Ritthemers woest over sloop huizen 0 Kreeftenvisser in nood op Westerschelde 1 4 WALCHEREN 28 Krabben in een uur t F jfrii'-'y 'Ik woon al 28 jaar in dit huis. Zo'n sfeer creëer je nooit meer; het is gezellig knus. Ik wil hier dolgraag blijven' In de regio Zanddagen in de Langstraat Slow Sports in de buitenlucht Mijn dorp, mijn stad L Marianne Reijnhart-Filius en Corrie Reijnhout willen niet dat Woonburg hun woningen sloopt, foto Ruben Oreel door Len Wolters RITTHEM. Bewoners van de Lam- brechtsenstraat in Ritthem voe len zich belazerd. Woonburg gaat daar namelijk negen huurwonin gen slopen. „Ons werd telkens verteld dat de huizen gereno veerd zouden worden", stelt be woonster Marianne Reijnhart-Fi lius (54). „Toen ik hoorde dat ze toch gin gen slopen, dacht ik dat ik flauw viel. Ik voel me in de maling ge nomen." De negen huisjes in Ritthem gaan als het aan Woonburg ligt binnen twee jaar tegen de vlak te. Volgens de woningcorporatie is het renovatiebedrag van 40.000 euro per huis te gortig. „Waar komt dat bedrag van daan?", vraagt Reijnhart-Filius zichzelf af. „We willen er een ex pert naar laten kijken, want het bedrag slaat helemaal nergens op. De meeste huizen zijn pri ma..'" Reijnhart-Filius erkent dat er gebreken zijn in sommige wonin gen, maar dat ligt volgens haar niet aan de huizen. „Woonburg heeft dat bewust laten verslof fen." Corrie Reijnhout (72) zit in hetzelfde schuitje als haar buur vrouw. Ook zij kan het moeilijk bevatten dat haar huisje op de nominatie staat om gesloopt te worden. „Je raakt opeens het dak boven je hoofd kwijt. Flier had ik geen moment rekening mee gehouden. Ik voel me belazerd en ben niet van plan om te ver trekken." Woonburg gaat voor beide 'lotgenoten' opzoek naar een wis selwoning in Ritthem, menen de twee. Desondanks willen de bewoonsters van geen wijken weten. „Ik woon al 28 jaar in dit huis", vertelt Reijnhart-Filius „Zo'n sfeer creëer je nooit meer. Flet is gezellig knus. Iedereen die op bezoek komt, zegt altijd dat het zo'n mooi huisje is. Ik wil hier dolgraag blijven." Een aantal bewoners heeft zich inmiddels verenigd in een actiegroep die zich hard maakt voor het behoud van de naoor logse huizen. Ook wordt er een handtekeningenactie op poten gezet. De dorpsraad en Huurdersbe- langen zijn inmiddels ingelicht. De bewoners hopen dat beide or ganen Woonburg op andere ge dachten kan brengen. door Harmen van der Werf VUSSINGEN. Een kreeftenvisser uit Yerseke met dubbele pech is vrijdagochtend tehulp geschoten door vrijwilligers van het KN- RM-reddingstation Breskens. De Yersekenaar was aan het werk op de Westerschelde bij Ritthem en kreeg vlakbij het hoofdvaarwater motorpech. Hij had een vislijn in zijn schroef ge draaid, waarbij zoveel kracht vrij kwam dat de koppeling stuk ging. De visser kon niet meer voor- of achteruit, omdat hij ook nog eens vast aan zat zijn aan de zee bodem verankerd vistuig. Het lukte uiteindelijk de vislijn door te snijden, nadat de reddingboot Zeemanshoop de visserssloep iets naar voren had gesleept. Langszij de Zeemanshoop is de sloep daarna naar de Buitenha ven in Vlissingen gebracht. ZOUTELANDE Schatgraven, touwtrekken, voet volley en beachvolleybal: het is er allemaal tijdens de Zanddagen in de Langstraat in Zoutelande. Die beginnen woensdag, met tussen 17.00 en 18.00 het schatgraven voor kinderen, gevolgd door het touwtrekken. Donderdag en vrij dag is het voetvolleytoernooi en het touwtrekken voor dames. Het beachvolleybal vindt zaterdag van 15.00-17.30 uur plaats en is voor kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar. Meer informatie bij Eetcafé-Bar De Babbel. Eén kermisattractie in Middelburg wordt jaarlijks onderscheiden met de Publieksprijs. Daarbij wordt door een jury gekeken naar presentatie, exploitatie, de verhouding prijs/presentatieniveau, originaliteit en kijkwaarde. Burgemeester Bergmann reikt de prijs maandag om 14.15 uur uit in Marktcafé. Tot 2010 werden er nog prijzen uitgereikt in vier categorieën. DISHOEK Genietend en ontspannend bui ten bewegen kan met de Slow Sports-groep, die in de zomer maanden iedere dinsdagavond verzamelt bij de picknicktafel bij de grote parkeerplaats aan de Strandweg in Dishoek. Trainer Muriël