71% TO©S 'Gekkenhuis bij Suezkanaal' Starters houden het langer vol in Zeeland Alphense Tw Towers 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Zeeland heeft in de zomer meer huisartsen nodig. Uw Mening EENS ONEENS paul kusters Onderhoud Zeelandbrug Spoedhulp kindgericht Schone Handen vrijdag Maan Leo fgelopen maandag lag ik ziek in bed. Ik zal u de details besparen; laten we het erop hou den dat ik door een zomergriep niet in staat was iets anders te doen dan naar de radio te luisteren. Daarom kon ik het ongeluk met de brugdelen en kra nen in Alphen aan de Rijn van mi nuut tot minuut volgen. Telkens wanneer een dergelijke ramp ge beurt volg ik met veel belangstel ling de keuzes die de media ma ken. Naarmate de dag vorderde, sloop er een lichte teleurstelling in de verslaggeving. Een van de eerste informatiebron nen was een filmpje waarop je een dame zeer penetrant hoort gillen terwijl ze het neerstorten van de kranen filmt. Op de radio had het als geluidsfragment wei nig toegevoegde waarde: het is niet zo dat de dame beschrijft wat ze ziet. We horen haar slechts krij sen terwijl haar man telkens op nieuw zegt 'blijf rustig'. Toch heb ik het fragment ieder half uur ho ren langskomen op Radio 1. Voor het verhaal was het echter irrele vant of hooguit couleur locale bij gebrek aan echt nieuws. Nog een interessant fenomeen: door een ramp worden simpele mensen opeens experts. Bij ge brek aan verslaggevers ter plaatse werd contact gelegd met ooggetui gen. Zeker in de eerste twee uur na het ongeluk leek elke inwoner van Alphen die in het bezit was van een telefoon gebeld te wor den door Radio 1. Naarmate de dag vorderde, begon er een lichte teleurstelling in de verslaggeving te sluipen. Waar de ooggetuigen tussen half vijf en vijf nog zeggen dat er wel doden moeten zijn gevallen, blijkt in de loop van de avond dat dit waar schijnlijk niet het geval is. Een he le opluchting, maar toch leken de media het een beetje jammer te vinden dat het verhaal geen nieu we dramatische wendingen bood. Met enigszins misplaatste geest drift wierp men zich daarom maar op de vreselijk zielige hond die in een bench in het getroffen gebouw zat. Goddank, toch nog een brokje drama. Geef mij maar de ouderwetse strandtent. 522 reacties toosenhenk.nl C VERLAAT OE SEVANSENIS ZÜNbER EET ALEN... NV EEN JIJ WEER HENK. TOOS EN HENK ZIJN OP VAKANTIE Snelverkeer en scheepvaart moeten van 31 augustus tot en met 19 september reke ning houden met hinder door groot onderhoud aan de Zeelandbrug. Omdat een deel van het wegdek wordt vernieuwd, is voor snelverkeer één rijstrook beschikbaar, afwisselend voor beide richtingen. Er komen drie nachtelijke af sluitingen van de brug, de eerste op maandag 31 au gustus (van 0.00 tot 5.00 uur). De openingen voor de scheepvaart worden be perkt. Meer info op www.zeeland.nl. Voor haar kindergerichte zorg heeft de afdeling spoedeisende hulp van het Admiraal de Ruyter Zieken huis een zogeheten SEH-Smiley gekregen. Het is de eerste spoedeisende hulp in Nederland die dit keurmerk van de stichting Kind en Ziekenhuis en Kind en Zorg heeft gekre gen. De stichting kent het keurmerk toe op basis van dertig criteria, een erva- rings- en medewerkersmo nitor en vragenlijsten. De film Schone Handen is de Spijkerbroekenpremière van Film by the Sea op 12 september. Het misdaaddrama van re gisseur Tjebbo Penning is gebaseerd op de gelijknami ge misdaadroman uit 2007 van René Appel. De hoofdrollen worden ge speeld door Thekla Reuten en Jeroen van Koningsbrug- ge- Mensen Tip of reactie? redactie@pzc.nl HLw Er zijn mooiere plekken op de wereld dan het Egyptische binnenland. Maar de uitbreiding van het Suezkanaal was voor Jan Ma rijs (50) uit Arnemuiden wel een hele bijzondere