Milieuvriendelijke folie beschermt scheepswanden Win de nieuwe roman van Santa Montefïore! «ÏÏÏv Dizzieni PZC wm Word gratis lid, doe mee en win De vrouwen van kasteel Deverill! Maak kans op 1 exemplaren. hMONTEFlO-Ri Dizzie.nl is dé boekensite voor lezers van PZC. Al je favoriete boeken op één plek! SANTA De vrouwen van kasteel Devcr.ll Alles voor boekenliefhebbers: Recensies Boekennieuws Blogs Winacties 'We wisten dat we naar het buitenland moesten. Hoe warmer het water, hoe groter de aanwas van algen' het water, hoe groter de aanwas van algen en mosselen." De keu ze viel op het Midden-Oosten. Qatar, Dubai en Abu Dhabi heb ben niet alleen grote havens met veel schepen, maar zijn ook verza melplaatsen voor expats. „De scheepvaartbranche is best conservatief, dus een nieuw product als ons folie is lastig on der de aandacht te brengen. Maar expats zijn van nature geneigd om te innoveren en risico's te ne men." De beslissende duwtjes in de rug kreeg Micanti uit twee onver wachte hoeken. Het bedrijf werd vorig jaar door MKB Nederland uitgeroepen als winnaar van de MKB Top too Innovatieprijs. Daarnaast werd Micanti één van de tien bedrijven die het Oranje Handelsmissiefonds jaarlijks se lecteert. De partners van het fonds (ING, KLM, MKB Neder land en het ministerie van Bui tenlandse Zaken) begeleiden de tien geselecteerde bedrijven een jaar lang. „Aan beide prijzen hebben we heel veel gehad", zegt Pieters. „De steun van het Oranje Han delsmissiefonds hebben we ge bruikt om de stap naar Singapore te maken. In april hebben we een evenement gehouden in de tuin van de Nederlandse am bassade in Singapore. Namen als de Neder landse ambassade, en be drijven als ING en KLM stralen vertrouwen uit richting potentiële klan ten en nemen de eventue le angst over innovatie weg." In de toekomst blijft Mi canti zich richten op het buitenland. Naast het Mid den-Oosten en Singapore worden de eerste voorzichti ge stappen in Mexico gezet. „De scheepvaart blijft onze belangrijkste markt in de ko mende jaren. Over tien jaar willen we een marktaandeel hebben bereikt van vijf pro cent. Dat klinkt misschien niet al te ambitieus, maar dan hebben we het al gauw over een potentiële omzet van 8o miljoen eu ro." David tegen Goliath. Zo om schrijft Eric Pieters de strijd van zijn bedrijf Micanti tegen de gro te verf- en chemieconcerns die de markt domineren. Met zelfkle vende en milieuvriendelijke folie probeert 'David' de wereldwijde scheepvaart op andere gedachten te brengen. „Het alternatief voor onze fo lie is verf', zegt Pieters. „Het gif in de verf zorgt dat de algen en mossels niet kunnen hechten, maar komt ook in het water te recht. Onze folie is too procent milieuvriendelijk. Kleine stekel tjes zorgen ervoor dat er geen aanwas op het schip terecht komt zonder gebruik te maken van gif." Niet alleen het milieuaspect maakt het product van Micanti volgens Pieters onderscheidend ten opzichte van de concurrentie. „Verf lost op, waardoor de wer king afneemt. De folie garan deert minimaal vijfjaar dezelf de kwaliteit. Daarnaast werkt verf alleen tijdens het varen, terwijl ons product ook werkt als het schip stil ligt." Rik Breur richtte het bedrijf in 2006 op, waarna Pieters er in 2009 bijkwam. In de jaren voorafgaand aan de oprichting ontwikkelde Breur het product en pro moveerde hij uitein delijk aan de TU Delft op de innovatie ve aangroeiwering. In 2012 werd het eerste Ne derlandse schip beplakt met de nieuwe folie. Een logische vervolgstap leek het veroveren van de Ne derlandse markt, maar de twee entrepreneurs Pieters en Breur zagen dat volledig anders. „We wisten al snel dat we naar het buitenland moesten. Hoe warmer ZATERDAG 8 AUGUSTUS 2015 ECONOMIE 25 Een bulldozer plet de kazen. Uit welk land die kwamen is niet bekend, foto EPA 10 SBÉ». door Jasper Monster Eric Pieters. foto Dingena Mol AMSTERDAM. Voorkomen dat al gen en mosselen zich aan schepen hechten zonder de rest van de zee te vergiftigen. De milieuvriendelij ke folie van Micanti is wereldwijd op steeds meer schepen te vin den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25