nam Bezwaren golfclub tegen fietspad Kattendijksedijk zijn verworpen Zout Rammegors laat langer op zich wachten 1 s Gebruikers betreuren voorgenomen sluiting buitenzwembad Groene Woud BEVELANDEN en THOLEN 5 m De gemeente Kapelle wil het buitenzwembad volgend jaar sluiten. Wat vinden de gebruikers daar eigenlijk van? 'Het buitenbad heeft ook een sociale functie. Voor de kinderen is het een soort ontmoetingsplek' Echt heel erg jammer", zegt Remco Kaptein als het over de voorgenomen sluiting van het buiten bad gaat. „Onze kinderen kunnen hier zelf op de fiets naartoe. Als het dicht gaat, is het strand bij We- meldinge het alternatief. Maar dan moeten we wel mee. Dat is te ver om ze alleen te laten fietsen op die leeftijd, dus dat is veel min der praktisch." Kaptein is op een warme vakan tiemiddag met vrouw en kinde ren naar het Kapelse buitenbad ge togen. „Voor de kinderen is het een soort ontmoetingsplek. Het heeft ook een sociale functie. Ik ken genoeg mensen met jonge kin deren die de sluiting allemaal heel jammer vinden." De Kapellenaar heeft horen waaien dat er in de plaats van het zwembad mis schien een speeltuin komt, maar is daar niet erg blij mee. „Die heb ben we al op het dorp. En in Goes is natuurlijk ook al geen buiten bad meer. Dan moeten we straks naar Heinkenszand." Op deze zomerdag wordt er nog volop gebruikgemaakt van het buitenbad. Zowel het kinder bad als het grote bad en de spring bak met duikplanken zijn goed be zet. Op het grasveld liggen, in de zon en in de schaduw, overal groepjes jongeren en gezinnen met kinderen. „Er zijn vanmiddag ongeveer 250 bezoekers", legt badmeester Mare Beeke uit. „Dat zijn voorna melijk mensen met kleine kinde ren, uit Kapelle en de omliggende dorpen. Plus nog een groepje Duit sers van de scouting, want dat zit hier vlak achter." Volgens Beeke is het nog geen topdag met 250 be zoekers. „Op een topdag hebben we er tegen de 400 en roepen we een extra mannetje personeel op." In het hart van het klavervormi- ge bad houdt een groep van zeven jongeren zich op. „Wij komen hier al heel ons leven", zegt de twintigjarige Wietse Zielstra. „We hebben hier ook allemaal zwemles gehad." En nog steeds maken de Kapelse jongeren regel matig gebruik van het bad. Ook zij betreuren de voorgenomen sluiting en zien dan maar één al ternatief. „Twintig minuten fiet sen naar het strandje bij Wemel- dinge." De vriendengroep heeft in al die jaren dat zij het buitenbad be zoeken wel het een en ander zien veranderen. „Vroeger had je nog een hokje met allerlei speelgoed. Kussens en ballen bijvoorbeeld, die kon je dan pakken, maar dat is allemaal weg. Ook was het toen we klein waren nog drukker dan nu." „Maar toen was het ook veel goedkoper", valt één van de vrien den bij. „Nu betaal je 4,40 euro voor een kaartje, dat was vroeger maar twee euro." Weer een ander vertelt dat ter compensatie daar van de consumpties juist erg goed koop zijn: „Zes euro voor zes blik jes bier is niet duur. Dus als je op een chille plek lekker een biertje wilt drinken, is het hier prima." De aanleg van het ontbrekende stuk fietspad is een langgekoester de wens van veel inwoners. Nu rij den fietsers nog bovenop de dijk, niet gescheiden van het autover keer. Omdat onderzochte alterna tieven onhaalbaar bleken, grijpen gemeente en waterschap terug op het oorspronkelijke plan: een fiets pad onlangs de noordzijde van de dijk. De Goes Golf is daar tegen en stelde in haar zienswijze dat fietsers gevaar kunnen lopen door afzwaaiende golfballetjes. B en W zijn echter van mening dat een hoog hek voldoende bescher- 'Hopelijk kan de aanleg nu snel beginnen. De mensen wachten er al zo lang op.' ming zal bieden. Het argument dat gevaarlijke situaties ontstaan als fietsers en auto's elkaar boven op de dijk kruisen, maakt ook wei nig indruk. Volgens het college wordt de oversteek ingericht vol gens de geldende richtlijnen en komen er onder meer verkeers remmers. Verder is de Golfclub bang dat golfers straks last hebben van het lawaai van de fietsers en dat de ex ploitatie van de golfbaan ernstig wordt bemoeilijkt. B en W zeg gen niet in te zien waarom dit zo zou zijn. Aangezien de benodigde gron den al zijn verworven, hoopt de Goese burgemeester René Ver hulst dat de aanleg nu snel kan beginnen. „De mensen wachten er al zo lang op." SINT PHILIPSLAND. De verzilting van het Rammegors bij Sint Philipsland loopt verdere vertra ging op. Er is nog geen zicht op de heropening van het doorlaatmid- del in de Krabbenkreekdam. Deze 'buis' moet ervoor zorgen dat er Oosterscheldewater in het natuurgebied stroomt, zodat daar waardevolle schorren en slikken ontstaan. Er zijn echter al proble men sinds de opening, in decem ber vorig jaar. Eerst ging het door- laatmiddel twee maanden dicht vanwege hevige bodemerosie. Kort nadat de verzilting was her vat, werd een deel van de stuw dam in het Rammegors weggesla gen door het instromende water. Nu, drie maanden later, is de aan nemer nog steeds aan het onder zoeken hoe dit soort onheil in de toekomst kan worden voorkomen. Ondertussen heeft de gemeen te Tholen wel een vergunning ver strekt voor de bouw van een uit kijkpost bij het Rammegors. Van af dat punt moet de zilte natuur ooit kunnen worden bewonderd. DeTuin kamer _cL I- C/5 VRIJDAG 7 AUGUSTUS 2015 'We komen hier ons hele leven' door Willem Adriaansens Remco Kaptein, vakantieganger Veel Kapelse jongeren maken regelmatig gebruik van het buitenzwembad. „Vroeger was het hier veel drukker." foto Mechteld Jansen De Kapelse vriendenclub met rechts Wietse Zielstra. 400 Op een topdag maken er zo'n vierhonderd bezoekers gebruik van het Kapelse buitenbad. Die moeten volgend jaar allemaal op zoek naar een alternatief. door Rob Paardekam GOES. Het toekomstige fietspad onderlangs de Kattendijksedijk is niet gevaarlijk voor fietsers en zal de Goese Golf geen schade berok kenen. Dat vindt het Goese colle ge. De bezwaren van de golfclub tegen de vergunning voor het pad zijn dan ook verworpen. René Verhulst, burgemeester UwGroeneVakwinkel De Tuin Kamer Weihoek 14 4416 PX, Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68