15% TO©S m Dwarse naaktloper in duinen opgepakt Vier jaar geeist tegen gewelddadige man Voetbalpraktijken 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Hoe drukker in Zeeland, hoe beter. Uw Mening ONEENS Uitvaartfirma is failliet Middelburger langer vast zaterdag Maikel Harte ijn voetbalhart bloedt nu Ajax door Rapid Wien is uitgeschakeld in de Champions League. We zakken qua clubvoetbal steeds verder weg in Europa, straks mag de kampioen van Nederland al niet meer automatisch meedoen met de Champions League en moet er eerst een voorronde gespeeld wor den. Dit komt, omdat er een rang lijst is van landen waarvan de clubs die Europees voetbal spelen voor hun land punten halen. Niet Stel je voor dat Ajax haar spelers de afgelopen jaren hadden kunnen behouden waar de spelers vandaan komen is bepalend, maar waar de club geves tigd is. Hoe verder een club komt, hoe meer punten het land waar het gevestigd is krijgt, des te meer clubs dat land Europees voetbal mag laten spelen. Ik vind het echt een oneerlijk systeem. Als Chelsea de halve finale haalt, dan krijgt En geland meer punten en mag Enge land meer clubs Europees voetbal laten spelen. Er doet echter vaak geen enkele Engelsman bij Chelsea mee. Dat is toch belachelijk. Er spelen meer Belgen bij Chelsea dan Engelsen, dan zou België toch punten moeten krijgen? Of als Ar jan Robben bij Bayern München meedoet of Memphis Depay en Da ley Blind bij Manchester United dan zou Nederland toch punten moeten krijgen? Nu kopen al die rij ke clubs overal de spelers op, en zijn de clubs uit de kleinere landen dubbel de dupe. In de eerste plaats omdat ze hun beste spelers kwijtra ken en in de tweede plaats omdat die spelers punten opleveren voor het land waar ze voetballen en niet voor het land waar ze vandaan ko men en/of opgeleid zijn. Het is on eerlijk. Bovendien hebben zelfs clubs in landen die zowat failliet zijn of bijna zijn geweest zoals Griekenland, Portugal en Spanje hebben veel meer te besteden. Stel je voor dat Ajax haar spelers de af gelopen jaren hadden kunnen be houden, dan had er donderdag een aanval gestaan met Suarez, Hunte- laar en Ibrahimovich. Het mag niet zo zijn, en het zal wel niet meer ge beuren. Wat is sport toch oneerlijk af en toe. Zeeland heeft in de zomer meer huisartsen nodig. 512 reacties paul kusters toosenhenk.nl E T00S> EN HENK ZIJN OP VAKANTIE Uitvaartbedrijf Memoriam Walcheren, dat een conflict heeft met de gemeente Mid delburg over de betaling van rekeningen voor crema ties en begrafenissen, is fail liet. Ook 26 andere uitvaart- bedrijven op naam van Pa mela Bart uit Middelburg zijn bankroet. Bart is de partner van Rob Kloeg, die het woord voerde over de problemen met de gemeen te en de beschuldigingen van oplichting door oud cliënten en een oud-werk nemer. De gemeente stelt zo'n 20.000 euro te goed te hebben van Uitvaartzorg Memoriam. Kloeg stelde dat de rekeningen door de cliënten betaald hadden moeten worden. Die zeg gen echter dat zij het be drag al aan de ondernemer hadden betaald. De ge meente heeft nog in over weging om aangifte van fraude te doen. De gevol gen van de faillissementen zijn onduidelijk. Kloeg heeft intussen een ander bedrijf opgezet: Uitvaarton derneming De Associatie in Arnemuiden. De 35-jarige Middelburger die maandagavond agenten te lijf ging met een schut- tingpaal, wordt twee we ken langer vastgehouden. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hem van po ging tot doodslag en vernie ling. De man wilde het huis van zijn ex-vriendin in de Prins Willem-Alexan- derstraat in de wijk Nieuw-Middelburg binnen dringen. Daarbij sneuvelde een ruit. Toen twee agen ten de man wilden tegen houden, probeerde hij één van hen te slaan met een schuttingpaal van anderhal ve meter met metalen hoekeinden. De agenten en de ex van de man de den aangifte tegen hem. Mensen De man weigerde de boa zijn naam te geven en kon ook geen ID tonen. Hoofd handhaving Jos de Graaf: „Hij wilde niets met ons te maken hebben, weigerde alles. De politie was zoals afge sproken op