4 I IINNENM Wekker voor brainwaves Festivallen in kartonnen tent Grootste antiekmarkt Death Star ruikt lekker Ze zijn er nog: échte speciaalzaken van ondernemers die niet raken uitgepraat over hun product. Vandaag de enige rolschaatswinkel van Nederland: Turn Left in Eindhoven van Marjolein Bekkema en Emma Brown. Scribble Clock KarTent Curiosa Star Wars Veel mensen kennen het rolschaatsen nog van vroeger. Het is een beetje nostalgie &D00R MARIE-JOSÉ DEKKERS WIE WAT WAAR WEBSITE De reden waarom ze een rolschaatszaak begon nen? Heel simpel, ver telt rolschaatsfan Marjolein Bekkema: „We merkten dat de spullen die we wilden hebben niet verkrijgbaar waren in Europa. Toen dachten we: dan gaan we zelf maar verkopen." Marjolein is met Emma Brown eige naar van Turn Left in Eindhoven. Beiden doen aan rollerderby, een nogal ruige sport waarin schaatsers in wedstrijdverband rondjes schaat sen, waarbij heup-, schouder- en bodychecks toegestaan zijn. Marjolein en Emma leggen uit dat rollerderby, in de jaren twintig van de vorige eeuw ontstaan in Amerika, vooral een vrouwensport is. Als Emma en Marjolein de sport in één woord omschrijven, roepen ze tege lijk 'lol!' Elk rollerderbyteam telt veertien leden. Per keer staan er vijf deelne mers op de baan in een 'jam' van maximaal twee minuten. De 'jam mer' in elk team kan punten scoren. De anderen zijn blockers die de an dere partij proberen tegen te houden en de eigen jammer op scoringskans te zetten. Je mag heel veel, maar duwen, trekken en pootje haken zijn niet toegestaan tijdens de wedstrij den, die twee keer dertig minuten duren. Omdat er zoveel tegelijk ge beurt, zijn er zeven scheidsrechters. Omdat ze zelf 'in de sport zitten', weten ze naar wat voor soort schaat sen en schaatskleding en -accessoi res veel vraag is, zegt Marjolein: „Op basis daarvan maken we onze keu zes." Visnetpanty's Trends volgen ze op de voet. „Visnet panty's en glimmende hotpants waren heel populair toen we net be gonnen met de webshop. Nu zie je meer printjes en kleurtjes." Rolschaatsen vormen inmiddels de hoofdmoot in hun assortiment. „Wedstrijdschaatsen kosten al snel een paar honderd euro; die wil je met zorg uitzoeken. Alle verdiensten investeren we weer. Zo hebben we achter een kleine ramp gebouwd, om buiten te spelen en om mensen van verder weg aan te trekken, tot uit Duitsland en België." Ze krijgen niet alleen derbyfanaten over de vloer maar ook mensen die 'gewoon' lekker buiten willen rol schaatsen. Emma: „Rolschaatsen is een goede workout en wordt popu lairder. Mensen kennen het van vroeger. Het is ook nostalgie." Marjolein heeft vroeger nooit gerol schaatst. „Ik rolde erin via vriendin nen die al aan rollerderby deden. Emma en ik kenden elkaar van het snowboarden. Ik heb haar aangesto ken." Zo kwamen ze terecht bij de Eindhovense Rockcity Rollers, de club waarmee ze in mei het Neder lands Kampioenschap organiseerden én wonnen. Emma is voor de liefde vanuit Enge land naar Den Bosch verhuisd en reist voor de trainingen en de ope ningsdagen van de winkel - nu nog van woensdag tot en met zaterdag - op en neer. Marjolein combineert de winkel met een bijbaan: „Tot we ervan kunnen leven. Dan gaan we ook op dinsdag open." vrijdag 7 augustus 2015 ROLSCHAATSFAN MAG BUITEN SPELEN OP DE 'RAMP Turn Left Roller Derby Shop Rolschaat sen en -accessoi res Edison- straat, Eindhoven Turnleft- derby.com Op 29 augustus houdt Rockcity Rol lers in het Eindhovense Beursgebouw de Rock 'n Roller Derby, met interna tionale teams, livemuziek en dj's. Je kan 's nachts wakker worden met een briljante ingeving. Vaak val je dan weer in slaap, om je brainwave de vol gende morgen glad vergeten te zijn. Schrijf vóór je in slaap valt even op je wekker. Met de meegeleverde stift krab bel je op het glas van de Scribble Clock. Het schermpje informeert je verder -be halve natuurlijk over de tijd- ook over de de temperatuur. Ook staat er een kalender op het klokje. coolgift.com, €16,95 procent van de te koop staande huizen bij de NVM heeft een zwembad. Het gaat in totaal om 1950 bestaande woningen, zonder recreatiebestemming. Met 300 kramen heeft Apel doorn de grootste antiek- en curio- samarkt van Nederland. De laatste markt van dit jaar -de vorige edities waren op 16 en 30 augustus- is donderdag te bezoeken. De markt wordt voor de 39e keer gehouden op het Marktplein en het Raad huisplein van Apeldoorn. Verzamelaars van Star Wars-parafer- nalia kunnen een geurverstuiver toevoe gen aan hun collectie. Webshop The Library Boutique bracht een huisaroma- lijn uit met verstuivers in de vorm van fi guren R2-D2, Death Star of Millennium Fal con. De ver stuivers met geurdruppels kosten 45 dol lar per stuk. Marjolein (links) en Emma zijn echte 'derby- fans'. FOTO FREEKJEGROENEMANS Drie studenten van de Technische Uni versiteit Delft ontwierpen de KarTent. De tent is gemaakt van karton en vooral ge schikt voor festivals, omdat hij zeker vier dagen waterdicht is en koel en donker in de ochtend. Als het festival is afgelopen kun je 'm met een gerust hart op het ter rein laten staan, want deze kartonnen versie kan bij het oud papier en is dus re cyclebaar. Je past er met z'n tweeën in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50