BN'ers scoren lekker achter de draaitafel CULTUUR SHOW 29 CNN prijst boekhandel Rechten Katrina- hits verkocht Boekhandel Dominicanen in Maas tricht is een van de 'coolste' boek winkels ter wereld, aldus CNN. De boekhandel zit sinds 2006 in een ruim 700 jaar oud kerkgebouw, heeft 40.000 boeken op voorraad en 'schenkt de beste koffie van de stad'. Succes heeft niets te maken met je economische achtergrond Componist Kimberley Rew heeft zijn complete oeuvre verkocht aan muziekbedrijf BMG. Daartoe beho ren de hits Walking on sunshine en Love shine a light van Katrina The Waves (foto). Rew verdiende bijna 15 miljoen euro met de deal. Een paar jaar geleden klom acteur Ruud Feitkamp (25) achter de draaitafels van een club. De al aan wezige dj, die hem zeer waar schijnlijk herkende van zijn rol in Goede tijden slechte tijden, keek hem een beetje minachtend aan: 'Weet je wel hoe dit allemaal werkt?'. Ruud kan er nu hard om lachen. „Als je bekend bent als ac teur of presentator, kom je mis schien sneller ergens binnen", ver telt hij. „Maar daarna moet je wel twee keer zo hard werken om te bewijzen dat je echt iets kunt." Dat komt misschien ook omdat er heel veel bekende Nederlanders zijn die zich het dj-schap toe wil len eigenen. Op Dutch Valley al leen al staan naast Feitkamp on der anderen Dave Roelvink, Den nis van der Geest, Winston Post, Sascha Visser, Jody Bernal, Ruben van der Meer, Manuel Broekman en Géza Weisz op het podium. Ook Valerio Zeno, Ferri Somogyi, Fieke van Fexmond, Johnny de Mol en Froukje de Both zijn regel matig als dj aan het werk. Wat bezielt de sterren om naast hun drukke draaidagen en uitzendingen ook nog hun week enden vol te boeken met werk? Het is in ieder geval een lucratieve business. Voor een paar uur draaien worden duizenden euro's opgestreken. Feitkamp: „Maar het is gewoon leuk. Een mooie scène terugzien op televisie is geweldig, maar als duizenden mensen uit hun dak gaan op jouw muziek is dat echt kicken." Vandaag staat hij niet al leen op Dutch Valley maar ook op Fake Dance in Eindhoven. „We hebben een helikopter gehuurd om van de ene plaats naar de ande re te gaan. Met de auto red ik dat qua tijd niet. Heel cool, maar wel een beetje surrealistisch." De acteur waarschuwt: alleen een bekend hoofd is niet genoeg om een zaal plat te krijgen. „Ik zie dj'en als een vak. Ik doe het al van jongs af aan en heb me erin ont wikkeld. Ik geloof niet dat er be kende Nederlanders zijn die het 'even erbij doen'. Het publiek prikt daar namelijk zo doorheen." Andere dj's zien de BN'ers niet als concurrentie, denkt José Wol- dring, oprichter van pr-bedrijf The Media Nanny. Ze vertegen woordigt wereldberoemde dj's als Martin Garrix en Oliver Heidens. 'Een mooie scène terugzien op televisie is geweldig, maar als mensen uit hun dak gaan op jouw muziek is dat echt kicken' „Het verschil met de BN'ers is dat deze jongens al van jongs af aan op een zolderkamertje aan het re mixen waren. Ze zijn van oor sprong producers. Maar ik denk dat er ook zeker een markt is voor BN'ers achter de draaitafels." Om ook buiten Nederland door te breken, is eigen muziek maken essentieel, zegt Woldring. De meeste BN'ers houden het bij mu ziek van anderen. Maar ook bij hen is een verschuiving merkbaar. Manuel Broekman Géza Weisz brachten deze week hun eerste re- mix uit. Ook Ruud Feitkamp is daarmee bezig: „Het zou geweldig zijn om internationaal door te bre ken. Maar ik ben realistisch. Dat ik in Nederland twee succesvolle car rières heb, is natuurlijk al te gek." PRIJSLIJST DJ'S Vaierio Zeno (31) Manuel Broekman (28) en Géza Weisz (28) 'Kijk, dit leven dat ik leid, is een zottenbestaan. Maar als je moet leven van de charter, ben je helemaal getikt' ZATERDAG 8 AUGUSTUS 2015 Jandino Asporaat comedian door Chantal Blommers ROTTERDAM. Steeds meer succes volle acteurs en presentatoren wa gen zich aan een uitstapje als dj. Een aantal van hen staat vandaag op Dutch Valley in Spaarnwoude. DJ-naam: Phalerieau Sinds: 2007 Draait: hiphop, r&b, house, jaren 80 Gage: naar verluidt 2.450 euro voor 1,5 uur DJ-naam: Manuel Géza Sinds: 2010 Draaien: electro, hiphop, house, techno Gage: 2.300 euro, duur van het optreden in overleg Ruud Feitkamp (25) DJ-naam: Rudi Feral Sinds: 2014 (daarvoor hobbyist) Draait: house Gage: naar verluidt 1.875 euro voor 1,5 uur August Dirks kapitein en oppernar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29