Alleen voorarrest voor voorbereiding moord Meer huisartsen nodig PZC COLOFON Paas Zeeuwse huisartsen draaien 2 ZEELAND Terwijl Zeeland vakantie viert, draaien de huisartsen overuren. Ik, op vakantie in de zomer? Nooit' COMMENTAAR De Zeeuwse huisartsen draaien overuren. De combina tie van alle toeristen en het waarnemen van eikaars praktijken levert veel werk op. Tel daar de extra zorg taken die huisartsen tegenwoordig hebben bij op. Dan komen de grenzen in zicht. Dat is goed te merken. Er zijn voorbeelden van artsen die niet alleen meer zorg moeten leveren aan hun vaste klanten, maar die dagelijks ook enkele tientallen toeristen aan de deur krijgen. Sommige praktijken vangen dat op met tijdelijke krachten. Andere laten de stroom gewoon op zich afkomen en kijken waar het schip strandt. Het gevolg: verminder de bereikbaarheid en overvolle wachtkamers. Tot nu toe loopt het allemaal wonderwel goed af. Dit lijkt meer geluk dan wijsheid. Daarom is het goed dat de Lande lijke Huisartsenvereniging onder zoek gaat doen. De huisartsen denken dat de pa tiënten hen kunnen helpen door voor gewone dingen zo veel mo gelijk buiten de vakantie naar de dokter te gaan. Als er toch problemen zijn, zou men eerst online advies in moeten winnen. Dit laatste is een slechte keuze. De drempel voor de huisarts moet niet omhoog. Ook niet in de zo mer. De goede oplossing is, dat de zorgverleners zijn waar de mensen zijn. Dus: 's zomers meer huisartsen in Zeeland. De drempel voor de huisartspraktijk moet niet omhoog, zelfs niet in de drukke zomer T: 0118-434021 T: 0118- 434021 T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak De Psychiatrische Afdeling Algemeen Ziekenhuis (PAAZ) in Terneuzen gaat dicht. Mensen met psychische problemen moeten daarom voortaan naar Emergis in Kloetinge. Dat is natuurlijk heel serieus nieuws, niet echt iets om lacherig over te doen. Toch ontlokte een verslaggever er deze week onbedoeld een glimlach mee bij zijn collega's. In een nieuws overzicht schreef hij dat de 'paasafde ling' van het ziekenhuis dichtging. Toen een collega vroeg of hij in de war was, koos hij eieren voor zijn geld en veranderde de 's' snel in een 'z'. Zon is oorzaak ongeval bij brug De 56-jarige man uit Brui- nisse die op 22 juli met zijn auto te water raakte bij de Grevelingensluis, werd mogelijk door de laagstaande zon verblind. Dat blijkt uit onderzoek naar het ongeval. Door de laagstaande zon zag hij het waarschuwingslicht en de slagboom over het hoofd, waardoor hij tegen een openstaande brug aan reed. Zelf verklaarde hij een black-out gehad te hebben. Tegen de man wordt proces-verbaal opge maakt. Man (21) al dagen vermist De politie is op zoek naar de 21-jarige Daniël van Vliet uit Zierikzee. Hij is drie dagen geleden voor het laatst gezien. Hij droeg op het moment van zijn verdwijning een blau we baggy spijkerbroek, een grijze hoodie, een pet je en adidas schoenen. Da niël draagt links een oor bel en heeft een tatoeage op zijn rechterarm. De politie heeft een Bur- gernetbericht laten uit gaan en roept mensen op die Daniël gezien hebben te bellen met 0800-0011. Drugs gevonden in woning Naar aanleiding van diver se meldingen is woensdag een inval gedaan in een woning aan de Verkuijl Quakkelaarstraat in Vlis singen. Daarbij werden twee mannen aangehou den en werden een grote hoeveelheid amfetamine en xtc aangetroffen en en kele goederen die van dief stal afkomstig blijken te zijn. De 28-jarige bewoner is als verdachte aangehou den. Ook een 42-jarige Vlissinger werd aangehou den. Scooterdieven allebei gepakt De politie in Terneuzen heeft beide verdachten achterhaald die woensdag avond op een gestolen scooter door Terneuzen re den. De eerste, een 15-jari- ge jongen, is woensdag avond al gearresteerd, kort nadat de scooter was aan gereden door de poli tieauto om het tweetal te kunnen arresteren. De tweede, een 19-jarige Ter- neuzenaar, is later op de avond thuis opgehaald. Ze zitten allebei vast in Mid delburg. vervolle wacht kamers, tele fooncentrales die rood gloeiend staan en lange werk dagen om de stroom patiënten aan te kunnen. De Zeeuwse huisartsen hebben het razend druk deze zomer. Maandag