Lang niet iedereen voelt zich veiliger door buurtwacht RWS knapt woningen in Smallegangesbuurt op 4 BEVELANDEN en THOLEN 28 Krabben in een uur In de regio Het buurtpreventieteam ging ruim een jaar geleden weer van start, nadat de de buurtwachters eerder van straat werden gehaald door toenmalig burgemeester Wil lem Nuis. Hij vond dat ze gefacili- teerd moesten worden door de ge meente. Dat gebeurt nu. De leden hebben bovendien een beschei den opleiding gekregen. Uit een onlangs gehouden en quête blijkt dat 94 procent van de inwoners van de smalstad inmid dels bekend is met het buurtpre ventieteam. 44 procent zegt dat het aan hun verwachtingen vol doet. Bijna even zoveel mensen hebben hier overigens geen me ning over. Inwoners weten dus nog niet goed wat ze van de buurt wacht kunnen verwachten. Op de vraag of er belangstel ling is om een voorlichtingsbijeen komst over de buurtpreventie bij te wonen, antwoordt desondanks slechts 15 procent positief. De meeste inwoners lijken het alle maal wel te geloven. Omdat al met al toch een ruim te meerderheid van 68 procent de buurtpreventie zinvol zegt te vin den, heeft de gemeente besloten dat de buurtwachters hun rondjes mogen blijven maken. Ook de wijkagent en woning corporatie Stadlander zeggen de samenwerking met het buurtpre ventieteam als zinvol te beschou wen. Het aantal incidenten dat vanuit Sint-Maartensdijk werd ge meld bij de politie is gedaald van 118 in 2013 naar 104 in 2014. Of die afname te maken heeft met de in zet van de buurtwachters valt niet vast te stellen. Ook in andere kernen bestaat belangstelling bij inwoners om een buurtpreventieteam op te richten. Volgens een woordvoer ster staat de gemeente er voor open om ook deze teams te onder steunen. Concreet is het tot nu toe echter niet geworden. Het faci- literen van het team in Sint-Maar tensdijk kost de gemeente ruim tweeduizend euro per jaar. Toenmalige burgemeester Nuis haalde de buurtwachters, die op eigen houtje liepen, van de straat af. Nu worden ze opgeleid en gefaciliteerd door de gemeente. GOES. Woningcorporatie RWS knapt in Goes 152 huurwoningen op. Het gaat om huizen in Smalle gangesbuurt. De huizen zijn alle maal in begin jaren 80 gebouwd en dat betekent dat ze op bepaalde punten gedateerd zijn. RWS gaat de huidige kozijnen vervangen door kunststof exemplaren en de bewoners krijgen dubbel glas. In een deel van de woningen zijn nog asbesthoudende vensterban ken; deze gaan er ook uit. In de huizen wordt ook een automa tisch ventilatiesysteem gebouwd en er komen nieuwe voordeuren. Omdat het om een groot project gaat, smeert RWS de uitvoering uit over drie jaar. De eerste hui zen worden vanaf oktober dit jaar aangepakt. Fase twee en drie wor den in 2016 en 2017 gedaan. President Kennedylaan 32 Middelburg makelaar in nuis Vraagprijs 449.000,- k.k. Rit te paard over het platteland Vanaf Stal Schouten aan de Zwaakseweg 5 in Wemeldinge wordt dinsdag een buitenrit te paard gehouden, van 10.00 tot 12.00 uur. De rit voert door de om geving van het dorp en is ook voor onervaren ruiters. Onder des kundige begeleiding zijn er ritten variërend van een half uur tot twee uur lang. Fietsend de Zeeuwse boomgaarden door Natuurliefhebbers kunnen van daag langs en door de fruitboom gaarden in de omgeving van Ka pelle fietsen. Er is een route van 35 kilometer uitgezet langs fruitte lers die uitleggen hoe appels, pe ren en kleinfruit worden ge kweekt. Op de verschillende be drijven is van alles te beleven. De monstraties van de nieuwste ma chines die in de fruitteelt worden gebruikt, een fruitmarkt of oude ambachten zoals de imkerij. Na tuurlijk kan het verse fruit ook ge proefd worden. De fruitteeltroute start vanaf 9.00 uur tot 12.00 uur vanuit het Fruit teeltmuseum in Kapelle. De kos ten zijn zes euro per persoon of tien euro per gezin (twee volwas senen met twee kinderen tot en met twaalf jaar). Mijn dorp, mijn stad Grote Kerk, 13.30 uur - Orgelconcert Rien Balkenende; Wijkgebouw De Spinne, Joseph Lunslaan 7,20.00 uur - Dansavond Dansclub de Vriendschap Poelvoordestraat 3, 20.00 uur - Dans avond OVA Terrein Hansweert- se Boys, Vanaf 11 00 uur - Voet baltoernooi Rei- merswaalcup Spoorstraat Einde- wege 19, 10.00-17.00 uur - Snuffelmarkt Slaakweg 1, 12.30-17.00 uur - Openstelling mo len De Vijf Gebroe ders Jacobadijk, 10.30 - 12.30 uur - Ezelwan deling