'We doen geen gekke dingen' Culinair arrangement Vermiste Daniël dood gevonden Waterpoloërs komen net tekort in WK-finale Brinkhaus pionieert met drie zaken in één (...maarniet véél meer) Er kan nog meer bij... Politie haalt harder actiemiddel uit de kast. Minister gaat naar rechter als orde en veiligheid in het geding komen. 21 staan jaloers op het toneê Zeeland maakt zich op voor één van de drukste weekeinden van het jaar. Bijna alle campings en vakantiehuisjes aan de kust zijn vol. DEN HAAG. De politiebonden over wegen om het systeem van nood oproepen in te zetten als middel in de strijd voor een betere cao. Het is de meest vergaande actie tot nu toe die de politiebonden overwegen. Albert Springer, coör dinator van het landelijk actiecen trum, zegt: „We beraden ons op nieuwe acties. Het behoort tot de mogelijkheden om niet meer op alle 112-meldingen te reageren. Dat betekent niét dat we mensen in levensgevaar aan hun lot overla ten. Maar als er bij iemand is inge broken, komen we niet meer langs om onderzoek te doen." Maandag beslissen de vier bonden (ACP, NPB, ANPV en VHMP). Minister Ard van der Steur van Veiligheid en Justitie wil weten wat de bonden precies van plan zijn. „Voor ons telt één ding: de openbare orde en veiligheid mo gen niet in gevaar komen", laat hij weten. „Als dat wel gebeurt, zul len we juridische stappen ne men." De politiebonden zijn woe dend over een brief die Van der Steur afgelopen week verstuurde. De minister schrijft dat er geen extra geld vrijkomt voor de poli tie, boven op de reeds toegezegde 133 miljoen euro. „Ik weiger te ge loven dat er niet meer financiële ruimte is", zegt Gerrit van de Kamp, voorzitter van politievak- bond ACP. Dit weekeinde zijn vijf voetbal wedstrijden in de eredivisie afge last vanwege de acties. „Er komen geen nieuwe acties rond het voet bal", zegt Springer. „Onze acties hebben niet met voetbal te ma ken, het gaat over politiewerk." De politie zit al acht maanden zonder cao. Het wantrouwen tus sen de vakbonden en de korpslei ding wordt steeds groter. Kras.nl/51842 of bel 0900-96977ocPg Zijn lichaam is gevonden in het riet. Na uitgebreid forensisch on derzoek is het lichaam door brand weerduikers rond kwart voor tien uit het water gehaald. Daniël zou in de nacht van dinsdag op woensdag om kwart voor twee voor het laatst gezien zijn. Zijn vader Chris vertelde eer der, toen Daniël nog niet was ge vonden, dat een buurtgenoot hem dinsdagnacht op de grond had zien liggen bij de bushalte aan de Grachtweg. „Hij is gestopt en heeft hem aangesproken. Het duurde een tijdje voor Daniël bij zinnen kwam. Zijn mond stond scheef en hij kon niet duidelijk spreken, zei die jongen. Maar Da niël stond weer op en leek in staat zijn weg te vervolgen. Nadat die stadsgenoot gepind had, een paar honderd meter verderop, is hij toch nog maar even gaan kijken hoe het met Daniël was." Daniël was echter verdwenen. Chris: „Er is echter twijfel of dat Daniël wel was. We weten wel zeker dat mijn zoon tot middernacht in café De Troubadour is geweest. Volgens de kroegeigenaar was hij hoog stens aangeschoten toen hij ver trok." www.pzc.nl Editie WALCHEREN ZATERDAG 8 augustus 2015 257e jaargang nr. 185 Los nummer €2,70 Abonneeprijs 1,11 o Vanmiddag vrij zonnig Agenten dreigen met negeren 112 door Peter Winterman en Deborah Jongejan O pagina 8: Agenten tegen minister: 0-0 Zeeland 2: Commentaar Kom culinair genieten tijdens een verblijf op een uniek landgoed. Luxe 4-sterren Hotel Duin en Kruidberg in Santpoort Inclusief ontbijtbuffet en 1 x 3-gangenmenu Heerlijk wandelen en fietsen of bezoek Haarlem en Amsterdam ZIERIKZEE. In Zierikzee is gistermid dag rond zes uur het lichaam van de vermiste 21-jarige Daniël van Vliet in het water gevonden aan de Grachtweg. 8 711688 555547 SPORT 6 Begin je eigen theehuis door 'drinkbare' planten in je tuin(tje) te zett Behoefte aan stilte Pam van der Veen verruilde laptop voor psalmenboek Angela Schi Tom Van Landu Noordzee ZEELAND 2 en 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1