Koplopers geven rest weer kans Groene Ster wil het vorige seizoen overtreffen 13 Borsele Sloepoort Cup (BSC) ING Cup Datum: 10,1112,13 en 15 augustus. Locatie: Nieuwdorp en Lewedorp. Aantal deelnemers: 16 clubs (Superpoule: Vlissingen, Goes, Bruse Boys en Kloetingepoule A en B: Nieuwdorp, Arnemuiden, HW'24, Walcheren, Dauwendaele, RCS, Oostkapelle en GPC Vlissingen; poule C: Lewedorpse Boys, Nieuwland, SVD/Volharding en Zeeland Sport). Datum: 13 en 15 augustus Locatie: Terneuzen. Aantal deelnemers: 4 clubs (Terneuzen, Zaamslag, Philippine en Terneuzense Boys). Het toernooi wordt voor de eerste keer gespeeld. Op de twee speeldagen spelen de clubs elk twee complete wedstrijden. Terneuzen-Zaamslag en Philippine- Terneuzense Boys worden op donderdag avond gespeeld (aftrap 19.00 uur). Op zaterdag spelen Zaamslag en Philippine om 14.30 uur, waarna om 17.00 uur de stads derby tussen de Boys en Terneuzen wordt gespeeld. PlifJ IRJiWPiLlPfPl|Wli UilJUWWHUJ'.,! De BSC wordt voor de 29e keer gehouden. Het toernooi begon eind jaren tachtig als voorberei- dingstoernooi voor profclubs, maar begin jaren negentig werd gekozen voor de ama teurs. De BSC wordt dit jaar uitgesmeerd over vijf dagen en bestaat uit drie afzonderlijke poules, die zijn ingedeeld op sterkte. De kers op de taart is de zogenaamde Superpoule, waarin Vlissingen, Goes, Bruse Boys en Kloetinge spelen. Zeeland Assurantiën toernooi Verhage-Lemahieu Cup Datum: 10,1114,16 en 17 augustus, Locatie: diverse plaatsen. Aantal deelnemers: 8 clubs (Aardenburg, Breskens, Cadzand, Groede, Hoofdplaat, Oostburg, Schoondijke en Sluis). Datum: 15 augustus. Locatie: Heinkenszand. Aantal deelnemers: 10 clubs ('s-Heer VArendskerke, Colijnsplaatse Boys, Heinkens zand, Hoedekenskerke, Kapelle, Kloetinge 2, Kwadendamme, Luctor'88, Wemeldinge, Wolfaartsdijk). Dit toernooi is een doorstart van de Cofely Cup, waarin voetballend Zeeuws-Vlaanderenzichvoorbe- A reidde op het seizoen. De Verhage-Lemahieu Cup richt zich op de clubs uit West- A m/ Zeeuws-Vlaanderen. De MW wedstrijden (die 'gewoon' negentig minuten duren) M worden verspreid over vijf dagen en over de 135_ velden van de acht deelne- - mers. Na de eerste wedstrijden komt er een winnaars- en verliezersronde. Het Zeeland Assurantiën toernooi heeft al wortels in de jaren zeventig. Toen werd in Heinkenszand het SRV-toernooi gehouden, wat via onder meer het Meulpolder Assu rantiën toernooi en Maximaal TV10 toer nooi is geëvolueerd tot de huidige variant. In het begin van deze eeuw waren de eerste teams van Goes en Kloetinge de hoofdrol spelers. Inmiddels is het toernooi het speelveld voor derde- en vierdeklassers. VLISSINGEN. De koplopers hielden hun kruit gisteravond droog in de zevende ronde van het HZ-schaak- toernooi. De Iraniër Elshan Mora- diabadi en de Rus Konstantin Lan- da tekenden al na veertien zetten de vrede. De derde leider, de Chi nees Yunguo Wan, volgde nog geen uur later met een remise te gen de Indiër Prasanna. Het bood het peloton achtervol gers de kans om de drie leiders te achterhalen. De Georgische favo riet Baadur Jobava greep die kans als eerste. Hij profiteerde optimaal van een fout van Robbie Kevlishvi- li en zette hem mat. Ook Sipke Ernst meldde zich in de kopgroep. Hij had al vroeg voordeel tegen Mark Timmermans, liet de teugels even vieren, maar sloeg na de tijd- controle genadeloos toe. In het kielzog van de vijf lei ders volgt Loek van Wely, die zich tegen Barry Brink vlot herstelde van zijn nederlaag tegen Wan en op een halfje van de kopgroep staat. Datzelfde geldt voor viervou dig winnaar Michal Krasenkow en de zestienjarige Jorden van Fo- reest. Door overwinningen op res pectievelijk Hugo ten Hertog en Ivo Maris zitten ook zij weer op het vinkentouw. Goesenaar Joey Grochal meld de zich door een zege op Mark Bloem met vijf punten in de subtop. Oostburger Koen Leen- houts speelde bij het ter perse van deze krant nog tegen Johan Goormachtigh, zijn