Vers gedraaide ballen zijn begrip op 't veld Vijf tips Brabants stel verbouwt een vervallen woning uit 4 1 <5 u r 3 12 ZOMER A Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft elke dag tips. Wat eten we vandaag? A Nu het hoogseizoen in volle gang is, is het gezellig druk op het kam- peerveld. Joop en Loes eten vaak samen met de buren die ze al ja ren kennen. Er staat barbecue op het menu, met veel vlees, brood en salade. Joop zet een schaal vers gedraaide gehakballetjes op tafel. Enthousias te kreten klinken over en weer. Hij lacht: „Mijn gehakballetjes zijn een begrip op ons veldje. Daarbuiten ook trouwens. Ieder een vindt ze heerlijk, maar het re cept verklap ik natuurlijk niet." Als ze met zijn tweeën eten, kookt Joop meestal. Dat doet hij graag. „We hebben een goede keu ken in de voortent. We eten op de camping zoals thuis. Tussen de middag warm. Gekookte andijvie, gebakken aardappeltjes, vlees, vis, mosselen. Van alles eigenlijk." Ze genieten van het leven in Zeeland. Loes: ,,'s Morgens rijden we regelmatig even langs onze dochter Sandra in Scharendijke. En daarna doen we vaak een kop koffie bij Concordia in Zierikzee. Daar delen we dan samen een ge bakje, want die stukken zijn gigan tisch!" Ook voor het diner bezoeken zij graag een restaurant op Schou- wen-Duiveland. Joop: „Nee, verve len doen wij ons niet hier." Joop en Loes staan met hun caravan al 23 jaar op de camping in Renesse. 'We hebben een goede keuken in voortent en eten zoals thuis' Tot vorig jaar woon den Adriënne (6i) en Kees (6t) Slager in het Noord-Bra bantse Leende. Jaren lang werkte het stel keihard in de woonvoorziening die het daar oprichtte voor men sen met een verstandelijke beper king. Toen ze de laatste jaren na Dreischor. De men sen zijn er open en vriendelijk. Wijnhoeve de Klei ne Schorre. Wijn gaard die het bezoe ken waard is. Vlasdag Dreischor 15 augustus. Markt, workshops en ande re activiteiten. Verstopte strandjes aan het Grevelingen- meer. De terrassen in het centrum van Zierik zee. Erg gezellig! dachten over hun pensioen, be sloten Adriënne en Kees op zoek te gaan naar een huis op Schou- wen-Duiveland. Uiteindelijk kwa men ze uit in Dreischor, waar ze een vervallen woning uit i860 ombouwen tot hun droomhuis. Vakantie slaan ze deze zomer over. Tien jaar geleden kocht het echtpaar al een stacaravan in Co- lijnsplaat. „Door ons eigen be drijf in Leende zijn we altijd ont zettend druk"zegt Adriënne. „In Leende woonden we in het zelfde pand als waar we werkten. Dat werd soms te veel. Af en toe ontsnapten we even naar de cara van om tot rust te komen. Toen we voorzichtig begonnen te dro men over ons pensioen, gingen we op zoek naar een mooi huis waar we de rest van ons leven kunnen wonen. In oktober 2014 tekenden we het koopcontract." Kees groeide op in Tholen, maar had lange tijd niet de be hoefte definitief terug te gaan naar het Zeeuwse. „De gemoede lijke sfeer in Brabant spreekt mij ontzettend aan, ik heb me daar al tijd thuis gevoeld. Maar nu ben ik tevreden hoor. We bouwen ons droomhuis op het mooiste ei land van Zeeland." Zijn vrouw lacht: „Kees begint zelfs al een beetje Zeeuws te praten als we weer even in Brabant zijn." Ze proberen bij de verbouwing zo veel mogelijk