Fruitteeltmuseum, start tussen 09.00 en 12.00 uur - Fruit teeltroute, Fietsrou te van 35 km door de fruitboomgaar den van Kapelle en omgeving Dorpsstraat 53, 11.00-15.00 uur - Open kerk met ex positie schilderijen van Lode de Beider en Maria van Put; Monnikendijk en Dorpsstraat, 10.00-15.00 uur - Erf- en Schuurver- kooproute Complex W Krab- bendijke, 09.00-17.00 uur - Clubvoetbaldag voor kinderen van 6 t/m 13 jaar Dorpsplein, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Maar tenskerk, 13.00-17.00 uur - Openstelling Kerk Camping Zon Zee, Burenpolder- weg 30A, 9.00-13.00 uur - Rommelmarkt; Kerkplein en Oude Torenstraat, 11.00 -15.00 uur - Open stelling Dorpskerk Zondag Oude Polderdijk 2, 12.00-17.00 uur - Expositie Buiten werk Schatten Toen en Nu Singelstraat 21, 17.00 uur - Zomera vondgebed Zuidelijke voorha ven, 10.00,12.00 en 17.00 uur - Vertrek veerdienst naar Perkpolder door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK. De meeste in woners van Sint-Maartensdijk vin den de inzet van het buurtpreven tieteam zinvol, maar slechts 36 pro cent voelt zich er daadwerkelijk vei liger door. Dat blijkt uit een enquê te van de gemeente Tholen. 10 JAAR OPEN HUIS M2makelaars.nl Openhuis 5 september 10.30-12.OOuur! Inruil eigen woning mogelijk! Riant vrijstaand woonhuis Garage inpandig Veel privacy Rustige ligging WEMELDINCE Deelname kost 15 euro. Aanmelden kan via de website www.mkbwemeldinge.nl 6 Kinderen van 7 tot 12 jaar kunnen maandagmiddag meedoen aan een spelletjes-zeskamp bij dorpshuis De Vroone in Kapelle. Het evenement duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Deelname kost één euro en aanmelden kan op de website jongkapelle.nl. KAPELLE VLISSINGEN Vlissingen Zingt verwacht bezoekersrecord Het Bellamypark in Vlissingen wordt van avond omgedoopt tot de zangtempel van Zeeland. Vlissingen Zingt beleeft haar acht ste editie. Het publiek wordt getrakteerd op hedendaagse meezin gers en natuurlijk ont breken kaskrakers uit het verleden niet. De organisatie verwacht gezellige topdrukte. „Het is het vriendelijk ste festival van Vlissin gen", stelt medeorgani sator Willem van Haaren (foto). „Tijdens het flyeren ben ik zelfs geknuffeld. In heel Wal cheren hebben we krantjes verspreid. Daarom verwacht ik dat we een record aan tal bezoekers trekken. De weersverwachting is uitstekend." Even leek het erop dat het festival niet door kon gaan. De crowd- fundingsactie werd geen succes. Wel schudde het leveran ciers en sponsoren wakker. „Zij hebben zich extra ingezet om Vlissingen Zingt toch door te laten gaan. Ook kregen we nog een bedrag vanuit de gemeente dat al voor de bezuinigingen was begroot. Dat was een financiële meevaller." Of het nu Marco Borsa- to's Ik leef niet meer voor jou of You'll never walk alone is: „leder een zingt mee", weet Van Haaren. „Zelfs op de terrassen zie je mensen tijdens het eten opstaan en uit vol le borst meezingen, le dereen komt hier goed gehumeurd naar toe. Voor mij is de dag geslaagd als iedereen nog gelukkiger naar huis gaat." De avond start om 19.30 uur en duurt tot middernacht. COLIJNSPLAAT. Luuk Faassen (9) uit Colijnsplaat kroonde zich gisteren tot Zeeuws kampioen krabbenvissen. Traditiegetrouw vindt het kam pioenschap plaats op de eerste dag van de Colijnsplaatse Dagen. De ne genjarige hengelde in één uur 28 krabben binnen. De in totaal 71 kinde ren uit binnen- en buitenland die deelnamen aan het kampioenschap krabbenvissen, vingen in totaal 251 krabben. „De één gebruikte een mos seltje als aas en de andere een kop van een kabeljauw", zag medeorgani sator Ko Kallewaard. „De beste techniek bestaat niet. Je moet vooral ge luk hebben." Luuk bleek goed om te kunnen gaan met de druk van het thuispubliek. Vandaag staat de laatste dag van de Colijnsplaatse Dagen in het teken van zowel jong als oud. „We verwachten weer zo'n twaalfduizend bezoe kers. De haven ligt vol met bootjes en het publiek dat elk jaar komt, zal waarschijnlijk weer richting 'Colijn' trekken." foto Mechteld Jansen tips? mail naar redactie@pzc.nl Middelburgsestraat 20 4461 EH Goes T. (0113) 227 283 F. (0113) 233 977 E. p.melse@hetnet.nl Zaterdag GOES 'S-GRAVENPOLDER HANSWEERT 'S-HEER ARENDSKER- KE HEINKENSZAND KAMPERLAND KAPELLE KATTENDIJKE KRABBENDIJKE WEMELDINGE YERSEKE BAARLAND GOES HANSWEERT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 77