'Topkok heeft status filmster' Wrakje bij Zierikzee is 'niks bijzonders' 5 4 WALCHEREN Middeleeuws festijn Mottekasteel Hoedje van papier Je kunt daar niet met een gebakken aardappel aankomen. In de regio Voorbereidingen Visserijfeesten Vuurwerk na langste nachtmarkt Contactmiddag voor stoma-patiënten Mijn dorp, mijn stad Zomerfestijn Middelburg in Bewe ging, Stichting Welzijn Middelburg, Koozie en Kinderopvang Walche ren trekken in de zo mervakantie gezamen door Sharon van Oost Kees Visser gaat voor goud als hij op 21 sep tember in de Neder landse finale staat van Bocuse d'Or. Voor de ambitieuze chefkok van restaurant Bij Kees in Zierikzee is de nationale fina le van Bocuse d'Or nog maar het begin. In januari 2017 wil hij sa men met zijn leerling Perry Berk hout ook de internationale finale van de prestigieuze kookwed- strijd winnen. En dat bereik je niet zomaar. De weinige vrije uurtjes die hij overhoudt naast het runnen van zijn restaurant, gaan op aan voorbereidingen voor september. „Het komt vaak voor dat ik 's nachts doorwerk." Het was even spannend na de voorronde voor de Nederlandse finale, afgelopen juni. Visser: „We grepen op het nippertje naast de eerste plaats en moch ten in eerste instantie niet door." Een paar dagen later bleek dat de jury potentie zag in Visser en zijn leerling Perry Berkhout, met wie hij tijdens de voorronde kookte. Ze kregen een wildcard, waarmee ze toch naar Ahoy mochten. Sinds Visser zeker is van een finaleplek zijn de voor bereidingen in volle gang. „De Bocuse d'Or is niet zomaar een kookwedstrijd. Je kunt daar niet aankomen met een gebakken aardappel. We moeten zes ge rechten bereiden, drie vis en drie vlees. Alles met een bijpas sende garnituur en saus." De ko mende periode staat in het te ken van technieken onder de knie krijgen, bereidingswijzen uitproberen, experimenteren met smaak. Als hij dat allemaal onder de knie heeft, gaat hij trai nen op tijd. „Tijdens de Bocuse d'Or krijgen we precies 4 uur en 45 minuten om de gerechten te bereiden. Als je er langer over doet levert dat strafpunten op, maar als je een kwartier eerder klaar bent, wordt de jury daar ook wantrouwig van. Het is echt Kees Visser, chefkok precisiewerk." En dat ligt hem wel. „In veel Europese landen krijg je als topkok dezelfde sta tus als een filmster. Terecht, vind ik. Koken is topsport; in Ne derland zou daar best wat meer erkenning voor mogen komen. Gelukkig gaat het de goede kant op. Het koksvak is weer een stoer beroep. Hopelijk zet die trend door." Chefkok Kees Visser: „Het koksvak is weer een stoer beroep. Hopelijk zet die trend door." foto Marieke Mandemaker door Marcel Modde ZIERIKZEE. Het wrakje dat vrijdag werd ontdekt bij dakwerkzaamhe den voor Zierikzee, heeft geen historische waarde. Archeologen van de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed (RCE) hebben de houtres- ten onderzocht. Daaruit is komen vast te staan dat het scheepje da teert uit de 20ste eeuw en ook qua type 'niets bijzonders' is. Mosselvissers uit Zierikzee we ten te vertellen dat het zeer waar schijnlijk gaat om een oud vis sersbootje, dat later is omge- Eigenlijk is het wrak 5 decennia te vroeg ontdekt, gniffelt ex-visser Peter Praet. bouwd voor de pleziervaart. Dat verklaart ook de schroefbouten, moeren en stalen plaat aan de achterzijde, waar vermoedelijk een motor aan heeft gehangen. Het bootje zou in 1970 bij onder houd op de toenmalige bokken in de haven van Zierikzee door midden zijn gebroken. Vervol gens is het naar de Kurkenol ge sleept en op een zandbankje te gen de dijk gezet. In de loop der jaren raakte het hout verweerd en is het scheepje steeds verder uit elkaar gevallen. „Dus echt bij zonder is het niet nee. Eigenlijk is het 50 jaar te vroeg ontdekt", gniffelt ex-visser Peter Praet om alle ophef. Het Bureau Zeewerin gen laatde resten snel weghalen. Dat is nodig, omdat de houtde- len boven het zand uitsteken en een obstakel vormen voor de ste nen die in de kreukelberm wor den gestort. BRESKENS De voorbereidingen voor de 62ste editie van de jaarlijkse Visserij feesten waren gisteren in volle gang. Er werden tenten en kra men opgezet en versieringen aan gebracht. Vandaag om 15.00 uur gaat de kermis open en 's avonds is er vanaf 21.00 uur Muziek in de Vismijn. Dat is nog maar het be gin; de échte feesten vinden zater dag en zondag plaats. In de krant van gisteren werd abusievelijk ver meld dat ze in juli plaatsvinden. 