Hendrikx biedt een combi natie van diverse beweegvormen. Wandelen of hardlopen met on derweg oefeningen voor kracht, balans en coördinatie. Aanvang 19.30 uur. VLISSINGEN Vlissingen Zingt verwacht bezoekersrecord Het Bellamypark in Vlissingen wordt van avond omgedoopt tot de zangtempel van Zeeland. Vlissingen Zingt beleeft haar acht ste editie. Het publiek wordt getrakteerd op hedendaagse meezin gers en natuurlijk ont breken kaskrakers uit het verleden niet. De organisatie verwacht gezellige topdrukte. „Het is het vriendelijk ste festival van Vlissin gen", stelt medeorgani sator Willem van Haaren (foto). „Tijdens het flyeren ben ik zelfs geknuffeld. In heel Wal cheren hebben we krantjes verspreid. Daarom verwacht ik dat we een record aan tal bezoekers trekken. De weersverwachting is uitstekend." Even leek het erop dat het festival niet door kon gaan; de crowdfun- dingsactie werd name lijk geen succes. Wel schudde het leveran ciers en sponsoren wakker. „Zij hebben zich extra ingezet om Vlissingen Zingt toch door te laten gaan. Ook kregen we nog een bedrag vanuit de gemeente dat al voor de bezuinigingen was begroot. Dat was een financiële meevaller." Of het nu Marco Borsa- to's Ik leef niet meer voor jou of You'll never walk alone is: „leder een zingt mee", weet Van Haaren. „Zelfs op de terrassen zie je mensen tijdens het eten opstaan en uit vol le borst meezingen, le dereen komt hier goed gehumeurd naar toe. Voor mij is de dag geslaagd als iedereen nog gelukkiger naar huis gaat." De avond start om 19.30 uur en duurt tot middernacht. COLIJNSPLAAT. Luuk Faassen (9) uit Colijnsplaat kroonde zich gisteren tot Zeeuws kampioen krabbenvissen. Traditiegetrouw vindt het kam pioenschap plaats op de eerste dag van de Colijnsplaatse Dagen. De ne genjarige hengelde in één uur 28 krabben binnen. De in totaal 71 kinde ren uit binnen- en buitenland die deelnamen aan het kampioenschap krabbenvissen, vingen in totaal 251 krabben. „De één gebruikte een mos seltje als aas en de andere een kop van een kabeljauw", zag medeorgani sator Ko Kallewaard. „De beste techniek bestaat niet. Je moet vooral ge luk hebben." Luuk bleek goed om te kunnen gaan met de druk van het thuispubliek. Vandaag staat de laatste dag van de Colijnsplaatse Dagen in het teken van zowel jong als oud. foto Mechteld Jansen tips? mail naar redactie@pzc.nl Zaterdag AAGTEKERKE Dorpskerk, 13.30-16.00 uur - Fo to expositie Wal- cherse kleder dracht ARNEMUIDEN Vliegveld Midden Zeeland, Caland- weg 30,10.00-18.00 uur - Zeeuwse luchtvaartdagen DOMBURG Markt, 10.00-17.00 uur - Boerenmarkt KOUDEKERKE Dorpsplein, 09.00-16.00 uur - Ringrijden, vrij markt en kofferbak- verkoop; Wielema- kersbaan 4, 10.00-17.00 uur - Openstelling Hou- tenhandsche Hof met hedendaagse stenen sculpturen MIDDELBURG Markt en Plein 1940,10.00-01.00 uur - Kermis; Gort straat 43, 12.00-17.00 uur - Expositie 'Geluk- symbolen'; Hof- pleinkerk, 13.00-16.00 uur - Openstelling kerk; Londensekaai 19, 13.00-17.00 uur - Tentoonstelling Ga lerie Gerritse OOSTKAPELLE Noordweg, 10.00-18.00 uur - Korenmolen D'Ar- ke open voor pu bliek VEERE. Kaai, 10.00-16.00 uur - Vismarkt VROUWENPOLDER Kon. Emmaweg 22, 14.00-16.00 uur - Wandelexcursie Oranjezon VLISSINGEN Oude Markt 2, 13.30-16.30 uur - Openstelling Sint Jacobskerk; Bel lamypark, 20.00-00.00 uur - Vlissingen Zingt; Kon-Tiki Beachpa- viljoen, 21.00 uur - Summerparty Dis co on the Beach WESTKAPELLE Oude Zandweg, 16.00 en 19.30 uur - Voorstelling Circus Renz ZOUTELANDE Langstraat 1,22.30 uur - Vuurwerk show op muziek Zondag MIDDELBURG Abdijplein, 10.00 uur - Start Stilte wandeling door de oude stad en over het Bolwerk; Markt en Plein 1940,13.00-23.00 uur - Kermis OOSTKAPELLE Zeecafé, 10.00-11.00 uur - Strand Yoga VLISSINGEN Bellamypark, 13.00-23.00 uur - Bellamy on Stage; Cultuurwerf, Oran jestraat 4, 13.00-17.00 uur - Tentoonstellingen 'Made in Vlissin gen' en 'Salon de Refusés'; Willem Ruysstraat, 13.00-17.00 uur - Panorama Walche ren (groep van 12 mega schilderijen) VEERE Grote Kerk, 15.30 uur - Concert Da na Zemtsov (alt viool) en Mariam Bathsasvili (piano) WESTKAPELLE Oude Zandweg, 16.00 uur - Voor stelling Circus Renz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37