In elke stad NIEUWS 23 een andere schat fifififi Vandaag Morgen Journalist Philippus Zandstra (32) at een dra ma. Zit ik in mijn eentje aan het avondeten. Tinderen in Antwerpen gaat compleet anders dan in Amster dam. Een match is daar binnen een paar minuten gemaakt, een date kan snel vol gen, mits de agenda's ook matchen. Ik bekijk mijn profiel nog een keer. Mis schien is die ene foto, gemaakt door een professioneel fotograaf, over the top. Misschien is het de guitige foto in die kathedraal, ze zijn hier natuurlijk wat katholieker. Nee. Het is de tekst. 'Fries op doorreis zoekt naar een sympathieke gids voor Antwerpen.' 'Doorreis', dat is het probleem. Tinder mag zichzelf op de borst kloppen dat het de grootste da- tingapp ter wereld is, maar het loopt te gen een enorm probleem aan: de ver wachtingen. Mannen, simpele zielen, zoeken naar seks. Seks is bij vrouwen juist onderdeel van een groter pakket dat we relatie noemen. Je kunt welis waar een match hebben, maar dat wil dus nog niet zeggen dat de verwachtin gen ook op één lijn zitten. Doorreis sug gereert vluchtigheid, een toerist die hier even is en na twee nachten alweer ver trekt. Ik slenter terug naar het hotel, peinzend over een nieuwe tekst. Terwijl ik door een straat met kroegen loop, hoor ik in eens een bekend deuntje. Ik blijf voor een café stilstaan. Dan hoor ik de tekst. Fries, mijn eerste taal. 'Hjir bin ikWerbisto' Twarres! Natuurlijk, dat was hier ook een dikke hit. Als Fries werd ik knetter gek van dat nummer. Het was overal. Hoe vaak Nederlanders er wel geen flau we opmerkingen over maakten, dat ze het nummer zat waren. Ik pas ter plek ke mijn profiel aan: 'Fries die excuses wil aanbieden voor Twarres'. Vijf minu ten later trilt mijn iPhone: twee mat ches, beide Vlaams. Nu komt de volgende fase: de openenings- zin. Een match is leuk, maar het gesprek aangaan, is iets heel anders. Geef ik een compliment? Of start ik met een neu traal 'Hoe gaat-ie'? Meestal wordt van de man verwacht dat hij opent, net als in de kroeg. Maar als ik in het hotel aan kom - de telefoon was bijna leeg - zie ik dat ik niet eens hoef te openen, want ik ben al aangesproken door Sara: 'Hahaha! Vond je Twarres echt zo erg?!' (smiley). Blijkt dat zij een docent had die de cd de hele tijd tijdens de les draaide. We ra ken aan de praat over muzikale jeugd zondes en mode, want ze is docent in die branche.'Wilde je het net vragen: blijf je nog lang?' Zaterdag ga ik alweer, zeg ik. Het is jammer dat ik zo kort in Antwerpen ben, want vanavond heeft ze al iets en morgen moet ze naar een modeshow. Dat heb ik nou altijd al een keer willen meemaken, zeg ik. Sara denkt dat er vast wel kaarten over zijn, morgen heb ben we contact. Tegelijk met Sara heb ik ook contact met Nadia, een lieve Ant werpse die nog wat tips geeft voor be zienswaardigheden in de stad. Afspre ken lukt niet, maar ik moet zeker een keer terugkomen. Als ik ophoud met tin deren is het al middernacht. Ik heb een doffe pijn in mijn pols, mijn ogen zijn kippig van het naar het scherm turen en mijn tong is een lap leer, zo dorstig ben ik. Na ongeveer vijfhonderd profielen ge- swipet te hebben begin ik patronen te herkennen. Ik ben Amsterdam gewend, waar de foto's vaak door een filter zijn gehaald. Niks van die verhullende tactie ken in Antwerpen. Ook geen modellen- poses hier. Integendeel, het mag grappig zijn. Een gekke bek, een geinig hoedje. En honden. Heel veel honden. Soms zijn er zelfs profielen met foto's waar het baasje niet eens op staat, alleen Bel- lo in een knus mandje, 's Middags vind ik het welletjes geweest en maak ik een wandeling langs de Schelde. Ik laat de te lefoon in het hotel, anders blijf ik maar naar het scherm staren zonder iets van deze stad te zien. Als ik terugkom, heb ik een bericht van Sara. 