Fietsweer QlJiT Trampoline minicamping naast hun boerenbedrijf ZOMER 7 Op een camping in Aag- tekerke zit Margriet Kop (26) uit Berkel en Rodenrijs voor de tent een tijdschrift te lezen. Samen met haar vriend Jasper van Dijk (33) is ze een kleine week geleden naar Zeeland afgereisd om hier twee weken vakantie te vieren. „Meestal gaan Jasper en ik naar Frankrijk of Italië, maar we heb ben een huis gekocht en uit finan cieel oogpunt hebben we ervoor gekozen om in Nederland te blij ven." Ze hebben de caravan van Jas pers ouders twee weken in bruik leen. Voor Margriet een luxe, want zij is van huis uit gewend om in een tent te bivakkeren. „Een caravan heeft meer ruimte en meer voorzieningen. Lekker!" Waar Margriet ook erg over te spreken is, is het weer. „De tempe ratuur is voor ons precies goed. Ik hoop dat het nog een week zo blijft. Ideaal om er met de fiets op uit te trekken." Bijna iedere dag rijden Mar griet en Jasper naar een stad of dorp, waar ze wat eten of drinken om vervolgens weer verder te fiet sen. Dat het in Zeeland behoorlijk kan waaien, heeft het stel ook al mogen ervaren. „Voor onze been spieren is het geen vakantie", lacht Margriet. 'De temperatuur is voor ons precies goed. Ik hoop dat het nog een week zo blijft, ideaal weer om te fietsen' Niels ter Haar en Jelmer Veeneman uit Apel doorn zijn neven, maar ook - of eigenlijk voor al - goede vrienden. „Hoewel we een hechte familie hebben, is dat niet de reden dat wij tweeën met onze gezinnen op vakantie gaan", zegt Niels. „Het is meer voortgeko men uit onze vriendschap." Voor het tweede jaar op rij hebben de families Ter Haar en Veeneman drie weken vakantie gevierd op boerderijcamping De Oosthoek in Aagtekerke. Het kroost, variërend in de leef tijd van twee tot acht jaar, is meestal te vinden op de trampoli ne. Toch hebben ze daar niet de mooiste herinneringen aan. Em my van acht vond de bezoekjes aan het strand in Domburg het leukst. Tijn (7), de enige jongen van het stel, is laaiend enthousiast over het bioscoopbezoek. Waar de kinderen ook erg veel plezier aan beleefden, was het primitief krab ben vangen. „Je hebt niet meer no dig dan een paar meter lijn, een wasknijper en een stukje spek. Zeeuws spek", grinnikt Niels. Het bleek een competitieve bezigheid waar niet alleen de kinderen, maar ook hun ouders fanatiek aan meededen. Jelmer: „Zaten we daar met zijn allen op een steiger. Dat was een mooi gezicht." De vriendschap van neven Niels en Jelmer zorgt ervoor dat de twee families al jaren samen op vakantie gaan ouders. Zij nam minicamping Het Berghof over van de ouders van Han. Omdat de campings eik aars buren zijn, kunnen de eige naren af en toe op het terrein van de ander letten. Han: „We gaan niet snel een hele dag weg, want er kan altijd iets gebeuren en dan wil je klaarstaan voor je gasten. Een dagdeel durven we wel aan. Als we bijvoorbeeld op ver jaardagsvisite gaan, hangen we een briefje op dat de gasten in ge val van nood terecht kunnen bij mijn dochter en schoonzoon. En andersom doen wij dat ook voor 'Als wifi het niet doet, staat de wereld in brand. Een verstopte wc lijken mensen minder erg te vinden' hen." Wanneer het rustiger wordt op de camping en op het land, is het voor Han en Marleen tijd om bij te tanken. „Onze oudste zoon woont in Amerika en eens in de twee jaar proberen wij hem te bezoeken. Het andere jaar gaan we een lang weekend of midweek weg. Aan stoppen willen Han en Marleen nog niet denken. „We vinden het nog veel te leuk. Ach ter de geraniums zitten kan altijd nog!" Vlissingen Vlissingen Vlissingen Zierikzee VRIJDAG 7 AUGUSTUS 2015 Boven, vlnr.: Use, Maud en Janne. Onder vlnr.: Tess, Emmy en Tijn. 0iN Margriet Kop mooi man! op hun minicamping in Biggekerke. foto Lex de Meester Han en Marleen Kole op een bankje Meer agendanieuws op onze website Sint-Maartensdijk Weekmarkt, Markt, van 13:00 tot 16:00 Sint Philipsland Weekmarkt, Voorstraat, van 07:30 tot 12:00 Schoondijke, Open tuin bij Juust Wa'k Wou. Tragel Oost 21, van 13:00 tot 21:00 Terneuzen Beeldenroute op de Scheldeboulevard, ge hele dag Weekmarkt Coosje Buskenstraat Schel- deplein, van 08:00 tot 17:00 Vlissingen Midzomernachtmarkt Vlissingen met om 00.30 uur afsluitend vuurwerk. Boulevard, van 19:00 tot 01:00 Orgelbespeling door Andreas Meisner in Sint Jacobskerk, Oude Markt 2, van 12:00 tot 12:30 Rondvaart haven Vlissingen. De rondvaart is rolstoeltoegankelijk. Honden zijn, mits aangelijnd, toegestaan. Info en boeken: VW Vlissingen, 0118-715320. Sluis tegen over station Vlissingen (volg de borden Watertaxi), van 12:30 tot 14:30 Walsoorden, Oost Zeeuws-Vlaanderen Workshop Beeldhouwen en Zilverwerk Voor meer informatie: www.beeldhou- weninzvl.nl, Drogendijk 19, gehele dag Wemeldinge, Zuid-Beveland Pilates Yoga Beach Wemeldinge! Reserveren www.wemeldinge.info/ zomer- programma Strandje bij Camping Linda, van 10:00 tot 11:00 Westkapelle Seizoensmarkt, Markt, 10:00 tot 19:00 Westkapelle, Walcheren Dijkfeest Westkapelle met live muziek, DJ's, een zeepkistenrace en vuurwerk. Zuidstraat 143, vanaf 16:00 Yerseke Midzomernachtmarkt, vanaf 19.00 uur op Vlissingse Boulevard, foto Lex de Meester Weekmarkt, Kerkplein van 09:00 tot 12:00 Yerseke Sportvissen met het M.P.S. Beatrix 2. Af vaart 0.800 Reserveren gewenst info@sportvisserijbeatrix.nl of 06-22476960 Locatie Meerpaal 20 Zierikzee Zeiltocht meezeilen met traditionele klip per. Reserveren bij de WV Zierikzee 0111-410 940 Nieuwe Haven ('t Luitje), van 14:00 tot 17:00 De film 'Silhouettten tegen het Licht' in de Dikke Toren, Kerkplein 1, hele dag Zoutelande, Walcheren Bezichtiging Catharinakerk 11:00 tot 15:00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37