Schippers heeft nog geen last van WK-stress ADO slaat tot twee keer toe bod van Feyenoord af SPORT 21 Boom kan favorieten niet volgen Dubbelslag De Clercq Heemskerk kiest vijftal Eljero Elia heeft de eerste training achter de rug bij Feyenoord, dat nu op Michiel Kramer aast. Een terugblik op een bewogen dag. Wielrenner Lars Boom is de leiderstrui in de Ronde van Denemarken kwijtge raakt. In de derde etappe wist de Astana-coureur zich niet te handhaven in een groep met favorieten. Matti Breschel pakte de rit- zege. De Deen van Tinkoff- Saxo was aan het einde van een etappe over 184 ki lometer met start en finish in Vejle de sterkste in een sprint bergop. Zijn landge noot Lars Bak van Lotto- Soudal voert nu het alge meen klassement aan. Bart de Clercq heeft giste ren de vijfde etappe in de Ronde van Polen op zijn naam geschreven. De Bel gische coureur van Lotto Soudal neemt daardoor de leiderstrui over van de Pool Kamil Zielinsky. Die verloor veel tijd en duikel de uit de top van het klasse ment. De Clercq ontsnapte in de koninginnenrit, over 223 kilometer en met ze ven beklimmingen, vijf ki lometer voor de finish uit de kopgroep. Hij hield op de streep drie seconden over op de achtervolgers. Bondscoach Tim Heems kerk heeft Michiel van der Heijden opgenomen in zijn selectie voor het WK mountainbike in Andorra, dat op 31 augustus van start gaat. Hij verwacht dat de 23-jarige Brabander op tijd is hersteld van een schouderblessure. Van der Heijden wil op het WK graag een olympische no minatie bemachtigen. Dat gebeurt als hij bij de eerste twaalf eindigt. Ook Rudi van Houts, Frank Beemer, Hans Becking en Anne Terpstra zijn geselecteerd. Ze gaat er op haar gemak voor zit ten, neemt de tijd, gaat geen vraag uit de weg. Of het nu gaat over do ping, haar nieuwe status in Neder land Sportland of het risico van vlees eten in China. Schippers oogt bijzonder ontspannen en stelt dat ook te zijn. Het WK in Pe king begint ook pas over twee we ken natuurlijk. Maar last van de monen in het hoofd zal de koele Utrechtse niet snel krijgen. Dat half Nederland straks naar de 100 en 200 meter kijkt en iets van haar verwacht, het doet haar wei nig, zegt ze. „Druk van de buiten wereld maakt me niets uit. Ik voer die straks bij mezelf toch wel op. Voorlopig ben ik best wel heel re laxed." Schippers voelt zich inmiddels helemaal thuis in het sprintwe reldje. Haar concurrentes keken bij de eerste Diamond League wedstrijden wel nog de kat uit de boom, er kon geen goeiedag vanaf. „Ik heb het ijs even moeten bre ken, nu hoor ik er helemaal bij", zegt ze. 'Druk van buitenaf maakt me niets uit Ik voer die straks bij mezelf toch wel op' Zeker, ze stoot nog wel eens een kogel of werpt een speer. Maar niet uit weemoed. „Als meer- kamper had ik altijd onrust. Je was nooit honderd procent klaar voor elk onderdeel, dat kan niet. Nu heb ik de tijd, ruimte en rust om te werken aan bepaalde zaken. De meerkampers noemen me nu lui, ha!" Sprinten, zo heeft Schippers al eens uitgelegd, doe je voor een groot deel met je hoofd. De ont spanning die je zo nodig hebt om de topsnelheid te bereiken, komt niet als je in de bovenkamer te hard wil. Dan ga je verkrampen. Zenuwen Bij haar eerste Diamond League wedstrijd gebeurde het. Hoe hou je die zenuwen, die bij haar eerste WK als topsprinter normaal ge sproken alleen maar zullen op lopen, buiten de deur? Schippers zegt de komende weken vooral niet te veel afleiding te gaan zoe ken. Ze stopt niet, zoals de hock- eysters wel eens deden, tijdelijk met de sociale media. Wel probeert ze haar wereldje wat kleiner te maken. „Dat gaat daar eigenlijk vanzelf. Misschien doen Twitter en Google het niet eens in China." In haar koffer gaat acht kilo aan eigen voeding mee. Met vlees moet je oppassen in het land. „Ik ga ervan uit dat het in het atleten- hotel oké is. Het is voor de zeker heid. Je móet eiwitten