vanaf Unieke 4-daagse reis met diverse historische hoogtepunten effeweg.nl persoon^/ Tijdens dit themajaar zijn er vele herdenkingen en feestelijkheden. Berlijn heeft een belangrijke rol gespeeld in de Tweede Wereldoorlog. Tijdens de Slag om Berlijn in 1945 werden de Nazi's door de Russen gedwongen de stad op te geven. De definitieve capitulatie werd door veldmaarschalk Wilhelm Keitel in het Berlijnse stadsdeel Karlshorst getekend. In Berlijn stond de Führerbunker waar Adolf Hitler de laatste periode van de oorlog verbleef en waar hij zelfmoord pleegde samen met zijn vrouw Eva Braun. De stad is historisch gezien onlosmakelijk verbonden met de Tweede Wereldoorlog. Vier met ons 70 jaar vrijheid in Berlijn! Dagprogramma Meer informatie en boeken: iru HEDeStem Tubantia de Gelderlander PZC Pï (€289,-) Dag 1 Heenreis met luxe touringcar Vanuit Nederland vertrekt u per luxe touringcar richting Berlijn. Onderweg worden er voldoende stops gemaakt. Bij aankomst in Berlijn wordt u rechtstreeks naar het restaurant gebracht waar u een 3-gangen diner geserveerd krijgt. Hierna vertrekt u richting het hotel waar u 3 nachten verblijft. Dag 2: Tweede Wereldoorlog in Berlijn Na het ontbijt neemt uw Nederlandssprekende gids u mee voor een rondrit langs diverse historische plaatsen uit de Tweede Wereldoorlog. U bezoekt de Topografie des Terrors, waar het hoofdkantoor van de Gestapo stond. Tijdens het bezoek aan deze tentoonstelling krijgt u een beeld van de verschrikkelijke daden die Adolf Hitler organiseerde. Op de plek waar de "Führerbunker" heeft gestaan maken we een stop. Dit is tevens de plaats waar Hitier zelfmoord pleegde aan het einde van de oorlog. Ook brengt u een bezoek aan het museum Karlshorst waar op 8 mei 1945 de capitulatie getekend werd. Tijdens de rondleiding ziet u de zaal waar de ondertekening heeft plaatsgevonden. Verder geeft het museum een goed beeld van de Russisch-Duitse oorlog en is er veel militair materieel te bekijken. De Russische oorlogsbegraafplaats Treptow ligt in een imposant park met gedenktekens. Hier vindt u de graven van 7000 Russische soldaten. Aan het eind van de middag wordt u naar het restaurant gebracht voor uw diner. Na het diner wordt u naar het hotel teruggebracht. Dag 3: Villa Marlier Wannsee en paleis Cecilienhof Op 20 januari 1942 werd in Villa Marlier aan de Wannsee door Adolf Eichmann de opdracht gegeven tot het uitroeien van de Joden in Europa. U ziet een tentoon stelling over de omstandigheden die hebben geleid tot de Wannsee conferentie en de consequenties daarvan. In Potsdam bezoekt u paleis Cecilienhof. Hier kwamen de wereldleiders bijeen om de toekomst van Europa en Duitsland te bespreken. Gedurende de tour leert u hoe tijdens deze historische conferentie de Koude Oorlog is ontstaan. Hierna wordt u teruggebracht naar het centrum van Berlijn. De middag is ter vrije besteding of u kunt een excursie boeken naar voormalig concentratiekamp Sachsenhausen. Ook is er de mogelijkheid om o.l.v. een gids een rondwandeling door de Joodse wijk te maken. Het diner wordt vanavond geserveerd in een lokaal restaurant. Dag 4: Terugreis Na het ontbijt vertrekt u richting Nederland. Onderweg maakt u diverse stops. Op ons verzamelpunt kunt u gebruik maken van het afscheidsdiner. Vervolgens wordt u weer naar uw opstapplaats gebracht. Accommodatie U verblijft in het Ibis Berlin Ostbahnhof (of gelijkwaardig) in Berlijn. Het hotel Ibis Ostbahnhof ligt aan de oever van de Spree en bevindt zich op loopafstand van het station Ostbahnhof. Hier vandaan zijn alle stads districten en omliggende gebieden goed bereikbaar, zodat u kunt genieten van de diversiteit die Berlijn biedt. De kamers zijn voorzien van een televisie, airconditioning en draadloos internet. De badkamer beschikt over een douche, toilet en een föhn. De reissom is inclusief 3 overnachtingen in een 2-persoonskamer 3 maal ontbijtbuffet en 3-gangen diner Stadsrondrit o.l.v. een Nederlandssprekende gids met; Bezoek Topografie des Terrors, Bezoek Museum Karlshorst, - Bezoek Russische oorlogsbegraafplaats Treptow Bezoek Villa Marlier Wannsee Bezoek Paleis Cecillienhof, o.l.v. een Nederlandssprekende gids Informatiegids reis 70 jaar bevrijding Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Exclusief Overige verzorging Afscheidsdiner Toeslag 1-persoonskamer 75,- Reserveringskosten en Calamiteitenfonds Opties Rondwandeling Joodse wijk, o.l.v. een Nederlandssprekende gids 10 ,-) Voormalig concentratiekamp Sachsenhausen, o.l.v. een Duitssprekende gids 10,-) Vertrekdata Vrijdag 30 oktober Vrijdag 6 november Vrijdag 13 november Vrijdag 27 november Speciale abonneeprijs: 289,- p.p. Kijk op www.effeweg.nl/Wegener of bel met 0529 - 46 96 67 en boek vandaag nog deze speciale samengestelde reis, georganiseerd door Wegener Media i.s.m. Effeweg.nl M 1 DE TWENTSCHE COURANT de Stentor BRABANTS DAGBLAD (J SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 14