de achtergrond voor ons beschikbaar. Zij hebben de man meegenomen naar zijn auto en daar kon hij zijn ID laten zien. Na overleg met de officier van justitie mocht hij weg, met twee processen verbaal." „Dit was de derde controle dit jaar." Lachend: „We zagen snel na aankomst veel beweging in de duinen. Richting strand. Dis cussie of je net voor of achter de borden ligt, voeren we niet. Het hele duingebied is verboden." De duinen staan al jaren be kend als plek om seks te hebben. In 2013 zorgde dat voor veel klachten van argeloze strandbe- zoekers over aanstootgevend ge drag van met name mannen. Te- rereinbeheerder Gerard Wöste van het Zeeuws landschap con stateert dat het 'rustiger is door de strenge controles destijds', maar ziet wel een toenemende overlast door mensen die in de avonduren nog in het natuurge bied zijn. Na zonsondergang is dat verboden. „Niet alleen strand- bezoekers, ook mountainbikers. Ze verstoren de rust van de die ren in het gebied." Van de Graaf wil de controles verleggen naar een later tijdstip op de dag. „De mannen op het strand blijven ook langer hangen dan de gemiddelde badgast. Met steun van boa's van andere orga nisaties, moet dat te doen zijn." Er restte officier van justitie Rob Rammeloogisteren op de zitting van de rechtbank in Middelburg dan ook weinig anders dan vier jaar te eisen, om de maatschappij tegen hem te beschermen. Van de K., die niet aanwezig was, wordt ervan verdacht dat hij op 7 februari van dit jaar heeft gepro beerd zijn tante te beroven. De vrouw ging op bezoek bij haar moeder in een serviceflat in Goes en werd vrijwel direct door haar neef aangevallen. Hij werk te haar tegen de grond, hield ette lijke keren een taser tegen haar lichaam, schopte haar en eiste geld. Direct na zijn daad meldde hij zich bij de politie en werd hij aangehouden. Van de K. is in 2012 ook al ver- oordeld voor gewelddadig ge drag. Hij kreeg toen vier jaar op gelegd. Van die straf had Van de K. al twee derde achter de rug. Hij liep hij voor de resterende tijd in (voorwaardelijke) vrijheid met een enkelband rond. De offi cier van justitie wil nu ook dat Van de K. die resterende tijd van zestien maanden terug de cel in gaat. Uitspraak over twee weken. Tip of reactie? M PHOTOSHOP VERSETEN Tij maar ban kunnen we seen foto's op face&ook zetten I MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG Première Douwe Eisenga in New York Vanavond gaat in New York Pulse in première, een nieuw ballet van choreografe Clau dia Schreier op de muziek van het Piano Concerto van de Middelburgse componist Douwe Eisenga. Eisenga werkte eerder samen met Schreier in haar choreografie Harmonie dat vorig jaar de eerste prijs in de wacht sleepte in het Breaking Class Project voorjonge, vrouwelij ke choreografen. door Annemarie Zevenbergen VROUWENPOLDER. De politie heeft gisteren een naaktloper aan gehouden in de duinen bij Oranje zon in Vrouwenpolder. Politie en Veerse boa's hielden een gezamen lijke actie in de Vrouwenpolderse duinstrook. Er werden veertien be keuringen uitgeschreven. De dui nen, grenzend aan het naakt strand, zijn verboden gebied. TERNEUZEN. De al zeven maanden voortdurende geboorte-ban op de ze vende van elke maand in het ziekenhuis in Terneuzen is verbroken. Ciste ren werd Loïs geboren, 's ochtends om kwart voor zeven in kamer zeven. Toeval? Loïs is een wolk van een baby van 3490 gram. Kort na de beval ling mocht ze mee naar huis, naar Biervliet. Het fenomeen van het uitblij ven van bevallingen op elke zevende van de maand is door veel Zeeuws- Vlamingen via sociale media op de voet gevolgd, foto Rémy de Bruin door Ad Roos MIDDELBURG. Hij was eigengereid, niet bijster intelligent, regelde al les met geweld en volgens de re classering was de 32-jarige John van de K. uit Wolphaartsdijk niet te begeleiden. Ook de deskundi gen van het Pieter Baan Centrum waren niet in staat om een diag nose te stellen en konden dus geen advies uitbrengen over wat er met Van de K. zou moeten ge beuren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2