klus vanwege de enorme tijdsdruk. Marijs is hoofdmachinist op een cutterzuiger van baggeraar Van Oord, een van de partners van het consortium dat er in slaagde de miljardenklus te kla ren. „We kwamen vorig terug uit Brazilië toen het telefoontje kwam dat we direct door moes ten naar Egypte." De Arnemuidenaar was bij de eersten die in Ismalia aankwa men. De baggerondernemingen hadden het te graven kanaal ver deeld in stukken van 12 kilome ter. Een gigantische hoeveelheid materiaal werd aangevoerd om de in totaal twintig zuigers aan het werk te houden. „Het was echt een gekkenhuis. Ik had nog nooit zoveel zuigers bij elkaar ge zien. En omdat het in het bin nenland was, in plaats van op open zee, leek het nog massaler." Voor de Egyptenaren was het een prestigezaak om de klus bin nen een jaar geklaard te hebben. Tien maanden deden de bagge raars er uiteinddelijk over om een nieuw kanaalgedeelte paral lel aan het oude Suezkanaal te graven. „Het ging razendsnel. Ons dagrecord was veertien mil joen kuub zand. Dat is veel hoor." Marijs werkt altijd zes weken op en is dan steeds weer zes we ken vrij. Op het werk draaien de baggeraars diensten van twaalf uur. Hij is niet de enige Zeeuw in dienst van de baggeraar, toch traditiegetrouw een bedrijfstak die geworteld is in Zuid-Hol land. „Steeds meer Zeeuwen wer ken bij baggeraars. Veel komen, zoals ik zelf, van oorsprong uit de visserij, maar er zijn er ook die rechtstreeks van school in dienst komen. Mooi werk hoor, voor wie wil verdienen en wat van de wereld wil zien." DODE BIJ ONGEVAL OP POSTWEG Dat blijkt uit een onderzoek van De Twaalfde Man Marketing Communicatie uit Middelburg en de Kamer van Koophandel. In eerste zes maanden van 2015 be gonnen 1680 Zeeuwen een eigen bedrijf. Vorig jaar waren er dat in dezelfde periode 1660. Maar: het aantal ondernemers dat er de brui aan geeft, daalt hard. Dat is tegen de landelijke trend in. In de eerste twee kwartalen stop ten 1037 'jonge' ondenemers. Vo rig jaar waren dat er 1080. Onder de streep telt Zeeland daardoor ruim 600 nieuwe ondernemers. Volgens ondernemersadvi seur Jan Henk Verburg van de Kamer van Koophandel geeft het economisch herstel mensen het vertrouwen. De stijging is vooral toe te schrijven aan een toename van het aantal zelfstandigen zonder personeel (zzp'ers). Dat heeft po sitieve en negatieve kanten. In de bouw hebben zzp'ers het druk. In de zorg is dikwijls spra ke van een negatieve drijfveer. Zorgpersoneel dat is ontslagen, heeft vaak geen andere keus dan zich als zzp'er aan te bieden. A ZIERIKZEE GOES VLISSINGEN MIDDELBURG Documentaire over Blof vanavond opnieuw op tv Op NPO 3 is vanavond de documentaire 'Het verhaal van Blof te zien. Daarin wordt het wel een wee van de Zeeuwse popgroep ver teld, niet door de bandle den zelf maar door mensen om hen heen. Zo komen onder anderen de Vlissingse gitaarbouwer Sjak Zwier en biograaf en PZC-journalist Ernst Jan Rozendaal aan het woord. Aanvang: 21.15 uur. door Theo Ciele LEWEDORP. Op de Postweg in Lewedorp is rond kwart over twee een 77-jarige man uit de gemeente Vlissingen om het leven gekomen bij een eenzijdig ongeval. Daarbij raakte een inzittende bekneld. Het voertuig vloog daarna in brand. Omstanders wisten de man nog wel uit zijn auto te halen, maar reanimeren mocht niet meer baten. Over de toedracht van het ongeval is vooralsnog niets bekend, foto Kees Marijs door Frank Balkenende MIDDELBURG. Het aantal Zeeuw en dat een eigen bedrijf is begon nen, is in de eerste helft van dit jaar licht toegenomen. Tegelijk daalt het aantal recent gestarte ondernemers dat er alweer mee stopt. Per saldo zijn er in Zeeland in een half jaartijd ruim 600 be drijven bijgekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2