Jebova na inst op poie HZ-schaaktoernooi Aanjager Borsele Sloepoort Cup tankt inspiratie 10 SPORT Hoogerland rijdt Eneco Tour Manusje-van-alles ziet altijd mogelijkheden. „Maar ik verander niet om het veranderen." De Jonge loopt NK-finale mis Van Goethem zeventiende Walcheren klopt GPC Lammerts weer niet op podium Johnny Hoogerland uit Lange- weegje komt vanaf maandag aan de start in de Eneco Tour. De eer ste etappe over ruim 183 kilome ter van de WorldTour-wedstrijd wordt in Bolsward verreden. Naast Hoogerland komen voor Roompot Oranje Peloton ook André Looij, Dylan Groenewe- gen, Jesper Asselman, Berden de Vries, Tim Kerkhof, Huub Duijn en Wesley Kreder aan het ver trek. Tennisser Daniël de Jonge is er gisteren niet in geslaagd de fina le te halen van het NK voor ten nissers van vijftien en zestien jaar. De Vlissinger verloor in Rot terdam in de halve eindstrijd met 7-6 en 6-3 van Amadatus Admiraal. Ook in het dubbelspel strandde de Walchenaar, die opgeleid wordt door Tennis Or ganisatie Zeeland, bij de laatste vier. Brian van Goethem liep gister morgen in de korte ochtendetap pe van de Ronde van Denemar ken achterstand op. De wielren ner uit Sluiskil kwam in de rit naar Frederiksvaerk over 115 kilo meter ruim drie minuten bin nen na winnaar Matti Breschel. In de tijdrit 's middags eindigde Van Goethem als zeventiende. De Zeeuws-Vlaming staat in het algemeen klassement nu op de 61e positie. In het bergklasse- ment vindt Van Goethem zich nog altijd terug op de gedeelde tweede plaats. Duinkerke soleert naar de overwinning Joannathan Duinker ke uit Goes is win naar geworden van de koers voor ID-ren- ners tijdens de Volks ronde in Roosendaal. Hij maakte er een so- lotocht van door zo'n twintig kilome ter in zijn eentje vooruit te rijden. Bij de vrouwen finishte Irma van Duyn uit Schoondijke als eer ste. Tonnie Hoog- straate (Terneuzen) werd zesde. Jebova, die pas op het allerlaatste moment ingevlogen werd voor het zomertoernooi, kwam door Er doen twintig ploegen aan de Eneco Tour mee. Roompot kreeg voor deze meerdaagse etappe wedstrijd een wildcard. Na de start in Friesland zakt het peloton af naar het zuiden. De rit tenkoers kent eerst drie vlakke etappes, dan een individuele tijdrit in Hoogerheide (woens dag), waarna er in de slotdagen klimkilometers volgen in Lim burg, de Ardennen en de Vlaam se Ardennen. Op de eerste avond van het oe- fentoernooi van voetbalvereni ging Serooskerke leed GPC Vlis singen een afgetekende neder laag tegen stadgenoot Walche ren. Het duel eindigde in 2-4, na 0-3 bij rust. De wedstrijd tussen Serooskerke en RCS was doel puntrijk: 4-4. Vandaag treedt Walcheren aan tegen RCS en ontmoet Serooskerke GPC. Bei de duels beginnen om 18.00 uur. Ook bij de vierde WK-wedstrijd van het seizoen is freestyle kite- surfster Annelous Lammerts er niet in geslaagd op het podium te eindigen. De inwoonster van Schuddebeurs kwam op Fuerte- ventura uit op de vijfde plaats. In de eerste ronde verloor ze nipt. In de tweede ronde won ze weer wel, maar in de kwartfinales werd de Schouwse uitgeschakeld. Lammerts is nu tweemaal vierde en twee keer vijfde geworden. In 2014 eindigde ze als vierde op het WK. Dit jaar wilde ze een stap omhoog maken. zijn zege op zeven punten. De 31-jarige titelfavoriet - hij heeft een elo-rating van 2664 - heeft een halfje meer dan een handvol achtervolgers. Onder hen zijn de Iraniër Elshan Moradiabadi en de Chi nees Yunguo Wan, die op het tweede bord tegen elkaar remis eerden. Ook Konstantin Landa, die één van de vijf leiders was bij het ingaan van de achtste ronde, kwam een remise overeen. Hij zat met wit tegenover Loek van Is Peter de Vos altijd op zoek naar vernieuwing? Vanuit de keuken geeft zijn vrouw Jenny het antwoord met een gulle lach. Ja dus. „Ik verander niet om het veranderen", countert de 65-jarige Nieuwdorper zelf. „Maar ik zie het als iets niet loopt en dan wil ik het veranderen naar iets dat wel haal baar is. En dan zet ik ook door." In zijn werk als gymleraar zette hij zich ervoor in om ook kinde ren uit lagere klassen aan sportda gen mee te laten doen niet, als in woner van Nieuwdorp zoekt hij steevast de volgende verdieping in leefbaarheid van het dorp en als organisator van de Borsele Sloepoort Cup, het voetbaltoer nooi dat volgend week wordt ge speeld, is de formule pas geslaagd als deze werkt. Wely, die als nummer twee op de plaatsingslijst relatief een bijrol speelt. Jan Werle en Jorden van Foreest wonnen in het atrium van de Hogeschool Zeeland en Koen Leenhouts kan de titel beste Zeeuw bijna niet meer ontgaan na zijn winst op de Duitser Bernhard