Oostkapelse friet gaat boven restaurant Han en Marleen Kole hebben als sinds 1982 een 6 ZOMER Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft elke dag tips. Fietsknooppuntrou- tes, om ons mooie Zeeland per fiets te ontdekken Het Bunkermuseum in Zoutelande, onder deel van de Duitse verdedigingslinie Een wandeling over de hoogste duinen van Nederland bij Groot-Valkenisse Rondleidingen op boerenbedrijven, om te leren over het boe renleven Het leerzame Bevrij dingsmuseum Zee land in Nieuwdorp Met 'hier' doelt Debbie op het va kantiehuis van haar schoonouders in de bloemenbuurt van Oostka pelle. Jan en Riet hebben het huis ruim twintig jaar en brengen er ie der hoogseizoen zo'n vier weken door. Natuurlijk komen de kinde ren (of kleinkinderen) dan ook op bezoek. „Ze zijn allemaal weg van de frietjes van De Babbelaar", zegt Jan. Zelf houdt het echtpaar De Joode er meer van om eens wat nieuws te proberen. Zo zijn ze de ze vakantie onder meer bij hotel en brasserie Katoen in Goes ge weest. „Erg leuk", vond Riet. Als vrienden en kennissen uit Woud richem op bezoek komen, 'moe ten' Jan en Riet naar strandpavil joen De Piraat in Oostkapelle. „Onze gasten zijn fan van het mooie uitzicht en de relaxte sfeer daar", weet Jan. „Je kunt er lekker in je gewone kloffie aanschuiven en het eten is er ook niet ver keerd." Mocht Riet zelf de keuken in gaan, dan zorgt ze voor een tradi tionele maaltijd met aardappelen, groente en vlees. Maar ook voor een pasta- of wokgerecht draait ze haar hand niet om. En Jan? Die ruimt de vaatwasser in. De kinderen en kleinkinderen van Jan en Riet de Joode komen hen graag opzoeken in hun vakantiehuis in Oostkapelle. Wanneer je het ter rein van Minicam ping Kole in Bigge- kerke betreedt, weet je direct welk beroep de man des huizes uitoefent. 'Boer zijn, da's mooi man', staat in grote letters op de schuur naast het woonhuis ge schreven. Het is druk voor Han en Marleen, met een volle bezet ting op de minicamping én de oogsttijd van onder meer het graan dat Han verbouwt op de 35 hectare grond van zijn akker bouwbedrijf. Van stress lijken Han en Marleen geen enkele last te hebben. „We zijn in 1982 ge start met de minicamping naast het boerenbedrijf', zegt Han. „De combinatie van die twee din gen zorgt ervoor dat we hard moeten werken in de zomer, maar het is ons tot nu toe altijd gelukt." Er is in dertig jaar veel veran derd, merken Han en Marleen. „Toen wij begonnen, was het kamperen nog in opkomst", her innert Marleen zich. „Het was in die tijd best heel vooruitstrevend om door middel van een cam ping wat bij te verdienen." Dankzij technologische ont wikkelingen komen de meeste boekingen tegenwoordig binnen via de website, terwijl men in het verleden vooral telefonisch re serveerde. En dan zijn er de tab- Iets en smartphones. „Gasten wil len daar ook tijdens hun vakantie gebruik van kunnen maken, dus hebben wij draadloos internet la ten aanleggen", vertelt Han. Hij gaat graag met de tijd mee, maar soms blijkt dat lastig. „Als wifi het niet doet, staat de wereld in brand. Een verstopte wc lijken mensen minder erg te vinden. Ik vind dat moeilijk, want ik wil graag dat onze logees het naar hun zin hebben. Een verstopping verhelpen is voor mij echter mak kelijker dan een internetstoring