hebben als sprinter." som van zo n loen euro en dus liggen beide partijen ver uit el kaar. ADO heeft inmiddels wel inge speeld op een eventueel vertrek van hun goalgetter. Voormalig Vitesse-spits Mike Havenaar staat klaar om naar Den Haag te ko men, mocht Kramer richting de Kuip gaan. De felle strijd om Kramer staat in schril contrast met de deal die Feyenoord wist te maken met El- jero Elia. Daarvoor had Van Geel geen ellenlange onderhan delingen nodig, de 28-jarige linksbuiten bood zichzelf aan. „Daar waren ze wel verbaasd over", zei Elia, die transfervrij overkomt van Werder Bremen en voor twee jaar tekent in Rot terdam. „Ik had voor heel veel geld naar Saudi-Arabië kunnen gaan, maar ik heb al genoeg geld 'ge maakt'. Ik kies nu voor het spor tieve", klonk de aanvaller ambi tieus. „Feyenoord wil me de kans geven om terug te keren op mijn oude niveau en ik wil mijn carrière hier een nieuwe impuls geven." Trainer Giovanni van Bronckhorst, met wie Elia nog speelde bij het Neder lands elftal, hoopt dat de aan valler met zijn ervaring van toegevoegde waarde kan zijn. „Giovanni heeft me gevraagd honderd procent geconcen treerd naar de club te komen en de jonge jongens te hel pen, zodat ze niet de fouten maken die ik heb gemaakt." Technisch manager Martin van Geel van Feyenoord meldde zich gisterochtend in Den Haag en schoof aan bij Jan Willem Wigt, de algemeen directeur van ADO Den Haag. Het gesprek ging uiteraard over Michiel Kramer. De spits bereikte afgelopen dinsdag al een persoonlijk akkoord met Feye noord, alleen voeren de clubs voor lopig een zware strijd over de transfersom. Van Geel legde Wigt een nieuw bod voor: een transferbe drag plus een speler. Het is ondui delijk om welke speler het ging, maar ADO was resoluut: het aan bod is te laag en in de aangeboden speler hebben ze geen interesse. Vorige week deed Feyenoord al eenzelfde soort aanbieding, waar bij Mitchell te Vrede richting Den Haag zou gaan. ADO sloeg dat bod ook af en de Rotterdammers proberen het nu met een andere speler. Zonder succes. Van Geel ver trok teleurgesteld bij Wigt en over legde tijdens de lunch met de an dere beleidsbepalers in de Kuip. Wat is er financieel mogelijk? Wel ke andere aanbieding kunnen we doen? 's Middags ging Van Geel weer langs bij Wigt, met een nieuw bod. Maar het kwam niet tot een akkoord en de vooruitzich ten zijn blijkbaar zo slecht dat ook geen vervolgafspraak werd ge maakt. Wigt maakte zijn reputatie als keiharde onderhandelaar waar. De selfmade miljonair laat niet met zich sollen. Ver uit elkaar ADO leek Kramer half juli al te hebben verkocht aan Baniyas, een club uit Abu Dhabi, maar die deal ketste af. In Den Haag beweren ze dat met die transfer een bedrag van 1,8 miljoen euro was gemoeid. En dat bedrag had door middel van bonussen op kunnen lopen tot 2,5 miljoen. 'Ik had voor Saudi-Arabië kunnen kiezen, maar ik heb al genoeg geld verdiend' Feyenoord denkt aan een soort gelijk bedrag en biedt voorlopig zo'n 2 miljoen euro voor Kramer. Maar ADO wil nu meer vangen voor zijn spits, omdat de club zo vlak voor de start van het seizoen minder happig is om Kramer - vo rig seizoen goed voor zeventien doelpunten - te verkopen. In Den Haag denken ze aan een transfer- VRIJDAG 7 AUGUSTUS 2015 WIELRENNEN WIELRENNEN MOUNTAINBIKE door Rik Spekenbrink ARNHEM. De mediadag op Papen dal zit er voor de rest van Team Nederland al lang en breed op als Dafne Schippers voor camera num mer zoveel gaat staan en nog maar eens vertelt wat ze verwacht van het WK atletiek (22-30 augustus in Peking). En dan wacht het onrusti ge legertje van de schrijvende pers nog. Dafne Schippers Elia is binnen, maar Kramer nog lang niet Eljero Elia trainde gisteren voor het eerst mee met de selectie van Feyenoord. foto Bas Czerwinski/ANP door Mikos Gouka en David Kuipers Eljero Elia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21