'Oei, ik heb je een paar berichten gestuurd maar die zijn niet aangekomen De tickets zijn toch al uitverkocht.:-(' En in plaats daar van gaan ze stappen die avond. Moet ik me nu opdringen? Ik zeg nog dat ik het leuk had gevonden om met locals uit te gaan in Antwerpen. Ze hapt niet. Het is bijna etenstijd en mijn date gaat niet door. Ik ga door mijn matches heen. Be halve Sara heeft niemand geopend. Ik start een wanhoopsoffensief en ga ma niakaal chatten. Goddank hapt ene Cla ra toe. Ze gaat zo het Belgisch elftal kij ken in een openluchtbar. Kom langs. Enigszins opgelucht zoek ik een restau rantje op. Ik eet weliswaar weer alleen, maar heb een date. Ik moet opschieten, want de wedstrijd begint zo al. Terwijl ik curry eet op het terras van een Thais restaurant besefik plotseling dat ik best wel moe ben. Komt het door de wande ling? Het tinderen? Vreemd. En nu be gint het ook nog te regenen. Bericht van Clara: twijfel of ze nog wel gaat met dit weer, wat moet ze aan? Ik kan niet ant- matches verzonden openings zinnen Respons: 6 date ontvangen openings zinnen woorden, want terwijl ik iets wil tik ken, valt de telefoon uit, terwijl het ding daarnet nog voor 32 procent was opgeladen. Ik zet 'm opnieuw aan, maar Tinder blijft zwart. Gelukkig weet ik on geveer waar de bar is. Als ik er na een dwaaltocht door Antwerpen eindelijk ben, zie ik haar niet. België heeft al ge speeld, Clara is weg. Terug in het hotel zie ik pas dat ze naar een club is gegaan. Ik weet niet wat er aan de hand is, maar ik ben zo vermoeid door 36 uur op Tin der zitten dat een avond clubben mij fa taal wordt. Gisteren wilde ik op pad, nu wil ik vooral ergens zitten. Ik maak een nieuwe swiperonde. En dan reageert ene Kaat op een bericht van mij. Een ar chitect met een scherp gevoel voor hu mor. En óók nog eens een Antwerpse. Ik zeg dat ik de dag erop naar huis ga. Zij stelt 's ochtends koffie voor. Verrek, Kaat blijkt in het echt knapper dan op Tinder. Nee, veel knapper. Ik zie hoe ze binnenkomt en besef wederom dat het de hele tijd zo gaat. Iemand binnen een seconde afrekenen op een foto, en als het langer duurt op basis van een lul lig tekstje. Met die brokjes informatie moet je het doen. Ze vertelt me over haar reizen, over België, over de koffie, in deze bar. Er is geen romantische klik, maar dat hindert niet. Het is fijn met ie mand uit deze stad te praten, die me al les vertelt over wat in dit land speelt. Waar Kaat me begroette met een kus, gaat het afscheid nu met drie zoenen. Gaan we elkaar ooit weer zien? Die vraag behandelen we niet. Op weg naar het station van Antwerpen voel ik me een beetje beter. Toch één af spraak, één echt gesprek in Antwerpen gehad. Als ik met de trein Roosendaal passeer, krijg ik een bericht van Sara.'Ik wil je grg een inside-toer geven v Ant werpen.' Ze geeft me haar telefoonnum mer, voor een volgende keer. ZATERDAG 8 AUGUSTUS 2015 Verrek, Kaat blijkt in het echt knapper' w De volgende dag begin ik weer met swipen. Philippus maakt een praat je (niet Kaat). foto Joost de Bock f»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23