egels in bieb Terneuzen Melting Point speelt zowel jazz als Bach Met Weitjerock naar KaaiLive in Sluis Jubileumshow van De Twee Duiven Mijn dorp, mijn stad Vogels spotten in de Margarethapolder Circus Renz nog een week in Cadzand Thomas Zwijsen speelt op Zomerfilm Tijdens de Doelse feesten en Scheldewijding was er op elke straathoek iets te beleven, foto Camile Schelstraete door Sophie Stockman DOEL. Dagjesmensen en wieler toeristen togen gisteren massaal naar Doel. De 41ste editie van de Scheldewijding en Doelse Feesten zorgden voor ambiance in het dorp dat 'nog altijd niet weg wil'. In Doel kan en mag alles, zo leek. Om tien uur 's ochtends werden de eerste trappisten ge dronken op de terrassen. Ham burgers werden zonder scrupu les weggewerkt. Een voedzaam ontbijt, waar niemand raar van opkeek. De rommelmarkt en bra derie slingerden door heel het dorp, de camera's van toeristen klikten onophoudelijk en er klonk overal muziek. Doel leeft, al verliezen de ar tistieke en veelal leegstaande hui zen langzaamaan hun glans: de kunstwerken op de gevels wor den op veel plekken ontsierd door neergekalkte leuzen en in gegooide ruiten. Ook mocht voor het eerst in 41 jaar het ontmoetingscentrum aan de Hooghuisstraat niet wor den gebruikt. De gemeente Beve- ren ziet er vanwege de komst van het Saeftinghedok geen heil meer in het gebouw nog op te knappen.. Maar tijdens de scheldewij- dingsmis lieten de Doelenaars zien dat ze nog geloof in hun dorp hebben. Voor een redelijk gevulde kerk preekten pastoor Van de Velde en aalmoezenier De Maeght over moeilijkheden. Zo zijn er moeilijkheden in de maritieme wereld waar schip pers te maken hebben met druk en stress. „Time is money, goede vrienden", sprak De Maeght de parochianen toe, daarmee wel licht ook verwijzend naar de druk die op Doel ligt. Onder luid gebeier van de klokken, vertrok na de mis een processie naar de Schelde voor de traditionele Scheldewijding. Onderweg lieten de actievoer ders van zich horen. Borden met 'wanneer zal de haven in vrede leven met haar buren' en 'stop de megalomanie, haven en pol ders in harmonie' kregen ap plaus van de aanwezigen. Na het zegenen van de Schelde, stak de aalmoezenier de Doelenaars een hart onder de riem. „Een zege ning van alle mensen die aan de Schelde wonen, alstublieft." SLUIS De gemeente Sluis treedt te soft op tegen bermparkeer- ders aan de kust, vindt D66. Frac tievoorzitter Wim Huigh stelt hier namens de partij vragen over in een brief aan B en W. Parkeercontroleurs van de ge meente Sluis komen in actie te gen foutparkeerders die met bermparkeren voor onveilige si tuaties zorgen en de weg deels blokkeren. De foutparkeerders kunnen worden bekeurd, maar de gemeente doet dat uit oog punt van gastvriendelijkheid lie ver niet. De foutparkeerders krij gen daarom een folder achter de ruitenwisser waarin ze worden gewezen op de regels en het feit dat er voldoende (betaalde) par keergelegenheid is in de buurt van het strand. D66 vindt het onacceptabel dat niet handha vend wordt opgetreden en noemt het beleid 'onverstandig en ondoordacht'. Ook neemt de partij het op voor de onderne mers van de betaald parkeerter reinen aan de kust. De partij noemt het een bewuste keus van de toeristen in de berm te parkeren. D66 vraagt zich af waarom deze 'slappe knieën maatregel' is genomen en hoe lang de gedoogactie loopt. TERNEUZEN Ilse Brosens laat haar teken- en schrijfwerk zien in de bibliotheek van Terneuzen. Er zijn tekenin gen van haar te zien en daarnaast wenskaarten met egels. Ook is er een serie rouwkaarten met na tuurelementen als inspiratiebron. Het boek Het Spookhuis van Veere, waar Brosens de tekst voor schreef, wordt ook tentoonge steld. Het boek komt in aanmer king voor de Zeeuwse Boeken prijs (ZBP). De expositie is te zien tot en met 9 september. CADZAND Het ensemble Melting Point geeft woensdag een zomeravondcon cert in de Nederlands Hervormde kerk in Cadzand. Het vijftal speelt om 20.00 uur een mix van Argentijnse folklore, tango, jazz, Bach en hedendaagse klassieke muziek. Een kaartje kost 10 euro en kinderen tot twaalf jaar heb ben gratis toegang onder begelei ding. Kaarten zijn een half uur voor aanvang aan de kassa ver krijgbaar. Reserveren vooraf is niet mogelijk. SLUIS Weitjerock biedt naast geld re tour of het afhalen van een pols bandje nóg een manier om bezoe kers te compenseren voor het af gelaste festival: bij La Porte d'Or in IJzendijke kan het Weitjerock ticket