Stillger. „Ik denk het wel. Bij ons op het dorp heb je bijvoorbeeld de Oran jecommissie. In 1965 - ik was een jaar of zestien - kwam de klad er in. De commissie kreeg echter wel subsidie. En wat denk je dat ze daarmee deden? Ze legden op school bij elk kind een gulden op tafel..." „Ik heb toen een pro forma-ver- slag geschreven waarin ik vertelde wat voor geweldige activiteiten de Oranjecommissie had georgani seerd. Dat vonden de notabelen natuurlijk niet leuk, want ze had den helemaal niks gedaan. Maar dat verslag was wel de kapstok voor een commissie met nieuwe mensen." staan eveneens op zesenhalve punt. Koen Leenhouts deed uitste kende zaken. De Oostburger ver sloeg de Duitser Bernhard Still ger al halverwege de avond. Hij heeft nu zes punten en is er al vrijwel zeker van dat hij als beste Zeeuw gaat eindigen. Goesenaar Joey Grochal kan nog hooguit langszij komen. „Ik was vakleerkracht in dienst van de gemeente en in een wijk kreeg ik op één dagdeel drie groe pen achter elkaar. Dan kon ik mooi experimenteren met nieuwe spellen. Voorbeelden? Slagbal met hindernissen, allerlei trefbalvor- men, multibal waarbij verschillen de sporten gecombineerd wer den." Op de tafel in de huiskamer ligt een kladblok met daarop aller lei rondjes getekend met woorden erin. De Vos heeft als geheugen steuntje een mind map gemaakt. Bijna elk rondje is gevuld met een woord dat te maken heeft met sport, vooral met voetbal. Hetzij met de club die hem met de paple pel is ingegoten, Nieuwdorp, het zij met het toernooi waaraan hij zijn hart heeft verpand, de Sloepoort Cup. „Vroeger mocht je pas op je twaalfde als B-junior op voetbal. Zo lang moest ik dus wachten. Maar daarvóór voetbalden we ook al hoor. Op straat of op een boe- renwei in de buurt. Wij waren thuis met tien kinderen, negen jongens en een meisje. Samen met mijn twee oudste broers speelde ik in een team. Ik heb ooit nog voor het Zeeuwse A-junioren team gespeeld. Ik was de enige Nieuwdorper. Maar ik denk dat het er wel mee te maken had dat de trainer mijn leraar van school was, meester Bakker. Een ideale kruiwagen, haha." „Ik heb een jaar of vijftien in het eerste gespeeld. Je raadt het nooit, maar ik was als simpele voorstopper best snel hoor. Ik moest soms wel eens terug naar het tweede, maar je bleef je best doen. Daardoor kwam ik in de loop van het jaar toch weer in het eerste terug. Stoppen of naar een andere club? Dat kwam niet in je op. Later ben ik in lagere teams gaan spelen, tot 2005. Ik moest stoppen vanwege kniepro blemen. Toen ben ik gaan wande- Gelijkspel voor Groene Ster in oefenwedstrijd De zaalvoetballers van Groene Ster Vlis singen speelden in de eerste oefenwed strijd van het sei zoen gelijk. Tegen het Belgische Celtic Houthalen werd het gisteren 3-3. Voor Groene Ster scoor den Salim Sandee, Hicham El Kaddouri en Josimar Pattina- ma. Celtic Houtha len komt net als Groene Ster uit op het hoogste niveau. Tolhoek in profkoers Zevenbergen Antwan Tolhoek komt morgen in ac tie bij de profkoers in Zevenbergen. De wielrenner uit Yerse- ke, die stagiair wordt bij de TinkofF-Saxo, doet mee aan het om nium (tijdrit, pun- tenkoers en rit in lijn). Ook Brian van Goethem uit Sluis kil, rijdend voor Roompot, staat op de deelnemerslijst. Er zijn ook wedstrij den voor amateurs. VLISSINGEN Peter de Vos is ideeënfabriek van Nieuwdorp ROTTERDAM FREDERIKSWERK ROOSENDAAL door Roeland van Vliet VLISSINGEN. Baadur Jebova gaat vandaag als enige koploper de slot- ronde van het Hogeschool Zeeland schaaktoernooi in Vlissingen in. De Georgiër, geroemd om zijn creatie ve spel, was gisteren in zijn achtste partij te sterk voor de Nederlander Sipke Ernst. SEROOSKERKE FUERTEVENTURA door Rudy Boogert Heb je die vernieuwingsdrang altijd in je gehad? Kon je die dorst ook in je werk les sen? Je bent toch jarenlang gymle raar geweest in Vlissingen? Achtste ronde, belangrijkste uitsla gen: Jobava (Geo)-Ernst 1-0, Wan Heb je eigenlijk zelf gevoetbald? (Chn)-Moradiabadi (Ira) remise, Landa (Rus)-Van Wely remise, Admiraal-Wer- le 0-1J. van Foreest-Dardha (Bel) 1 -0, Mu (Chn)-Das (Ind) remise, Palit (Ind)-Prasanna (Ind) remise, De Jong-lkonnikov (Rus) remise, Leen- houts-Stillger (Dui) 1-0, Grochal-Er- wich 0-1, Stand aan kop (rond 23.00 uur): 1 Jobava 7 punten; 2. Wan, Moradiaba di, Landa, Werle, j. van Foreest 6,5 punten; 7. Van Wely, Mu, Das, Palit, Prasanna, Leenhouts, Linster, Erwich 6 punten. MIDDELBURG ZEVENBERGEN Peter de Vos (midden) was in zijn actieve voetbaltijd een noeste voorstop per. „Je raadt het nooit, maar ik was best snel hoor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75