Italiaanse Hoofdrol voor Romy Monteiro in 'The bodyguard' 30 CULTUUR SHOW Romy Monteiro (22) moet de grootste musical van komend seizoen dragen. „Ik moet alles nog leren." MI^ÖO Antje wiegde haar dochter als ba by in slaap terwijl ze I will always love you zong. Romy auditeerde met hetzelfde lied bij The voice of Holland. Antje voedde haar dochter gro tendeels solo op. Romy: „Mijn ouders scheidden toen ik 3 jaar was. Daarna is het contact mijn va der verbroken. Nee, ik mis hem niet in mijn leven. Ik heb hem ont moet, weet wie hij is, maar ben verder niet benieuwd naar hem. Mijn moeder was voor mij papa en mama samen. Op Vaderdag krijgt ze van mij altijd gewoon een tweede moederdagcadeautje." Van haar moeder erfde Romy haar werklust. Sinds haar 13e jaar was ze achtereenvolgens verkoop ster in een ijssalon, inpakster in een parfumerie, assistente in een kledingwinkel en werkte daarna in een schoenenwinkel. „Hard werken als je iets wilt bereiken, dat leerde ik al vroeg. „Dromen van een eigen marke tingbedrijf doe ik niet meer. Nu wil ik niets anders dan zangeres worden. Een loopbaan als Whit ney Houston? Ik teken er voor." Ze schrikt even. „Alleen niet voor het slot natuurlijk, hè." in de musical Haar moeder, be faamd musical zangeres Antje Monteiro, had wel eens een deel name aan de Soundmixshow geopperd. Dochter Romy (22) wees dat idee resoluut van de hand. 'Veel te eng', vond ze. Daarom schreef ze zich in voor de hbo-studie Marketing Com municatie. „Ik droomde ervan ooit Zakenvrouw van het jaar te worden", zegt ze. Hoewel ze via het werk van haar moeder, die hoofdrollen speelde in onder meer Aïda, ge wend was aan het licht van de spotlights, koesterde ze geen enke le ambitie zelf dat schijnsel op te zoeken. „Ik vond mezelf veel te verlegen voor de showbizz", blikt ze terug. Tot drie jaar geleden. Toen kan telden haar ambities volledig. Ze zong voor een vriendin op een ver jaardagsfeestje (niet toevallig Run to you van Whitney Houston), werd gevraagd vaker op te treden en ontving een jaar later een invi tatie voor een auditie van tv-talen- tenjacht The voice of Holland. Weer een jaar verder is ze toe aan haar eerste musical. In de hoofdrol meteen. In The body guard, gebaseerd op de gelijk namige succesfilm uit 1992 waarin Whitney Houston haar finest hour beleefde. Ruim anderhalve week is Monteiro nu in training voor de première van 27 september. Het betreft hier, zo blijkt uit Montei- ro's spraakwaterval-uitleg, een spoedcursus aan de hogeschool van musicalland. Want acteren, dat had de 22-jarige Monteiro voor haar auditie nog nooit gedaan. In middels kreeg ze al privéles van to neelveterane Kitty Courbois. Nu schaaft ze met de cast aan de voor stelling. „Enorm wennen", vat ze haar eerste repetitiedagen samen. „Ik ben een groentje vergeleken bij al die ervaren collega's. Ik moet alles nog leren. Moest vragen wat er werd bedoeld toen de regisseur over de mise-en-scène sprak." Niettemin is Monteiro vol ver trouwen over de goede afloop. „Ik heb nog geen moment gedacht dat ik beter in een bijrol had kun nen beginnen. Het doorko men van de audities heeft me veel ver trouwen gege ven. Dit is niet zomaar een rol, hè? Ieder een wilde hem hebben. Grote namen uit de stallen van Joop (van den Ende, red.) en Albert (Verlin de, red.) ook. Maar ze hebben mij gekozen. Ik houd me steeds voor dat dat niet voor niets was." Het moment van haar uit verkiezing deelde ze uiteraard met haar moeder Antje. „We moesten allebei huilen. Zo mooi, vond mijn moeder het: haar dochter ook in de musical." En uitgerekend eentje gevuld met Whitney Houston-liedjes. Moeder Antica Vigna Prosecco Doc Gazzera Terre Siciliane IGT Grillo 2014 Albereto Bolgheri DOC 2012 Groentje in musicalland The bodyguard gaat 27 september in première in het Beatrix Theater, Utrecht. Meer info: www.musicals.nl Romy Monteiro: „Hard werken als je iets wilt bereiken." foto Stage door Stefan Raatgever GAZZERA BER.ETO GRILLO Wijnsoort: Prosecco (100%) Land/ Regio: Italië, Veneto Smaakprofiel: Fris b fruitig Serveertip: Vis, antipasti, aperitief Wijnsoort: Grillo Land/ Regio: Italië, Sicilië Smaakprofiel: Fris b fruitig Serveertip: Oude kazen, vis en schaaldieren Wijnsoort: Super Tuscan Land/ Regio: Italië, Toscane Smaakprofiel: Kruidig b elegant Serveertip: Rood vlees en kaas Geen 18, geen alcohol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30