ingewisseld worden voor vijf euro korting op het festival KaaiLive in Sluis. Inwisselen kan tot en met 21 augustus. KaaiLive wordt zaterdag voor het eerst ge houden met optredens van onder meer Arsenal en dj Regi. CROEDE Zanger-entertainer Adrie Ooster ling geeft morgen en vrijdag een voorstelling om het dertigjarig ju bileum van zijn huistheater De Twee Duiven in Groede te vieren. In de show getiteld 'Onvergetelijk en zelf gezien!' blikt hij terug op afgelopen jaren. De Twee Dui ven aan de Slijkstraat 7 is vanaf 19.30 uur open en de show begint om 21.00 uur. Een kaart kost 11 eu ro, inclusief koffie of thee met ge bak van het huis. Reserveren kan via 0117-371545 of 06-50617910. DE CRIETE De Margarethapolder bij De Grie- te is woensdag te bewonderen bij avond, onder leiding van een gids van Staatsbosbeheer. Het vo- gelrijke natuurgebied wordt door kruist en het dragen van laarzen wordt dan ook aanbevolen. Om 18.30 uur begint de excursie van af café De Griete. Deelname kost 5 euro per persoon en 2,50 euro voor kinderen tot twaalf jaar. Vooraf aanmelden is verplicht bij Hans Molenaar via 0115-612008 of j mmolena@planet.nl. CADZAND Circus Renz staat nog een week langer in Cadzand. Wegens het grote succes van de show, wor den er van morgen tot en met zondag nog extra voorstellingen gehouden. Van dinsdag tot vrij dag om 19.00 uur en op zaterdag om 15.00 uur en 19.00 uur. De laatste voorstelling op zondag is om 11.00 uur. De kortingskaarten die geldig waren tot en met 9 au gustus, blijven deze week ook nog geldig. Daarna trekt het cir cus verder naar Oostkapelle. HULST Gitarist Thomas Zwijsen en The Magnificent Seven spelen zater dag op Zomerfilm Hulst. Vooraf gaand aan de film Chef zijn er om 18.00 uur foodtrucks van lokale ondernemers en tijdens het smik kelen zorgen de muzikanten voor ambiance: The Magnificent Seven speelt jazz en Thomas Zwijsen is een klassiek onderlegde gitaarvir tuoos afkomstig uit Graauw. Hij toerde heel de wereld over met Iron Maiden-zanger Blaze Bayley. De film begint om 21.00 uur en bij slecht weer wordt er uitgewe ken naar de basiliek. Op vrijdag is er een kindereditie van Zomer film waarbij de film Felix wordt vertoond. Om 20.00 uur is er een muzikale verrassing en kan er ver antwoord gesnoept worden. De film begint om 21.00 uur. LAMSWAARDE. De straat voor café de Koning in Lamswaarde verander de zaterdagavond in een wolk van schuim. Dj's zorgden voor begeleiden de muziek .terwijl een tiental kinderen na een warme dag aan het ravot ten was in het opgeklopte zeepsop. „Laat ik er nog maar eens wat schuim bij doen", zei eigenaar Dominic de Koning enthousiast. Met een koud pilsje in de hand keken de ouders lachend hoe hun kroost van top tot teen werd bedolven. De kinderen liepen met hun schuimvoetjes ook de aanvankelijk brandschone kroeg in. „Ik had eigenlijk beter een toilet unit buiten gezet", realiseerde Dominic zich te laat, maar met een lach. „We doen voor het eerst een schuimparty bij ons café." Na half tien mochten de volwassenen zelf een verkoelend schuimbad nemen, foto Ronald den Dekker Maandag AXEL. De Halle, 10.00 uur: Formu lierenbrigade; 14.00 uur: Kaarten; 15.00 uur: Taiji Qi gong; Gregoriuscen- trum, 13.00 uur: Vrij kaarten, biljar ten; BRESKENS. Haven, 10.00 en 11.30 uur; Krabbenvaart, acti viteit voor kinde ren; CADZAND- BAD. Winkelgedeelte, 13.00 uur: Zomer- markt; HULST. Curamus Zoutestraat 28, 14.00 uur: Creatief en spelletjes; De Serre, 14.00 uur: Gymnastiek; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; 14.00 uur: Sjoelen; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten; 13.00 uur: Bil jarten, jeu de bou les; 15.00 uur: Taiji; Praktijkschool gym zaal, 18.00 uur: Ta iji; Grote Markt, 8.30 -16.00 uur: Weekmarkt; KLOOSTERZANDE. WZC Antonius, 10.30 uur: Witte't Nog; 11.30 uur: 't Frietpaleisken; 12.00 uur: thema maaltijd; 14.00 uur: Internetcafé, kaarten; Dorpscen trum Binnendeur, 13.30 uur: KBO bil jarten, koersbal; Café Tommy's, 19.30 uur: Kaarten; OOSTBURC. Raad huisplein, 8.00- 16.00 uur: streek- productenmarkt; SAS VAN CENT. De Statie, 13.15 en 14.15 uur: Taiji voor be ginners; SINT-JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: KBO biljarten; 14.00 uur: Jeu de boules; TERNEUZEN. De Triangel, 14.00 - 16.00 uur: Buurt- middag; Portaal van Vlaanderen, 12.30,14.00 en 15.00 uur: rondlei dingen en rond vaarten. Thomas Zwij sen CafédcJ^iiillg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20