Adoptie-tweeling nu op zoek naar broer HI T f NIEUWS 19 "W" eremy Corbyn ziet het ko~ fl ningshuis niet zitten. Militan- I te Palestijnse organisaties I Hezbollah en Harnas noemt W hij 'vrienden'. Zich uitspre ken tegen terreurdaden van de IRA doet hij niet. De Britse sol daten, zo vindt hij, waren immers ook geen lieverdjes. Ondanks deze tegendraadse vi sies ligt Corbyn op koers om Ed Miliband op te volgen als partijlei der van Labour. Tegenstanders wrijven in hun handen. Het begon als een flauwe grap onder conservatieven. Wie een he kel had aan Labour en zijn steen tje wilde bijdragen om de partij op te blazen, hoefde maar twee dingen te doen: je laten registeren als lid van de partij en vervolgens je stem uitbrengen op Corbyn. In werkelijkheid probeerden geen vermomde Tories stiekem de boel te verstieren, maar communisten en leden van ultralinkse groepe ringen. Gisteren kwam naar bui ten dat onder anderen achttien prominente supporters van Left Unity, drie jaar geleden opgericht met als doel Labour te vervangen, binnenkort een stembiljet zouden ontvangen. Ongemerkt hadden ze het interne controlesysteem van de partij omzeild om Corbyn in het zadel te helpen. De rol van deze infiltranten is uitgespeeld. Door hun naam gaat een streep. Veel beter zullen de partijbonzen zich niet voelen. Sinds de voor Labour desastreus verlopen verkiezingen in mei zijn ruim 70.000 nieuwe inschrijvin gen binnengekomen. De ballotage commissie kan deze mensen on mogelijk tijdig toetsen. Vanaf ko mende vrijdag kan worden ge stemd. Zijn vijanden huizen vooral in eigen kring. 'Als je hart klopt voor Jeremy Corbyn, dan kan je maar beter een transplantatie onder gaan', zei voormalig Labour-pre mier Tony Blair enkele weken gele den. Zijn aversie heeft een per soonlijk tintje. Corbyn wil Blair te recht laten staan voor een tribu naal voor zijn rol in de Irak-oor- log. Deze afwijkende houding ver klaart zijn almaar groeiende popu lariteit. Corbyn heeft zich nooit iets van stalorders aangetrokken. De 66-jarige MP (Member of Par liament, parlementslid) voor Is lington North, een kiesdistrict in Londen, heeft honderden malen tegen voorstellen van Labour ge stemd. Zijn principes zijn onwrik baar. Actievoeren zit in zijn bloed. Daarbij behoort hij als enige kan didaat niet tot het kliekje gematig de Labour-kopstukken. Het kwam voor velen dan ook als een verrassing dat hij zich kan didaat mocht stellen. Om mee te dingen naar het leiderschap moest de steun van minimaal 35 MP's worden verzameld. Dat aantal leek, gezien zijn controversiële ka rakter, onhaalbaar. Met hulp van de vakbonden lukte het hem op het nippertje. Enkele uren voor de deadline op 5 juni haalde hij de drempel. Ook toen namen weini gen hem serieus. Corbyn zat niet op een kostschool en stopte met studeren om zich volledig te kunnen richten op actievoeren. Labour schoof zijn trouwste men sen naar voren met Andy Burn- ham als belangrijkste troef. De 45-jarige man uit Liverpool heeft een fris gezicht, komt goed over op televisie en beschikt over veel ervaring. Hij was minister in het kabinet van Gordon Brown, voor dat de Tories in 2010 de verkiezin gen wonnen. Anders dan Corbyn toont hij zich flexibel. Burnham, ooit een volgeling van Blair, affi cheert zich nu als een 'gewone jongen'. Deze typering bracht hij zelf aan het wankelen door in een tijdschrift te vertellen zich het liefst te hullen in Armani-pakken. 'Al schaf ik die altijd aan in de uit verkoop', nuanceerde hij. Volks kan hij niet genoemd worden. Hij studeerde aan de universiteit van Cambridge en hoort daarmee tot de elite. Corbyn is anders. Hij zat niet op een kostschool en stopte na een paar maanden met studeren om zich volledig te kunnen rich ten op actievoeren. Hij wil de ar moede bestrijden door grote be drijven te laten opdraaien voor de bezuinigingen. Geen programma waarmee je ooit premier wordt. Labour is in last. Tot de stembus sen sluiten op 10 september zal de spanning er om te snijden zijn. Lin en Emelie werden als baby's geadopteerd, maar beide Zweedse ouderparen wisten niet dat hun nieuwe dochtertje een tweeling zusje had. De ouders van Emelie kregen wel iets mee vanwege een opmerking van een taxichauffeur, maar namen dat niet serieus. Toch, toen de adoptieouders van Emelie dat decennia later aan haar vertelden, ging ze op zoek naar 'dat andere geadopteerde meisje', Lin Backlund. Lin bleek slechts 50 kilometer verderop te wonen, had dezelfde geboortedatum, bleek ook lerares te zijn geworden en had op haar huwelijk op dezelfde muziek gedanst als haar zus. DNA-onderzoek wees uit dat ze tweelingzusjes zijn. Inmiddels hebben beide zussen ook hun natuurlijke ouders gevon den en blijkt er een vijfjaar oude re broer te zijn die ook geadop teerd is. Deze Heru zou ooit door een in Nederland wonende Indo nesische vrouw, Sarah, naar Neder land zijn meegenomen. Via Face- book werd de oproep van Lin en Emelie massaal gedeeld. Dat heeft inmiddels geleid tot een reactie van ene Heru Metz die op Ame land woont, maar wel zegt pas 32 jaar oud te zijn. Hij wil toch mee werken aan DNA-onderzoek, als de zussen dat ook willen. „Ik lijk nogal op die ene namelijk, op Lin", vertelt Heru Metz die ook is geadopteerd uit Indonesië, weinig weet van zijn biologische familie en 'wil weten of er enige verwant schap is'. „Ik weet zeker dat mijn leeftijd klopt, maar ik weet niet hoe zeker zij zijn van hun leeftijd. Ik heb nog geen contact met ze ge had." Lin en Emelie mogen zelf nog weinig commentaar geven, omdat televisiezender TLC hun heeft gecontracteerd voor een pro gramma over hun zoektocht. M lAn ?UEA5E SHAKE! Labour zit in maag met tegendraadse kandidaat door Geert Langendorff ZATERDAG 8 AUGUSTUS 2015 foto EPA De Indonesische zussen Emelie en Lin zijn op zoek naar hun broer. Hij werd als jongetje ook geadopteerd en zit volgens hen in Nederland. door Victor Schildkamp ROTTERDAM De wonderlijke zoek tocht van de Indonesische tweeling zusjes Lin Backlund en Emelie Falk breidt zich uit naar Nederland. De zusjes werden 32 jaar geleden ge scheiden en geadopteerd, maar vonden elkaar 3,5 jaar geleden te rug in Zweden. Nu zoeken ze hun broer Heru, die ooit waarschijnlijk in Nederland belandde. U10KIU6 FOR OUR. sRor DOPTE-» Wft IRTbN/Artf WAS -ÜEAU erVb Hls z,-i years old. IVE BEl/êve tfr Ncw H He cOULb B 15 IN TH£ vnj '-Tte*.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19