Droge bodem scherprechter bij ZK springen tijdens het wandelen SPORT 11 len. Ik moet nu eenmaal bewe gen." „Of je het nu wilt of niet, als je wandelt, ga je nadenken. Al wan delend kom je vanzelf tot nieuwe ideeën." 'Of je het wilt of niet, als je wandelt, ga je nadenken. Al wandelend kom je tot nieuwe ideeën' „Ik weet niet meer precies wan neer, maar het zou zomaar kun nen. Omdat ik ook wedstrijdsecre taris van Nieuwdorp ben, zocht ik een snelle manier om te communi ceren. Zo'n zestig procent van alle clubs zit nu in die groep. In deze periode van de voorbereidingen lijkt m'n telefoon wel een piano. Trainers en wedstrijdsecretarissen berichten elkaar bijvoorbeeld over oefenduels. Als er afgelastingen zijn kunnen ze elkaar helpen zoe ken naar tegenstanders. Het werkt als een tierelier." De Borsele Sloepoort Cup is ook zo'n symbool voor De Vos' vernieuwingsdrang. „We gaan al tijd voor het hoogste", zegt hij eer lijk. „Maar als dat niet lukt, passen we er altijd een mouw aan." Door de jaren heen is op allerlei vlak ken gevarieerd. Het toernooi ini tieerde bijvoorbeeld een doorstart van het Zeeuws elftal, maakte ruimte voor vrouwenvoetbal, A-ju nioren en G-voetballers. Dit jaar is gekozen voor een driedeling. In een superpoule spe len de sterkste clubs (Vlissingen, Goes, Bruse Boys en Kloetinge), op het tweede niveau komen acht tweede- en derdeklassers in actie en op het derde niveau spelen vier derde- en vierdeklassers tegen el kaar. Het kan echter zomaar zijn dat die opzet volgend jaar weer wordt aangescherpt. „Tot 1970 deelden we het veld aan de Korenweg met Lebo. Vol gend jaar is een jubileumjaar. Nieuwdorp bestaat 75 jaar, de BSC (samen met Lebo) bestaat 30 jaar. En in 1991 zijn Nieuwdorp en Le bo bij de jeugd gaan samenwer ken en dat is 25 jaar geleden." „In elk goed huwelijk heb je wel eens wat, maar het gaat eigen lijk al 25 jaar goed. We waren in de provincie de eerste clubs die hiervoor kozen en je ziet dat het de laatste jaren bij heel veel clubs 'In deze periode van de voorbereidingen lijkt m'n telefoon door die WhatsApp-groep wel een piano' navolging heeft gekregen. Je kunt als dorpsclub ook niet anders om het hoofd boven water te hou den." Met de managerskwaliteiten van zijn moeder, die in een giga- gezin moest runnen, en het door zettingsvermogen van zijn vader, die in dat gigagezin twaalf mon den moest vullen, blijft De Vos ook in de nieuwe tijd naar moge lijkheden zoeken. „Mijn vrouw en ik worden over een paar maanden oma en opa. Daar kijken we echt naar uit." „Haha, dat weet ik niet hoor. Je kunt veel willen, maar je bent al tijd afhankelijk van zó veel andere zaken. Maar als ik iets zie, dan ga ik er ook voor." De droge, mulle bodem van ma nege Paard Totaal in Oude Tonge maakte het de paarden niet gemak kelijk. De combinaties die de bar rage bereikten, waren bijna op één hand te tellen. En van die 'fi nalisten' wisten er slechts twee ook in de beslissende ronde de nul op de lei te houden. Yenka Sips was met Bella Fortu- na was er één van. Als laatste star ter stuurde de amazone uit Ter- neuzen de vosmerrie in 51,10 se conden naar de finish. Cristiaan van der Plasse met Delta Mossel's Egano eindigde met acht fouten in een tijd van 53.83 als tweede. In de klasse M kreeg Carolein van de Plasse met de ruin Delta Mossel's Fleetwood een spring- fout aan haar been, maar haar ach tervolgers, broer Cristiaan en Yen ca Sips, konden hier niet van profi teren. „Fleetwood heeft mij totaal verrast", reageerde ze. „Dit is pas haar tweede wedstrijd in M." Met twintig combinaties was de klasse L sterk bezet. Maar het voorspelde vuurwerk bleef uit. Slechts twee combinaties kwa men in de barrage. Cees Wisse en de merrie Byacinte bleken hun kruit te hebben verschoten. De combinatie uit Ritthem haalde in de beslissende ronde drie palen naar de bodem. Na twee foutloze rondes leek het voor Yvonne Ja- kobsen en de schimmelruin For Ami kat in het bakkie. Met twee springfouten werd het voor de combinatie uit Arnemuiden ech ter een nipte overwinning. „Door de mulle bodem slipte For Ami even weg en werd ze onzeker. In het basisparcours sprong ze super. Ik ben tevreden." In B was de titel een prooi voor Mariska de Vrieze uit Kloetinge en haar schimmelmerrie Fekaki- na. „Fekakina is een heel goed beestje. Ze is brutaal maar wel voorzichtig op de sprong." ZATERDAG 8 AUGUSTUS 2015 Wie Peter de Vos zegt, zegt voetbal. Bijna zijn hele leven zet hij zich al in voor Nieuwdorp. Eerst als speler, later als bestuurder. De laatste jaren zet hij zich ook met volle overgave in voor de Borse- le Sloepoort Cup. „We gaan altijd voor het hoogste", zegt hij eerlijk. „Maar als dat niet lukt, passen we er altijd een mouw aan." foto Johan van der Heijden Eén van je collega's van de Borsele Sloepoort Cup heeft wel eens tegen je gezegd: 'Ik wou dat je wat minder ging wandelen'. De WhatsApp-groep voor trainers en clubs die je vorig jaar bedacht, is zeker ook tijdens zo'n wandeling be dacht? Lebo is ook één van de woorden in je mind map. Waarom? Zijn er nog dingen die je in de toe komst wilt veranderen? door Lucien Roelandt OUDE TONGE Yenca Sips was giste ren in Oude Tonge in de klasse Z de beste. Met Carolein van de Pias- se als winnares en haar broer Chris- tiaan op de tweede plaats werd de strijd om de Zeeuwse springtitel klasse M gedomineerd door de Del ta Mossel stal uit Yerseke. Imke Kort (Lewedorp) pakte met de schimmelruin Askaban in het ZZ de titel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66