2015 f The Hamptons is niet bedoeld voor gewone stervelingen 11 MIJN ZOMER De meiden laten hond Tom my uit, de labradoodle van Linde. Het is de eerste dag dat ze het dier heeft. „Hij vond het water heel leuk, maar durfde niet te zwem men", vertelt de 13-jarige Linde. De labradoodle is tien maanden oud. „Hij is lekker jong, gezellig en vro lijk en wil graag spelen. We kunnen hem veel leren. Het is echt een leuk beest", om schrijft ze. De tiener is nu al gek op haar nieuwe huisge noot. Zelf komen Linde en vriendin Mila vaker bij de Hoofddorpse plas. Het water is heerlijk om af te koelen en op het strandje is het altijd ge zellig. Onze correspondenten tippen voor u de beste vakantiebestemmingen Vandaag Stijn Hustinx Locatie The Hamptons Ligging 40°96NB en 72°20WL Grootste attractie: Billionaire's Lane Wat je er moet eten: Broodje kreeft (lobster roll) Van de Clintons tot Calvin Klein tot de Kardashians, ze doen het allemaal. Maar een vakantie in rijkeluisenclave The Hamptons, nabij New York City, is niet voor iedereen weggelegd. Het is er overigens prachtig. Maar het leven in The Hamptons gaat niet over rozen. Neem nou al die helikopters die er af en aan vliegen. Die herrie! Daar heb je toch geen buitenhuis van 75 mil joen dollar voor gekocht? Maar ja, een beetje miljonair gaat natuurlijk niet per auto naar The Hamptons. Gemeten vanaf Wall Street kost een rit ernaartoe twee uur en een kwartier. Dat is zonder verkeer. En 'zonder ver keer*, zeker op vrijdag wanneer New Yorkers massaal de stad ont vluchten voor een weekend weg, dat bestaat niet in New York. Dus duurt die tocht makkelijk twee keer zo lang. Nee, een beetje mil jonair komt per helikopter of wa tervliegtuig. Want tijd is geld. Het gemeentebestuur van het stadje East Hampton had echter schoon genoeg van die af en aan vliegende lawaaimakers en voer de afgelopen voorjaar een wet in die het drukke heliverkeer dras tisch aan banden legt. De wentel wieken mogen er nog maar één keer per week landen en 's nachts vliegen is uit den boze. Tot groot genoegen van lokale ac tivisten, zoals Charles Ehren. „Als ze 600 dollar kunnen beta len voor een helikoptervlucht, dan kunnen ze voor dat geld ook wel een limousine met bar huren om ze hierheen te brengen." The Hamptons zijn dus niet al tijd even gemakkelijk bereikbaar. Nooit geweest ook. Volgens een urban legend in New York werden bruggen en viaducten over de au tosnelweg indertijd extra laag ge maakt, zodat er geen autobus on derdoor paste. Met maar één doel: arme sloebers de reis naar de rijkeluisenclave onmogelijk maken. Niemand die dat verhaal kan bevestigen, trouwens. 's Nachts vliegen is uit den boze voor deze Amerikaanse superrijken Mocht het nog niet duidelijk zijn: dit vakantieoord is alleen be doeld voor de allerrijksten. Toen was het de decadente wereld van F. Scott Fitzgerald's The Great Gats- by, nu bepalen types als Calvin Klein, puissant rijke IT-onderne- mers of de hedgefund-types a la de Wolf of Wall Street de toon. Natuurlijk zijn er ook in The Hamptons verschillen tussen de aller-, allerrijksten en gewone rij ken. Wie het écht heeft gemaakt, kan zich een optrekje veroorlo ven aan Meadow Lane in Sout hampton, een acht kilometer lan ge weg die beter bekend staat als de Miljardairslaan die wordt om zoomd door privéstranden. Hier staat bijvoorbeeld het buitenhuis van Calvin Klein, ter waarde van 75 miljoen dollar. Met dien ver stande dat het hier doorgaans bui tenhuizen betreft. Wie sterren wil spotten moet naar restaurants als 75 Main in Southampton of de Tennis and Surf Club in Bridgehampton, waar celebrities als Kourtney Kar- dashian, Leonardo DiCaprio en Jennifer Lopez in het wild rondlo pen. Kenners raden ook de Salon Bar in East Hampton aan. Het is een beautysalon die een behande ling met een masker van 24-ka- raats goud biedt. MAANDAG 10 AUGUSTUS 2015 in Nederland Onze fotografen leggen de zomer in Nederland vast. Pim Ras zag Linde (rechts) en haar vriendin Mila voorbij- rennen in de Toolenburgse- plas onder de rook van Schiphol bij Hoofddorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11