Geen extra straf voor doorknippen enkelband Politieprotest heeft grenzen Si COLOFON Vaat Zeeland maakt zich op voor 2 ZEELAND HQ* Tussen de 85 en 90 procent van alle huisjes, campings en hotels in Zeeland is bezet. COMMENTAAR Het conflict tussen de politiebonden en de overheid dreigt helemaal uit de hand te lopen. Beide partijen geven geen millimeter toe. Deze week meldde minis ter Ard van der Steur van Veiligheid en Justitie dat hij niet meer geld heeft voor de salarissen. Punt. Toch zouden de vakorganisaties volgens hem moeten terugkeren naar de onder handelingstafel. Daar zien de bonden geen brood in. De acties van de politie worden langzaam grimmiger. Dit weekeinde is de competitie betaald voetbal ontwricht. Verschillende supporters verenigingen zijn boos. Dat is vreemd. Want het belang van spor tief genoegen is niet te vergelij ken met het belang van redelijke inkomsten voor de agenten. Bo vendien is het onverstandig de aandacht te vestigen op alle moei te die de politie moet steken in het beteugelen van supporters. Tot nu toe is de politie creatief in de rustige opbouw van steeds zwaardere protesten. Maar giste ren zinspeelden de politiebonden op extreme actie. Bij sommige spoedoproepen - denk aan de mel ding van een inbraak - zou de politie niet reageren. Dat is on denkbaar. Hier overtreft het belang van openbare orde en veilig heid het belang van de agenten. Van der Steur op zijn beurt moet beseffen dat de politie vroeg of laat geen opties meer heeft. Belang van het voetbal is niet te vergelijken met dat van redelijke lonen voor de politie T: 0118-434021 T: 0118- 434021 Almanak De vaatwasser op het notariskantoor in Zeeuws-Vlaanderen was tijdelijk buiten bedrijf. De tabletten waren op en er moest dus met de hand worden afgewassen. Zuchtend kweet de jong ste secretaresse zich van die taak. Ze wordt vaak getroffen door dergelijke malheur op kantoor. Terwijl ze in het keukentje stond, hoorde ze op de ra dio dat de twee Zeeuwse ziekenhui zen een Vaatkeurmerk hadden ver worven (voor de kwaliteit van behan delingen van aandoeningen in de slag aders). „Die hebben kennelijk betere vaatwas sers", gromde ze. Brand op akker bij Tholen Aan de Turkseweg bij Tho len heeft gistermiddag brand gewoed op een land- bouwperceel. De brand ontstond rond half vier in een persmachine, die ach ter een tractor hing. In een mum van tijd stond een groot stuk land met daarop losse stro in brand. De brandweer ruk te uit met twee tankauto spuiten een een waterwa gen. Het vuur werd van twee kanten bestreden. Even na vijf uur kon het sein brand meester wor den gegeven. Doorrijder na ongeval A58 De veroorzaker van een aanrijding op de A58 bij Heinkenszand is donder dag na het veroorzaken van het ongeval doorgere den. Het ongeval gebeurde rond 13.45 uur in de rijrich ting Vlissingen. Op het weggedeelte waar weg werkzaamheden plaatsvin den werd een zwarte auto van achteren aangereden door een groene auto die vervolgens doorreed. De zwarte auto moest wor den weggetakeld. De poli tie zoekt getuigen. PSD-boot krijgt naam terug De voormalige PSD-veer- boot Oosterschelde krijgt zijn oorspronkelijke naam, Ooster-Schelde, terug. Dat hebben de nieuwe eigena ren van tot partyschip om gebouwde vaartuig laten weten aan PSDnet.nl. De boot heette tot voor kort Willem Jan. In 1933 kreeg de zijlader de naam Oos ter-Schelde. Na de oorlog verviel het koppelteken en werd het Oosterschelde. Tot 1972 voer het schip voor de PSD. Beeldhouwer geselecteerd De Thoolse beeldend kun stenaar Jan Kettelerij mag met twaalf anderen mee doen aan het Internatio naal Beeldhouwers Sympo sium in het Belgische Spri- mont. Tot 30 augustus hebben de kunstenaars de tijd een sculptuur te maken uit het groot stuk hardsteen dat in steengroeves in de omgeving van Sprimont wordt gewonnen. Een jury heeft de deelne mende kunstenaars gese lecteerd. i Met twee prachti ge stranddagen, wordt dit een van de drukste weekenden in Zeeland. De meeste campings, hotels en huisjes zijn bezet en dat betekent dat er 130.000 va kantiegangers zijn. Daar komen de dagjesmensen nog bij. Nee, Zeeland is zeker niet vol, maar wie meer dan een nachtje wil blijven slapen zal even goed moeten zoeken. Zeker in de buurt van de kust. Wat verder weg is het makke lijker om een huisje te huren of je caravan, camper of tent neer te zetten. Al is het ook daar druk. Hoeveel toeristen er in de provin cie zijn, is lastig in te schatten. Want er is niemand die ze telt. Een graadmeter is het aantal bed- DEN BOSCH. De 34-jarige Hage naar Khalid C., die 2 mei vorig jaar inbrak bij drogisterij Lan- Pharma in Sluis, krijgt van het gerechtshof in Den Bosch geen extra straf. Dat hij zijn enkel band doorknipte blijft zonder gevolgen. Net als de rechtbank in Mid delburg vond het hof gisteren in hoger beroep bewezen dat C. samen met iemand anders in brak bij de drogisterij en de ge alarmeerde eigenaar dreigde dood te steken. Het hof legde dezelfde straf op: twee jaar ge vangenisstraf en de buit van bijna 11.000 euro terugbetalen. Voor de zaak in hoger be roep diende, kwam de man vrij met een enkelband. Zo zou de po litie hem in de gaten kunnen hou den. Hij knipte zijn enkelband echter door en een paar dagen voor de zitting werd hij aangehou den, terwijl hij opnieuw een in braak aan het plegen was. C. heeft uiteindelijk wel be kend dat hij de inbraak pleegde. Zijn maat kon vluchten. Hij knipte zijn enkelband door en werd aangehouden, terwijl hij opnieuw een inbraak aan het plegen was. FZC Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Cruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118- 434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt een e-mail met directe toe gang tot de E-paper en een persoonlijke tegoedbon voor het ophalen van de za terdagkrant. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beel dende kunst via Beeldrecht. Voor meer informa tie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Le zersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl THOLEN HEINKENSZAND ZWOLLE THOLEN Nu fs het r VA- Drukte op het strand bij Scharendijke. foto Marieke Mandemaker door Theo Ciele en Jeffrey Kutterink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35