ploeggenoot bij HWP. „Het voelt goed om weer terug te zijn", vertelt de oudste van de broers Bouzambou. „Maandag heb ben we voor het eerst getraind en dat ging wel lekker. Het was een rustige training, zoals gewoonlijk aan het begin van het seizoen. Een beetje conditie, een beetje wennen aan elkaar. Al was dat wennen niet echt nodig, want ie dereen kent elkaar goed." De terugkeer van de gebroeders Bouzambou en El Hattach kan een grote invloed hebben op de prestaties van Groene Ster. Alle drie hebben ze veel ervaring opge daan in België en daarnaast zijn ze ook nog eens Nederlands interna tional. „Natuurlijk kunnen wij belang rijk zijn voor deze ploeg", vertelt Hoessein. „Maar je moet niet ver geten dat de jongens die al bij Groene Ster speelden ook stuk voor stuk beter zijn geworden. En dat zij ook allemaal weer wat erva rener zijn dan aan het begin van vorig seizoen. Daarnaast speelt een groot gedeelte van de jongens ook nog een samen op het veld bij VC Vlissingen. Dat kan ook een belangrijke factor zijn voor ons: ie dereen kent elkaar goed en speelt vaker met elkaar samen dan alleen in de zaal." Vanavond staat de eerste oefen- 'Je moet niet vergeten dat de jongens die al bij Groene Ster zaten ook beter zijn geworden' pot op het programma. Om 21.00 uur wordt in De Sprong in Middel burg afgetrapt tegen het Belgische Celtic Houthalen. „Zij zijn afgelo pen seizoen gepromoveerd naar het hoogste niveau in België", weet Hoessein Bouzambou. „Met Gelko heb ik er al tegen gespeeld. Zij hebben een goede ploeg." Hij vindt tevens dat het resul taat vanavond niet het allerbelang rijkste is. „Want"', zo zegt hij. „Het is nu vooral zaak om dingen uit te proberen en erachter te ko men hoe we het beste kunnen spe len. We moeten zeker niet te gek gaan doen. Het gaat nu nog niet om te punten, het is nu zaak om op te bouwen." Groene Ster heeft op dit mo ment een brede selectie. Maar daar komt nog verandering in. „Ik denk dat een aantal jongens na de voorbereiding naar het tweede gaat", zegt Hoessein Bouzambou. „Maar dat we nu een grote groep hebben, is alleen maar een voor deel. Als we later in het jaar moe ten terugvallen op jongens uit het tweede door blessures of schorsin gen, kunnen we kiezen voor spe lers die al ervaring hebben bij de hoofdmacht." Op 11 september staat de eerste wedstrijd in de eredivisie pas op het programma. „Vorig jaar heeft Groene Ster voor lijfsbehoud moe ten strijden. Maar dit jaar is de se lectie sterker en meer ervaren, dus nu moeten we voor een plek in het linkerrijtje gaan. Het moet beter dan het afgelopen seizoen." VRIJDAG 7 AUGUSTUS 2015 infographlc Maiten de Schepper warm met toernooien door Rudy Boogert Zevende ronde, belangrijkste uitsla gen: Moradiabadi (Ira)-Landa (Rus) re mise, Prasanna (Ind)-Wan (Chn) remi se, Kevlishvili-Jobava (Geo) 0-1, Ernst-Timmermans 1-0, Krasenkow (Pol)-Ten Hertog 1-0, Van Wely-Brink 1-0, Maris-J. van Foreest 0-1, Das (Ind)-Donovan (Bel) 1-0, Van Delft-Hoogland 1-0, Warmerdam-Mu (Chn) 0-1, Erwich-Lam (HK) remise, Goldie (Zwi)-Palit (Ind), Bloem-Gro- chal 0-1, Wunnink-R. Ducarmon remi se. Stand aan kop (per 23.00 uur): 1 Jobava, Moradiabadi, Ernst, Landa, Wan 6 punten; 2. Van Wely, Krasen kow, J. van Foreest, Prasanna, Das, Mu, Van Delft, Somak 5,5 punten; 4. Kevslishvili, Ikonnikov, Timmermans, Ten Hertog, Erwich, Lam, Grochal, Lin- ster, L. van Foreest, Van Dooren, Still- ger, Voege, Riksen, Foisor 5 punten. door Daniel Vervelde VLISSINGEN. Groene Ster Vlissingen moet dit jaar in het linkerrijtje van de eredivisie zaalvoetbal kunnen eindigen. Dat is de mening van Hoessein Bouzambou. De speler van VC Vlissingen keerde deze zo mer, samen met zijn broer Saïd en Khalid el Hattach, terug van een avontuur bij het Belgische Gelko Hasselt en staat te popelen om weer met zijn oude ploeggenoten aan de competitie te beginnen. Hoessein Bouzambou, speler

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43