Luchtvaartdagen trekken drommen mensen naar Midden-Zeeland Weinig samenhang in recital Nazomeren Cöte d'Azur op Luchtvaartdagen vliegveld Midden-Zeeland ZEELAND 17 ARNEMUIDEN. De achtste editie van de Luchtvaartdagen heeft af gelopen weekend drommen lief hebbers naar vliegveld Midden- Zeeland gelokt. Om precies te zijn: in totaal pas seerden vrijdag en zaterdag zes duizend mensen en bijna evenzo veel camera's de kassa. Het is im mers een bijzonder fotogeniek evenement. De Stichting Wings to Victory te kent al sinds het prille begin van de Luchtvaartdagen voor de orga nisatie. Het evenement is in 2008 begonnen als een open dag van het vliegveld bij Arnemuiden. Sinds 2012 staat het bekend onder de naam Zeeuwse Luchtvaartda gen. Afgelopen vrijdag en zater dag waren er tientallen toestellen - het oudste vliegtuig was van 1934 - te bewonderen. Samen wa ren de toestellen tijdens de twee Luchtvaartdagen goed voor 569 starts en landingen. De piloten en de andere vrijwilli gers die de toestellen in conditie houden, waren vaak in de (lucht- vaart)mode van het bouwjaar van het vliegtuig gekleed. Met groot enthousiasme vertelden ze over de vliegtuigen en de kunst van het vliegen. Het Vliegend Museum Seppe was aanwezig met onder meer de Ti gers, twee dubbeldekkers die in formatie vlogen. Indrukwekkend van dichtbij, maar niet van de grond te krijgen, was de F16 van de Koninklijke Luchtmacht, voor het eerst te gast op de Luchtvaartdagen. Kinderen mochten een kijkje nemen in de cockpit. In de tent ernaast was een flight-simulator. Natuurlijk kwamen al die duizen den mensen af op al dat moois dat het luchtruim kiest. Maar het was voor Wings to Victory ook een mooie gelegenheid om het werk van de stichting onder de aandacht te brengen: het geden ken van de vliegeniers die om kwamen tijdens de Tweede We reldoorlog en het geven van infor matie over de luchtoorlog. VEERE. Dat twee uitstekende mu sici, met een duidelijke liefde voor hun instrument, kozen voor werken die niet authentiek voor altviool en piano geschreven zijn, is jammer. Het programma ken de bovendien weinig samenhang. De lyrische Phantasiestücke van Schumann zijn geschreven voor klarinet en piano. De klank kleur van de klarinet is indringen der dan die van de altviool en daarom was de balans niet ideaal. Bathsasvili overtuigde met de ver tolking van het deel uit de 2de Pé- lerinage van Liszt. Een orkestraal werk, geïnspireerd op 'de Hel' van Dante. Onheilspellende mu ziek met een knappe spannings- De klankkleur van de klarinet is indringender dan die van de altviool en daarom was de balans niet ideaal. boog. Capriccio van Vieuxtemps en de Recuerdos van Tarrega voor altviool klonken als encores en voegden niets toe. De Sonate in Es schreef Brahms om de mo gelijkheden van de klarinet te eta leren. Een mooi werk waarin de muziek ademt en waarbij de va riatietechniek goed uitkwam. Kras.nl/39512 of bel 0900-96977ocPg RESCUE MAANDAG 10 AUGUSTUS 2015 al jaren Niels van Antwerpen (6) uit 's-Heer Arendskerke met zijn tweejarig zusje Laura in een F16 van de Koninklijke Luchtmacht. De Antonov II van Classic Wings stijgt op van Midden-Zeeland voor een rondvlucht. Het vliegtuig van Russische makelijk is een vaste gast tijdens de Luchtvaartdagen. RECENSIE door Jeanette Vergouwen Muziekpodium Zeeland Recital door Dana Zemtsov (altviool) en Mariam Bathsasvili (piano). Gehoord zondag 9 augustus in de Grote Kerk in Veere. Frankrijk Geniet in oktober nog van de zon aan de Franse zuidkust. Lekker luieren aan het strand en eropuit naar o.a. Marseille en Cannes. Verblijf in Van der Valk Hotel Saint-Aygulf*** aan de kust Inclusief Comfort Class busreis, ontbijt, diner en excursies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18