oplossen. Daarin voel ik mij soms tekort schieten." Datzelfde gevoel hadden Han en Marleen in het verleden wel eens toen hun drie kinderen nog klein waren. „In de klas konden ze niet meepraten als werd ge vraagd waar iedereen heen was geweest in de vakantie, omdat wij nooit weg konden. Daar heb ben wij ons best schuldig om ge voeld. Gelukkig hebben zij later gezegd dat ze het nooit als verve lend hebben ervaren om in het hoogseizoen thuis te blijven." De dochter van Han en Marleen is hetzelfde gaan doen als haar Agenda door Ellen Jobse OOSTKAPELLE. Jan en Riet de Joode uit Woudrichem wilden eigenlijk met hun schoondochter Debbie een restaurant opzoeken om een hapje te eten, maar Debbie protes teerde. Zij wilde per se friet eten bij cafetaria en eetcafé De Babbe laar in Oostkapelle. „Ze hebben hier zulke lekkere zelfgemaakte frietjes. Als ik weer eens hier ben, wil ik dat graag eten." Jan, Riet en dochter Debbie in cafetaria De Babbelaar in Oostkapelle. 'Ze zijn allemaal weg van de zelfgemaakte frietjes hier!' foto Izaak Verkeste 'Boer zijnDa's door Ellen Jobse Breskens Visserijfeesten Breskens met optredens van bekende Nederlandse artiesten, ver schillende bands en straatartiesten, een grote braderie, twee kermissen, een rom melmarkt, kinderattracties. Voor een vol ledig programma kijkt u op: www.visserij- feesten.nl In het dorp en bij de haven, vanaf 19:00 Breskens Rondvaart met Sleepnetvissen. Aanmelden via www.defestijn.nl. Handels-/westhaven, Keerdam 1, van 10:00 tot 11:30 Burghsluis, Schouwen-Duiveland Natuur rondvaart - passagiersschip On rust Nieuwe Havenweg, van 13:45 tot 16:15 Colijnsplaat Openstelling Nehalenniatempel. Ervaar de magie van de godin Nehalennia uit de Romeinse oudheid door het bezichtigen van de permanente expositie. Visserijweg 2, van 10:00 tot 20:00 Colijnsplaat Sportvissen met Sportvisserij Zoeteweij Reserveren www.zoetewey.nl of telefo nisch 0113-695462. Visserijweg 1van 08:00 tot 16:00 Domburg, Walcheren Beach Yoga Domburg, Strandovergang Watertoren Oost, van 09:30 tot 10:30 Kerkwerve, Schouwen-Duiveland Carbootsale Kofferbakverkoop, terrein recreatieboerderij van Langeraad, Weel- weg 3, van 09:00 tot 14:00 Koudekerke Bezoekerstuin de Houtenhandsche hof Tuin met hedendaagse sculpturen Wiele- makersbaan 4, van 10:00 tot 17:00 Middelburg Kermis, Markt, gehele dag Noord-Beveland Amusefietstocht over Noord-Beveland; Kennis maken met de natuur en de gast vrijheid van de Noord-Bevelandse horeca bedrijven. Diverse startlocaties, van 10:00 tot 18:00. Zie website VVV. Oostkapelle Kijkje achter de schermen van het zeeaquarium van Terra Maris. Aanmelden op www.terramaris.nl Duinvlietweg 6, van 11:00 tot 11:30 Oostkapelle Live Jazz muziek bij De Boschhoek: The Blue Rhythm Four Vroonweg 1, vanaf 19:30 Retranchement Internationale viswedstrijd bij het viswa ter afwateringskanaal, tegenover restau rant de Witte Koksmuts. Kanaalweg 8, vanaf 18.00 uur. Ritthem Open Tuindagen Rammekenshof, in 2011 uitgroepen tot de mooiste tuin. Ramme kenshof is een dynamische bloementuin gelegen rond en achter een Zeeuwse woonboerderij. Rammekensweg 11, van 13:00 tot 17:00 CAPPENDIJK AUTO'S Mr FJ. Haarmanweg 49 TERNEUZEN OH 5 697455 TERNEUZEN www.cappendijk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36