'Ik wil niet hoeven nadenken over de boodschappen en het weekmenu' ECONOMIE 23 HelloFresh wil met zijn maaltijdboxen de beurs op. De markt voor de kookpakketten groeit en groeit. Bandencheck voor truckers Woningmarkt blijft groeien' Lenovo streeft Apple voorbij Ook auto van Tesla 'gehackt' Een quesadilla van plat brood met tomaat en gruyère, geserveerd met een salade van Hollandse radijs en frisse citroen. Zomaar een gerecht dat Elise de Ruiter (39) en haar vier dochters op een doodgewone donderdag op tafel toveren uit de HelloFresh Box. „Ik vind het fijn dat ik niet na hoef te denken over het menu. Zeker zo in de vakantie geeft dat rust." De dochters kunnen niet wachten tot weer een doos wordt be zorgd. „En dan ruziën om welk gerecht er eerst moet worden gemaakt", lacht De Ruiter. Een paar jaar geleden had het gezin uit Leiden een biologisch groentepakket. „Nogal geitenwol lensokken, met veel te veel kolen, knollen en bieten die je eindeloos moet koken. Hallo! Ik werk ook nog hoor." HelloFresh biedt gemak aan drukbezette mensen. „Jonge gezin nen, ouders van kinderen die het huis uit zijn en evolved eaters: 30-50-jarigen die geïnteresseerd zijn in koken, maar er niet veel tijd voor hebben", vertelt directri ce Maart je Frederiks. Voor 39 euro heb je drie maaltij den per week voor twee personen, van groente tot pasta, vlees en vis. Voor 39 euro heb je drie maaltijden per week voor twee personen, van groente tot pasta, vlees en vis. In Nederland heeft Hello Fresh 20.000 bestellers En dat werkt. In Nederland had de van oorsprong Duitse aanbieder naar verluidt begin dit jaar 20.000 bestellers en hoopt dat eind dit jaar naar 60.000 op te krikken. HelloFresh wil zelf alleen kwijt dat het wereldwijd 280.000 klan ten bedient. HelloFresh heeft in drie jaar tijd de maaltijd- boxenmarkt opengebroken, zegt Kitty Koelemeijer, hoog leraar marketing aan de Nyenrode Business Universi teit. „Er waren al wat pio niers, maar HelloFresh is de eerste die het groots aanpakte en daardoor ook markt leider is geworden. En dat maakt een bedrijf heel waardevol, waardoor het nu de beurs op kan." De waarde van het bedrijf wordt geschat op liefst 1 miljard. Hoewel HelloFresh marktleider is, geeft het andere boxen ook een vlucht, zegt Eefje Brugman van De Krat, dat vijfjaar geleden - twee jaar voor Hel loFresh - al begon met een maaltijdpak ket. Nu heeft De Krat 2.000 klanten. „Wij richten ons erg op lo kale producten, vers en kwalitatief hoogstaand. We kennen alle kaasboeren en groen tetelers persoonlijk en zijn er ook niet naar op zoek om explosief te groeien: als je in een week 30.000 bloemkolen nodig hebt, ko men die niet allemaal van dezelfde boerderij." Beebox is wel op zoek naar schaalgrootte. Met 5.000 klanten en vanaf 17 au gustus een landelijke dekking tim mert de doos hard aan de weg. „Wij zijn 100 procent eko en hoewel we interna tionale recepten leveren zijn alle producten van Nederlandse bo dem. Tot de mozzarella aan toe", vertelt directeur Jack Stroeken die in 2012 de Beebox op de markt bracht. De schaalgrootte waarop Hel loFresh opereert zullen andere aanbieders niet snel evenaren, denkt hoogleraar Koelemeijer. „Zij hebben in een vroeg stadium investeerders aangetrokken, waar door ze een enorm startkapitaal hebben." De hoogleraar doelt op Rocket Internet die ook onlinekle- dinggigant Zalando groot maak te. Brugman van De Krat. „Daar kunnen wij absoluut niet tegenop." De beursgang van Hel loFresh zou volgens persbu reau Reuters al in oktober plaatsvinden. De directie geeft geen commentaar. Professionele hackers zijn er nu ook in geslaagd om van afstand de controle over te nemen van een elektrische auto van Tesla. De fa brikant verhielp het probleem gis teren met een software-update. Het gaat om een Model S van Tes la. De hackers moesten wel eerst via een kabeltje toegang krijgen tot het entertainmentsysteem van de wagen. Daarna konden ze van een afstandje onder meer de ramen openen, op de rem drukken en de motor uitzetten. En dit terwijl de wagen reed. Onlangs lukte het hackers ook al om de besturing van een rijdende Jeep Cherokee over te nemen. Truckers die de containerterminal van APM Terminals op de Tweede Maasvlakte verlaten, kunnen gra tis en snel de bandenspanning van hun voertuig laten controleren. Een te lage bandenspanning ver groot de kans op een klapband. Van alle pechgevallen onderweg is 40 procent het gevolg van een lek ke band. Op de proeflocatie bij de terminal zijn sensoren in de grond aange bracht. Als de truck daar rustig overheen rijdt, toont een groene of rode smiley binnen een minuut of de bandenspanning al dan niet in orde is. Normaal gesproken kost het controleren van de banden een kwartier tot een half uur. De groei van de Nederlandse koop woningmarkt zet door. Dat schrij ven economen van de Rabobank. Dit jaar wisselen naar verwach ting 170.000 tot 185.000 woningen van eigenaar. In 2016 zal dit aantal volgens Rabobank stabiliseren rond 170.000 tot 190.000 verkoch te woningen. De prijzen stijgen dit jaar waarschijnlijk met 2 tot 3,5 procent ten opzichte van 2014. Voor volgend jaar bedraagt de ge middelde prijsstijging naar ver wachting 2,5 tot 4,5 procent. „Vrijstaande woningen en twee-onder-één-kappers wonnen in het tweede kwartaal weer wat marktaandeel terug", zegt Ra- bo-econoom Pieter van Dalen Apple is niet langer de grootste computerverkoper ter wereld. Het Chinese Lenovo verkocht het afge lopen kwartaal voor het eerst meer pc's, laptops en tabiets dan zijn Amerikaanse concurrent. Van alle computers die wereld wijd worden verkocht is 15 pro cent een Lenovo. Apple volgt op de voet, maar verkocht in het twee de kwartaal 240.000 apparaten minder. HP, Dell en Samsung ma ken de top vijf compleet. De totale computerverkopen na men vorig kwartaal wel flink af. In april, mei en juni werden 109,2 mil joen pc'slaptops en tabiets ver kocht. Dat is een daling van 12 pro cent ten opzichte van vorig jaar. VRIJDAG 7 AUGUSTUS 2015 Maaltijdpakket slaat aan door Francine Wildenborg De box van HelloFresh is zaterdag al geleverd, maar een wrap kan nog prima op donderdag! Elise ters Fien (10), de tweeling Alba (rood haar) en Wieke (7), en Neele (3). foto Marlies Wessels <s_ de Ruiter kookt met haar vier doch- ROTTERDAM UTRECHT READING LAS VEGAS De beurs in Athene eindigde gisteren met een winst van 3,7 procent, na zware verliezen eerder deze week. National Bank of Greece was daarbij de grote winnaar met een winst van 27,5 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23