QlJiT Fotogeniek Zout water 1860 en geeft hun vakantie daarvoor op ZOMER 13 'We willen deze woning precies zo maken als we in gedachten hebben' Fotografe Suzanne Heikoop uit Hardinxveld-Giessen- dam is een dag op Schou- wen-Duiveland. Ze foto grafeert daar op een camping. „Ik werk als freelance fotogra fe", vertelt Suzanne. „Via via kwam ik hier in het voorjaar al eens terecht. Toen maakte ik ook foto's op de camping, maar alles ziet er natuurlijk heel anders uit in de zomer. Het is veel drukker. De bloemen staan in bloei, de mensen zijn vrolijk door de hoge temperaturen. Vandaar dat de eige naar mij vroeg terug te komen voor een serie zomerfoto's." Ze bezoekt de provincie niet zo heel vaak. „Mijn meeste opdracht gevers zitten in de Randstad, of daar dichtbij. Maar het maakt me niet uit als ik een stuk moet rij den voor een opdracht. Zo kom je nog eens ergens anders." Zeeland is erg fotogeniek, vindt Suzanne. „Vooral het strand spreekt tot de verbeelding, 's Avond heeft zij een klus op het Schouwse strand. Ze heeft daar een fotoshoot met een Duitse fa milie. „Ik ben wel heel benieuwd, heb hen nog niet in levenden lijve ontmoet. Dat is wel leuk aan dit werk. Je ontmoet veel verschillen de mensen. Dat levert vaak verras sende plaatjes op." 'Alles ziet er naheel anders uit in de zomer. De bloemen staan in bloei en de mensen zijn vrolijk' Hun zeiltocht door Zee land zit er bijna op en dat vinden Martine en Wim Hoebée erg jam mer. Het stel uit Krimpen aan den IJssel voer drie weken lang op de Zeeuwse wateren. Vandaag wer den zij wakker in Veere. „Een le vend schilderij, zo prachtig", ver zucht Martine. „We varen elke zomer een paar weken uit, het liefst naar Zeeland. We houden namelijk ontzettend van het zoute water. Eb en vloed, het leven dat zich erin bevindt, de kleurveranderingen elke keer. Het bruist en beweegt. Zoet water heeft dat niet echt. Gisteren zagen we zelfs een stel bruinvissen." Martine en Wim komen al lang in Zeeland, al voordat zij kinderen kregen. En die zijn inmiddels het huis uit. De thuishaven van hun boot is in Zuidland. Via het Vol kerak, het Zoommeer en de Kram mersluizen voeren zij drie weken geleden Zeeland binnen. Hun tocht eindigt in het Veerse Meer. Zeilen is heerlijk, vinden ze bei den. „Je bent een met de natuur. Alles wat je nodig hebt is op de boot. Je bent echt even Jos van de dagelijkse sores thuis. Vooral in Zeeland. Het is hier veel minder druk dan bij de Waddeneilan den." 'We houden ontzettend van het zoute water. Eb en vloed, het leven dat zich erin bevindt, de kleurveranderingen' Ze lopen trots door het ver bouwde pand. Kees: „De bouw vakkers zijn nu op vakantie. Ze hebben het zo achtergelaten dat wij verder kunnen. Zo doe ik al vast wat schilderwerk en denkt Adriënne na over de inrichting. Samen maken we het op kleur en smaak." Een vakantie zit er door de ver bouwing niet in deze zomer. „En de volgende twee waarschijnlijk ook niet", denkt Adriënne. ,We willen deze woning precies zo maken als we in gedachten heb ben. We zorgen dan ook dat we de verbouwing helemaal meema ken. Dit wordt waarschijnlijk ons laatste huis. Het moet over tien of twintig jaar nog steeds ge schikt zijn." Ondanks het werk genieten ze toch van de zomer. „Meestal klus sen we zo'n vier of vijf uur per dag. Onze kinderen zijn nu over. Vanmiddag gaan we lekker met hen op een terras zitten. En mor genmiddag bezoeken we het strand. Het is ontzettend fijn dat het zo dichtbij is hier." Zierikzee ZATERDAG 8 AUGUSTUS 2015 0iN Suzanne Heikoop Martine Hoebée Dreischor Adriënne en Kees zijn druk bezig. „Een vakantie zit er de komende twee jaar niet in." foto Marieke Mandemaker Meer agendanieuws op www.vvvzeeland.nl Kermis in Middelburg, foto Izaak Verkeste Tholen Openstelling Grote Kerk Kerkplein 1, van 13:30 tot 17:00 Veere Vismarkt Kaai, van 10:00 tot 16:00 Wemeldinge Weekmarkt, Centrum, 08:00 tot 12:00 Yerseke Sportvissen en zeehondentochten op de Oosterschelde. Reserveren info® sport- visserijbearix.nl of 06-22476960 Meer paal 20, van 08:00 tot 16:00 (hele zo mer) Zierikzee Zeiltocht meezeilen met traditionele zeil- klipper. Reserveren bij de VVV Zierikzee 0111-410 940. Nieuwe Haven van 14:00 tot 17:00 (ook zondag) De film Silhouettten tegen het Licht in de Dikke Toren. Kerkplein 1, gehele dag Zoutelande, Walcheren Bezichtiging Catharinakerk Willibrordusplein 3, van 11:00 tot 15:00 ZONDAG Biervliet Natuurcentrum De Braakmanboerderij Braakmanweg 5, van 13:30 tot 16:30 Breskens Visserijfeesten met braderie, muziek en kermis. Afsluitend om 22.15 vuurwerk show. voor een volledig programma: w- ww.visserijfeesten.nl, vanaf 10:00 Burgh-Haamstede Natuurmonumenten: Bunkerexcursie Noordstraat 1 (tegenover Bom), van 10:00 tot 12:00 Burghsluis, Familierondvaart met de Onrust. Reser veren: www.ms-onrust.nl Nieuwe Haven weg 5a, van 11:00 tot 12:30 Colijnsplaat Openstelling Nehalenniatempel Visserijweg 2, van 10:00 tot 20:00 Dishoek Openluchtkerk, Toeristenkerk Houten- handlaan 110:00 tot 11:00 Domburg Tafelgoochelaar Centrum, van 19:00 tot 22:00 Goes Kleurrijk Goes, een culturele activiteit van Stichting Variant Goes. Grote Markt, van 13:00 tot 19:00 Hulst Torenbeklimming Willibrordus Basiliek en ZomerVestingWandeling Hulst Steenstraat 37 (VVV), van 14:30 tot 15:30 Kamperland Openlucht kerkdienst. Bij steiger van fietsvoetveer aan Veerdam, vanaf 19:00 Middelburg Kermis Middelburg Markt, gehele dag Sluis 4e Beiaardconcert Belfort Sluis 2015 Groote Markt 1, 15:30 tot 16:30 IJzendijke, Roofvogeldemonstratie Valkeniershof Klakbaan 5, van 15:00 tot 17:00 Zierikzee Kunstroute Havenkwartier Sint Domus- straat 51-53, van 13:00 tot 17:00 Zoutelande Openstelling Bunkers in Zoutelande Strand Zoutelande, Duinopgang 't Pauw tje (ter hoogte van Duinweg 40), van 13:00 tot 17:00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48