2 I IINNEN 0 TIPS NIEUWTJES "ill iifii Brugklassers Van achtstegroeper naar brugklasser: een ingrijpende stap. De zomer is dé periode om een meisjes of jongenskamer om te turnen tot stoere 'chillplek'. ERUIT Stal je shampoo op de douehekraan 3® Munl is Mij met zon 8? DOOR JUDIE JASPERS Ev en loodzware tas, enorme gangenstelsels met onlo gisch genummerde loka- len en een klas die je nog A helemaal moet leren ken nen. Kom ik in een leuke groep te recht, hoe moet dat met al die vakken en dat huiswerk? Voor aan staande brugpiepers is deze zomer een periode vol onzekerheden. Een perfecte tijd dus om een kinder slaapkamer te transformeren tot een domein dat past hij deze nieuwe levensfase. Sophie Schoenaker (12) uit Rhenen is zo'n aanstaande brugger. Haar meisjeskamer wordt speciaal voor deze krant brugpieperproof ge maakt door Marjan Hansen, interi eurarchitect van Bij den Dom in Utrecht. Samen met Marjan maakt Sophie korte metten met de 'trut tige rommeltjes' op haar kamer. „Het was allemaal erg meisjesach tig, met bloemetjesbehang in roze en paars", vertelt Sophie. „Ik heb ook nog twee kisten vol Playmobil staan die ik al jaren niet meer heb aangeraakt. En Top Models, dat zijn best wel truttige tekenboekjes. Ik ben erg slecht in weggooien." De kennismakingsdag op haar nieuwe school, de Pantarijn in Rhe nen, heeft ze al achter de rug, ver telt Sophie terwijl ze een plastic poppenhuis in de Zak van Max de poneert. „Toen was ik erg zenuw achtig. Maar ik heb daar meteen al een leuk meidengroepje leren ken nen, dus ik kijk er nu echt naar uit." Marjan Hansen haalt intussen alles weg uit de meisjeskamer wat ze 'te onrustig voor het oog' vindt. De posters van tienerster Ariana Grande ruimen het veld, evenals de vele knuffels en de roze en paarse prulletjes in de boekenkast. Stoere accessoires, zoals een robuuste zwarte lamp, krijgen juist een plekje. „Het bed vind ik erg opval lend aanwezig, het is best groot voor een meisje van 12," keurt de interieurarachitecte. „Kijk, door de plaid eroverheen oogt het stoerder en strakker." Sophie heeft Marjan verteld dat ze middenvelder is in de Cl, dus krijgen haar voetbal en pos ter van de Braziliaanse linksbuiten Neymar een prominente plek. De kussentjes op bed hebben nog wel roze accenten. „Hier en daar mag je best nog wat roze zien," nuanceert Marjan. „Ze blijft natuurlijk een meisje." Intussen bekent Sophie op te zien tegen de hoeveelheid werk die ze straks voor haar kiezen krijgt. „Ik ben niet zo'n megaharde werker, en als ik naar die lijst met vakken kijk...Ik weet wel zeker dat ik aan de bak moet." Sophie is niet de enige brugklasser in spe die de vakantie gebruikt voor het veranderen van haar kamer. Ook Tessel Langen (12), die na de zomer de stap maakt naar het Ste delijk Gymnasium in Arnhem, 'Slamlafelljc' klem je zo vasf aan boom vrijdag 7 augustus 2015 GO Shampoo en douchegel kunnen stallen op de thermostaatkraan: het leek fabrikant Hansgrohe een goed idee. Het resulteerde in de Ecostat Select, een douchethermostaat en glazen plankje in één. Daar kun je een arsenaal aan shampoo, douchegel en andere spullen op kwijt, zodat er in de doucheca bine meer ruimte overblijft. De thermostaat heeft bovendien een waterbespaarfunctie. >iï. is iTi NIEUWE SCHOOL nieuwe kamer Tekeningen Speelgoed Knuffels Sophie is blij dat haar kamer een metamorfose krijgt. Ze vindt hem nu nog erg 'rommelig en truttig'. Ze is ook slecht in weg gooien, bekent ze. Daar krijgt ze nu hulp bij van in- terieurarchitecte Marjan Hansen. In een 'chaotische bende' wil Tessel Langen haar nieuwe vrienden niet ontvangen. Dat wordt op ruimen! PRIVÉFOTO Storm Denslagen: 'Ik kan vanaf nu niet meer vragen of vrienden komen spelen. Ik moet 'chillen' zeggen', privéfoto Ideaal in de tuin, het bos of aan zee: de StammTisch, ofwel de stamtafel. Het houten tafeltje kun je met de bijgeleverde span band simpel rond bij voorbeeld een boomstam vastmaken. De StammTisch kan prima bier tjes dragen aan een meerpaal (handig tijdens het varen), een hek (bij een wandeling) en aan elke andere stam of (strand)paal tot een diameter van tachtig centimeter. Het ontwerp is van het Duitse designlabel Niruk. Munt is heer lijk, maar zo'n plantje van de super is na een week dood. Hoe kweek je zelf zo'n muntplantje? Laat de munt groeien in potten of bakken, anders gaat hij woekeren. Zet de plant in halfschaduw of zon en geef hem geregeld water en organische voeding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48