ging het even mis, bij huisartsenpraktijk P.W.M. Scheeren in Vlissingen: onbe reikbaar wegens overbelasting van de telefooncentrale. „Nou, onbereikbaar: op onze website en folders staat het spoednum- mer", nuanceert huisarts Peter Scheeren. Maar inderdaad: va kantie betekent topdrukte voor huisartsen. Als om 8 uur de te lefoonlijnen opengaan, zijn de vier lijnen als snel allemaal be zet. Vooral maandag is berucht, met een onophoudelijk rinke lende telefoon, patiënten die zon der afspraak komen binnenlopen en een volle wachtkamer. Niet al leen Scheerens eigen patiënten (hij heeft er 2300) komen dan met hun in het weekend opgespaarde klachten. „Ik heb er nu zo'n 1500 bij van collega Mookhram en vol gende week neem ik waar voor Van Russen Groen; dat zijn er nog iets meer, omdat het een dubbel- praktijk is." Pool Scheeren heeft met zes andere huisartsen een pool; alle huisart sen in die pool nemen voor elkaar waar. „Bij ons betekent dat: de helft van een praktijk erbij, omdat een hele te zwaar is. Want in de zomer heb je ook nog aanloop van toeristen. Op een normale dag heb ik zo'n veertig tot vijftig con tacten. Dan laat ik buiten beschou wing wat de assistente voor me af handelt. Als het gaat om een min der ernstige klacht waar iemand NAAR DE DOKTER... OF NIET? De vrouw kreeg die straf opge legd omdat ze 'voorbereidings handelingen had getroffen om de ex van haar dochter te ver moorden'. De poging tot moord, waar ze in eerste instantie van werd verdacht, achtte de recht bank niet bewezen omdat ze 'nog niet aan de uitvoering daar van is toegekomen'. Op 19 januari van dit jaar pak te de vrouw een keukenmes, en reed naar Aardenburg waar ze de ex (50) van haar dochter (18) om het leven wilde brengen. Want hij had haar dochter zowel gees telijk als lichamelijk vernederd en beschadigd. Toen ze in Aardenburg arri veerde bleek de ex door de doch ter al gewaarschuwd te zijn. Hij opende de voordeur op een kier, zei dat ze niet welkom was en trok de deur weer snel dicht. Even later werd ze aangehouden. „Dat het voor de ex niet slecht is afgelopen dankt hij voorname lijk aan de alerte reactie van de dochter, die het slachtoffer heeft gebeld", aldus de rechtbank. Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118- 43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Cruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118- 434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl BRUINISSE ZIERIKZEE VLISSINGEN TERNEUZEN Help, de door Ondine van der Vleuten Wel of niet naar de dokter met die snee, dat bobbeltje of pijn tje? Kijk op thuisarts.nl en moetiknaardedokter.nl voor be trouwbare informatie. Ook als app te krijgen. Je dokter is op vakantie en je moet naar de waarnemer. Hoe wel, móet? Routinecontroles voor chronische ziekten als dia betes kunnen wellicht wel een weekje wachten tot je dokter te rug is van vakantie. Overleg met de assistente. Vraag tegen de vakantie of de dokter nog plannen heeft en plan je controleafspraken zo in dat ze niet in zijn vakantie vallen. Bij medicijngebruik: zorg dat er voldoende (recepten) in huis zijn om door te kunnen slikken tij dens de vakantie van je arts. Ook als je zelf op vakantie gaat: zorg voor voldoende medicijnen. Eenvoudig, en het voorkomt dat je bij een 'vreemde' dokter om medicijnen moet gaan vragen (waarbij je altijd zult zien dat je niet meer precies weet welke, of welke sterkte). Neem op vakantie in ieder geval een lijstje mee waarop staat wel ke medicijnen je precies ge bruikt. Schrijf het etiket over. Voor bezoek buiten de normale spreekuren is er de Huisartsen post. Ook die is in de vakantiepe riode zwaarder belast. Loop niet zomaar naar binnen, maar bel met de triagiste; dat is de telefo niste die beoordeelt waar je met je klacht heen moet. Misschien kan het toch een dagje wachten, misschien ook word je direct naar de Spoedeisende Hulp in Goes gestuurd. MIDDELBURG. De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 43-jarige B. van L. uit de gemeen te Hulst een celstraf van 29 da gen, gelijk aan het voorarrest, en een voorwaardelijke straf van zes maanden opgelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30