800 Circus Franz Renz International strijkt van dinsdag tot en met zondag 23 augustus neer aan de Crijpskerkseweg in Oostkapelle. De shows duren twee uur; per keer is er plaats voor achthonderd toeschouwers. Met uitzondering van maandag is er dagelijks een voorstelling. VLISSINGEN Op de boulevard van Vlissingen vindt vanavond de 32e nacht- markt plaats. Deze wordt feeste lijk geopend door het afvuren van kanonschoten en afgesloten met een vuurwerkshow. De midzo- mernachtmarkt bestaat uit 350 kramen en duurt van 19.00 uur tot 00.30 uur. Daarmee is het de langste nachtmarkt van Neder land. VLISSINGEN De Stomavereniging houdt dins dag een contactmiddag voor sto mapatiënten en hun naasten. Hier kunnen mensen met een sto ma en andere belangstellenden el kaar ontmoeten en krijgen zij in formatie over leven met een sto ma. De middag begint om 14.00 uur in Grand Café De Schutterij in Vlissingen en wordt georgani seerd in samenwerking met Pala- zollihuis de Bevelanden en Wal cheren. VROUWENPOLDER Proeverij van lokale likeuren In Vrouwenpolder wor den morgen bij land goed 't Vierendeel di verse wijnen, bieren en likeuren gemaakt van lokale producten. De proeverij wordt ge houden tussen 13.00 uur en 17.00 uur. Wie nieuwsgierig is naar bij voorbeeld Zeeuwse grappa of kruisbessenli- keur, kan een kijkje ne men aan de Vrouwen- polderseweg 44. ZOUTELANDE Vuurwerkshow In de Zoutelandse Langstraat is morgena vond vanaf 22.30 uur een vuurwerkshow te OOSTKAPELLE zien, synchroon op mu ziek. De show duurt tien a vijftien minuten en wordt voorafge gaan door een optre den van danseressen. MIDDELBURG lijk langs de Middel burgse wijken met een Zomerfestijn. Voor jong en oud is er een sportief en creatief ac tiviteitenaanbod. Op dinsdag 11 en 25 au gustus strijkt het Zo merfestijn neer in Park Toorenvliedt. Woens dag 12 en 26 augustus wordt het gehouden op het Meiveld. Op het veld naast de mu ziektent aan het Mo lenwater in het cen trum worden de activi teiten van het Zomer festijn op donderdag 13 en 27 augustus aan geboden. De activitei ten zijn tussen 13.30 en 16.00 uur. Deelna me is gratis, aanmel den is niet nodig. Rondom het Mottekasteel in Oostkapelle houdt Terra Maris op 11 en 18 augustus van 16.30 uur tot 19.30 uur een middeleeuws fes tijn, 'Spelen en Spijzen'. Alle acti viteiten vinden plaats in en om de middeleeuwse verdedigingsto ren. Kinderen kunnen bijvoor beeld middeleeuwse spelletjes spelen, een broodje bakken op het vuur en het kasteel bestor men. Daarnaast is het mogelijk het mu seum te bezoeken, een demon stratie schapendrijven met bor dercollies te bekijken, is er mu ziek en zijn er middeleeuwse hap jes en drankjes te koop. Deelna me kost 7,50 euro voor volwasse nen en vijf euro voor kinderen. ZOUTELANDE. Niet alleen badgasten snakken bij temperaturen boven de 25 graden naar verkoeling; hardlopers doen dat ook. De deelnemers aan de Stratenloop in Zoutelande verlangden tijdens de drie rondjes door het Walcherse kustplaatsje woensdagavond naar elke druppel water. Dat leverde af en toe koddige taferelen op. Zo had Vlissinger Frans Bos, zon der dat hij het zelf door had, een hoedje van papier op zijn hoofd. Foto graaf Ruben Oreel legde het tafereel vliegensvlug vast. tips? mail naar redactie@pzc.nl ARNEMUIDEN Vliegveld Midden Zeeland, Caland- weg 30,10.00-18.00 uur - Zeeuwse luchtvaartdagen DOMBURG Badhuisweg 2, 12.00-18.00 uur - Expositie foto kunst 'Thuis komst' van Frank van Driel KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur - Openstelling Hou- tenhandsche Hof met hedendaagse stenen sculpturen MIDDELBURG Rechtbank, Kou- steensedijk 2, 08.30-17.00 uur - Tentoonstelling Maddy Rentenaar; Gortstraat 43, 12.00-17.00 uur - Expositie 'Geluk- symbolen'; Lon- densekaai 19, 13.00-17.00 uur - Tentoonstelling Ga lerie Gerritse; Markt en Plein 1940,14.00-24.00 uur - Kermis; He rengracht 52, 19.00-21.00 uur - Zeeuwse zonnige Zomeravonden van sterrenwacht OOSTKAPELLE Zeecafé, 10.00-11.00 uur - Strand Yoga; Vroonweg 1,19.30 uur - Optreden The Blue Rhythm Fourbij De Bo- schhoek VEERE Grote Kerk, 11.00- 17.00 uur - Exposi tie Poëtica Mecha nica VLISSINGEN Sint Jacobskerk, 12.00-12.30 uur - Orgelconcert Andreas Meisner; Sluis tegenover sta tion, 12.30-14.30 en 15.30-17.30 uur - Ha- venrondvaart o.l.v. een gids; Willem Ruysstraat, 13.00- 17.00 uur - Panora ma Walcheren; Oude Markt 2, 13.30-16.30 uur - Openstelling Sint Jacobskerk; Boule vard, 19.00-01.00 uur - Midzo- mernachtmarkt WESTKAPELLE Markt, 10.00-19.00 uur - Seizoens- markt; Zuidstraat 143, vanaf 11.00 uur - Dijkfeest met bra derie, zeepkistenra ce, muziek en vuur werk; Oude Zand weg, 16.00 en 19.30 uur - Voorstelling Circus Renz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32