gebruik te maken van wat het eiland te bieden heeft. Zo komt de aannemer uit Zierikzee. „We vinden het pret tig om mensen uit de omgeving om ons heen te hebben." Op het moment wonen ze nog in het gasthuisje, naast het woonhuis. „Je zou het misschien niet zeggen op het eerste gezicht, maar er is al ontzettend veel ge beurd. Toen we hier kwamen was de tuin bijna onbegaanbaar." Adriënne wijst op het schuurtje aan de zijkant. „De tuin was zo dichtbegroeid dat we dat gebouw tje niet eens opmerkten. En aan de grote schuur, waar wij nu het woonhuis bouwen, was 150 jaar niets gebeurd. Toen we net bezig waren, vroegen we onszelf regel matig af waar we nu eigenlijk aan begonnen waren. Maar spijt hebben we nooit gehad." Agenda Goes ■H door Sharon van Oost RENESSE. Nadat Joop (80) en Loes (78) Klockenbrink hun dochter ach terna waren gereisd naar Schou- wen-Duiveland, werden zij op slag verliefd op het eiland. Inmiddels staat hun caravan 23 jaar op de camping in Renesse. De thuisbasis in Nieuw-Vennep bezoeken zij 's zo mers maar mondjesmaat. riï Joop, zijn vrouw Loes én de zelfgemaakte gehaktballen op de camping in Renesse. foto Marieke Mandemaker Droomhuis in door Sharon van Oost ZATERDAG Aardenburg Bach-orgelmatinee met organist Wim van de Wege Sint-Baafskerk, Sint Ba- vostraat, vanaf 14:00 Arnemuiden Zeeuwse Luchtvaartdagen, vliegveld Mid den-Zeeland, 10:00 tot 18:00 Breskens Visserijfeesten Breskens met onder meer kermis, braderie, optredens en volksbal. Voor een volledig programma: www.vis- serijfeesten.nl.vanaf 08:00 Burgh-Haamstede Folkloristische Burghse dag. Met parade in klederdracht en ringrijders, oude au to's, paarden, boerenmarkt, braderie en optredens. Ring, centrum, vanaf 10:00 Burgh-Haamstede Circus Bongo, Maireweg 4328, van 19:00 tot 21:00 Colijnsplaat Openstelling Nehalenniatempel, Visserij- weg 2, 10:00 tot 20:00 (ook zondag) Domburg Ringrijden op de Markt, van 08:00 tot 18:00 Domburg Boerenmarkt op Markt, van 10:00 tot 17:00 Weekmarkt Grote Markt, gehele dag Goes Orgelconcert Rien Balkenende in Grote Kerk Goes, 13.30 Kamperland Ezelwandeling Noord-Beveland. Informa tie www.ezelhuis.nl Jacobadijk 10, van 10:30 tot 12:30 Kapelle Fruitteeltroute van 35 km met de fiets langs en door de fruitboomgaarden in de omgeving van Kapelle. Start vanaf 9:00 uur tot 12:00 uur bij het Fruitteeltmuseum. Annie M.G. s Burghse Dag. foto Ronald den Dekker - - sÉaflis® Schmidtsingel 1 Kortgene Bezichtiging Molen de Korenbloem Molendijk 1van 11:00 tot 16:00 Koudekerke Kofferbakverkoop, vrijmarkt, Dorpsplein, 09:00-16:00. Koudekerke Bezoekerstuin de Floutenhandsche hof Wielemakersbaan 4, van 10:00 tot 17:00 Middelburg Kermis Middelburg, Markt, gehele dag Noordwelle Keltische folk door "Windbroke" in de kerk. Dorpsring 11, van 20:00 tot 22:00 Oostkapelle Openstelling bezoek Korenmolen d'Arke Noordweg 2, van 10:00 tot 18:00 Ritthem Zomer Open Tuindagen Rammekenshof www.rammekenshof.nl Rammekensweg 11, van 13:00 tot 17:00 uur Sint-Annaland Braderie Voorstraat en Ring, Havenplein, gehele dag Terneuzen Beelden op de Scheldeboulevard gehele dag (ook zondag) Tholen Stadhuisconcerten in Oude Stadhuis Hoogstraat 12, vanaf 15:30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47