Aanvoer van vis is laag, met uitzondering van garnalen Vissers voeren steeds meer garnalen aan. Vis is alleen nog bijvangst van de garnaalvissers. Luchtvaartdagen massa's mensen BRESKENS. De vissershaven van Breskens ontwikkelt zich steeds meer als dé aanvoerhaven voor gar nalen in Zuidwest-Nederland. Dit voorjaar was de aanvoer, door vangstbeperkingen weliswaar laag, maar de resultaten trekken la ter dit jaar zeker weer aan. Nor maal hebben acht vissersschepen Breskens als thuishaven, maar in het garnalenseizoen zijn het er tien tot achttien. Veel vis wordt er, volgens voorzitter Jaap Henne- keij van de vissersvereniging Ons Belang, niet meer aangeland in Breskens. Het is voornamelijk bij vangst van de garnalenvissers en in een beperkte periode wordt door 'gerichte visserij' ook nog wel kabeljauw aangevoerd. Om die reden werd - en dat was lang geleden - zaterdag bij de officiële opening van de jaarlijkse Visserij feesten ook geen Visserijwimpel uitgereikt aan de schipper, die kwalitatief en financieel de beste vis had aangevoerd op de vismijn. De Garnalenwimpel werd door ge deputeerde Jo-Annes de Bat, de visserijkoningin en garnalenprin- ses overhandigd aan de familie Praet van de Zeebrugge 8 uit Kieldrecht. Hennekeij ging zater dag ook in op de vangstadviezen voor 2016. Dankzij beperkingen van de vissers gaat het, volgens vis serijexperts, goed met het visbe stand in de Noordzee en voor schol en kabeljauw wordt dan ook een stijging van de vangst van maximaal 15 procent voorgesteld. Maar Hennekeij noemde het te leurstellend dat de vangst van tong - voor de zuidelijke vloot, dus ook de Zeeuwse, van groot economisch belang - niet wordt vergroot. Terwijl de vissersvloot in de zuidelijke Noordzee voor 70 procent afhankelijk is van de tong visserij. De voorzitter van Ons Be- Er kon zaterdag geen Visserijwimpel worden uitgereikt aan de schipper die beste vis had aangevoerd. lang juichte de herinrichting van het havengebied van Breskens toe, maar de vissersvereniging heeft daaraan wel voorwaarden verbon den. Golfbrekers moeten er bij voorbeeld voor zorgen dat de afge meerde schepen niet al te veel last hebben van de deining en er moe ten voorzieningen komen voor laagliggende schepen. De verwe zenlijking van een nieuw Viscen- trum vinden de vissers positief. Hennekeij: „In dat centrum wordt de vismijn, het museum, een vis serij-experience en de KNRM on dergebracht. Het plan heeft alles om de visserij in Breskens nog be ter op de kaart te zetten." PAGINA 19 VLISSINGEN. Het Vlissingse Bellamypark stond zaterdag avond bol van muziek tijdens Vlissingen Zingt. Vol overga ve zong het talrijke publiek urenlang populaire liedjes mee. Voor het grote muziekpodium, op dat podium en op de terrassen langs het park schalden de meezingers uit vele kelen. Rond middernacht eindigde het meezingfestijn met het laatste lied: 'Aan de kust'. Zeeland walcheren@pzc.nl Breskens is gamaalhaven door Wout Bareman PAGINA 16 17 Vol overgave foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15