Crowd levert startgeld 'Omkeren! Hier win je de beren!' Li Politie Veere houdt kantoor in gemeentehuis Domburg WALCHEREN 5 Sinds een week houdt de politie Veere kantoor in het gemeentehuis in Domburg. Het begint te wennen. De mededeling 'Meldpunt Poli tie, alleen op af spraak' wordt vrijdagochtend van het raam naast de ingang van het Dom- burgse gemeentehuis en de wel komstbalie gehaald. „Dat is toch niet de bedoe ling", monkelt loco-burgemeester Jaap Melse als hij het papier goed leest en vervolgens eigenhandig van de balie rukt. „Alsof je hier niet welkom bent." Na enig gehannes -de glazen schuifdeur zit in de weg- kan Co- ra Boogaard (politie Veere) het pa pier daar ook weghalen. Melse zucht opgelucht en verdwijnt naar zijn werkkamer. Al snel hangt er een aangepaste versie. Cyril de Nooijer, plaatsvervan gend operationeel chef team Wal cheren: „Iedereen kan langsko men, ook zonder afspraak. Net zo als in Serooskerke. Bezoekers wor den opgevangen bij de balie en doorverwezen naar ons. Ook vrij dagmiddag als het gemeentehuis gesloten is, kan de bode de deur openen. Die zit er tot 17.00 uur." Het kersverse meldpunt draait nu een week. Het politiebureau in Serooskerke sloot per 1 augus tus definitief de deuren. Gevolg van het huisvestingsprogramma van de Nationale Politie. Komen de jaren sluiten 200 politiebu reaus. Serooskerke en Zundert zijn de eerste binnen de poli- tie-eenheid Zeeland West-Bra bant, die daardoor verplaatst zijn naar het gemeentehuis. De Veerse politie is gehuisvest in de D-vleugel, waar ook de afde ling handhaving zit. Politie en boa's hebben daar nu dagelijks contact. Beide partijen ervaren dat als 'even wennen', maar zien ook de voordelen. Hoofd afdeling handhaving Jos van de Graaf: „De lijnen zijn korter. )e kunt nu mak kelijk even bij elkaar binnen lo pen. We kenden elkaar wel, maar we kunnen nu bij wijze van spre ken samen lunchen en dingen be spreken." De Nooijer: „Ik heb ook het ge voel dat mensen ons al gevonden hebben. Vaak gaat dat via inter net of ons servicenummer. We hebben hier iedere dag wel een of twee aangiftes of meldingen ge had. Zo kwam er vanochtend een Domburger melding doen van een 'verdachte situatie'. De twee Veerse wijkagenten werken van uit hier. Die gaan niet eerst naar Middelburg, waar de anderen die in Serooskerke werkten wel eerst worden gebriefd. Na de zomer krijgen we ook een grotere ruim te; deze kamer is even tijdelijk. We bespreken tegen die tijd ook verder de openingstijden." Het verzet vanuit de bevolking tegen de sluiting van 'bureau Seroos' groeit. Lianne Minder- houd uit Serooskerke, initiatief- 'De lijnen tussen politie en boa's zijn nu veel korter. We zien elkaar nu dagelijks' neemster tot een handtekenin genactie: „Ik krijg steeds meer steun, uit allerlei hoeken. Ook de dorpsraad gaat hiermee aan de slag. De lijsten liggen nu in bijna alle Veerse kernen. Ik denk dat ik er nu ruim 500 heb. Ook via inter net loopt het goed. We gaan in ie der geval door tot oktober." Politiewoordvoerder Alwin Don begrijpt die emotie: „Het is toch het bureau bij jou in de straat dat verdwijnt. Maar ik bena druk nogmaals dat het niet ten kosten gaat van blauw op straat." De melding van de Dombur ger over de 'verdachte situatie blijkt in de loop van de dag te gaan om een 'verdachte tas'. Don: „Hij had die tas al een dag lang zien staan. Dat is vreemd. En heel toevallig, toen onze surveil lance daar kwam, was de tas weg. We houden die plek nu voorlopig even in het vizier." „Investeerders kunnen certifica ten kopen van duizend, driedui zend of vijfduizend euro", legt Kooman zijn concept uit. „Na een half jaar gaan we dan uitkeren. Vijfjaar lang elk halfjaar een tien de van het ingelegde be drag-met-rente." De deelnemers kunnen kiezen of ze hun inleg cash terug willen of in natura, „Als ze het cash wil len krijgen ze drie procent rente. Dat is al veel meer dan de banken geven. De mensen die kiezen voor de natura-uitkering krijgen zes, acht of tien procent rente. Dat is afhankelijk van de inleg." Op Walcheren heeft Ard van de Kreeke van 't Hof Welgelegen in Middelburg inmiddels al drie rondes crowdfunding achter de rug. In 2011 leverde de eerste ron de een ton op. Dat was nodig voor de bouw van een schuur, een keu ken en restaurant. De tweede ronde startte in 2013, met als doel een kas en een koelhuis te bouwen. En in 2014 be gon Van de Kreeke aan de derde ronde. Dat geld was nodig voor de bouw van een loods en wederom een kas, de aankoop van grond en om nieuwe machines aan te schaf fen. MIDDELBURG. De Markt en Plein 1940 in Middelburg zijn voor even het domein van de Booster Maxx, Impact en Flying Jump. Samen met ruim dertig andere attracties vormen zij de Middelburgse kermis, die gisteren om 14.00 uur werd geo pend door wethouder Saskia Szarafinski. Tot en met donderdag 13 au gustus kunnen liefhebbers zich dagelijks onderdompelen in een wereld vol grijpkranen, zuurstokken en duizelingwek kende attracties. Vanwege de kermis zijn de markten van vandaag en don derdag 13 augustus verplaatst naar het Damplein. Tevens is het parkeerterrein aan de Oude Veerseweg buiten gebruik. Hier staan namelijk de kermisexploi tanten met hun wagens. Succes in huis ZATERDAG 8 AUGUSTUS 2015 'Iedereen kan langskomen' door Annemarie Zevenbergen Jos van de Graaf, hoofd Handhaving door Willem Adriaansens GOES. Chefkok Alexander Kooman opent volgende maand zijn eerste eigen restaurant. Aan de Grote Markt in Goes gaan dan de deuren open van de Kluizenaer, het eerste volledig door crowdfunding gefi nancierde restaurant van Goes. 50 Goesenaar Alexander Kooman heeft al aan meer dan vijftig mensen een certificaat verkocht van één-, drie of vijfduizend euro. Daarmee financiert hij zijn eigen restaurant. foto Lex de Meester makelaar j M2makelaars.nl President Kennedylaan 32 Middelburg OPEN HUIS Openhuis 5 september 10.30-12.OOuur! Inruil eigen woning mogelijk! Riant vrijstaand woonhuis Garage inpandig Veel privacy Rustige ligging H'liMA M Vraagprijs 449.000,- k.k. Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 www.bovenenbeneden.nl Cyril de Nooijer (team Walcheren) en Cora Boogaard (politie Veere) staan mensen te woord, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39