Kustmarathon bereikt grens O* Huisartsen draaien overuren Rijn Moezel Vóór start seizoen al veel geweld Volop supportersrellen voordat voetbalseizoen - zonder agenten - officieel start komend weekeinde. 25 Toeval of niet, maar in het ziekenhuis van Terneuzen is dit hele jaar nog geen baby geboren op de 7e van de maand. Is het vandaag dan wel zover? Augustus 2015 ZEELAND 1 ARNHEM. Zeventig fans zijn gister avond opgepakt rond het Europa League-duel tussen Vitesse en het Engelse Southampton. Aanhan gers van beide clubs raakten slaags op de Korenmarkt in het hart van de stad. De politie probeerde de groe pen uit elkaar te houden. Toen dat niet lukte, zagen agenten zich ge dwongen een grote groep rel schoppers aan te houden. De meeste arrestanten zijn Vites- se-aanhangers. Eén agent raakte gewond bij de rellen. Zelden vond al zoveel suppor- tersgeweld plaats nog voordat het seizoen goed en wel van start was gegaan: vijf keer werd een voetbal duel de afgelopen weken ontsierd door rellen. In totaal werden 140 arrestaties verricht. Na ongeregeldheden werden tientallen relschoppers opgepakt bij Europacupduels van Go Ahead Eagles en Ajax (twee keer). Rond de wedstrijd om de Johan Cruijff-schaal, afgelopen zondag, pakte de politie nog eens 32 fans op. Dit weekeinde begint de eredi visie. Vanwege cao-acties zijn geen politieagenten beschikbaar. Vijf duels zijn afgelast, maar vier wedstrijden gaan ondanks de af wezigheid van agenten gewoon door, waaronder het risicoduel AZ-Ajax. De gemeente Alkmaar vindt dat de wedstrijd ondanks de politiestaking gespeeld kan wor den, omdat de clubs extra ste wards inzetten. KNVB-woordvoerder Bram Groot noemt de rellen 'betreurens waardig'. Of het verantwoord is om dit weekeinde zonder politie te voetballen, laat de voetbalbond aan de lokale autoriteiten over. „Als die zeggen dat wedstrijden door kunnen gaan zonder politie, staat de KNVB daar achter. De bur gemeesters maken de afweging." Zelf op vakantie gaan in de zo mer; dat is er voor sommige huis artsen niet bij. Onderling zijn er afspraken over waarneming. Dat wil zeggen dat in het toch al druk ke seizoen tijdelijk een andere praktijk geheel of deels wordt overgenomen. Bovendien zijn er in het seizoen de vakantiegangers. Vooral op toeristische hotspots zo als Renesse zorgen die voor een extra toeloop van gemiddeld veer tig patiënten per dag. Op Walche ren gaat de Landelijke Huisartsen vereniging onderzoek doen naar die toeloop en naar de extra druk die dat legt op de praktijken. Huis artsen zouden graag zien dat pa tiënten eerst een site als huis- arts.nl raadplegen, om te zien of ze met hun klacht wel (direct) naar de dokter moeten. Ook zor gen dat je medicijnvoorraad vóór de vakantie op orde is, en dat con troles buiten de vakantie van je ei gen dokter om gepland staan, helpt om de druk te verlichten. Unieke 4-daagse busreis - 70 jaar bevrijding in Berlijn! Kras.nl/91156 of bel 0900-96977ocPg MORGEN DEEL 9 PZC www.effeweg.nl/wegener of bel 0529 - 46 96 67 /\.Tsï«lF( Hooligans houden huis www.pzc.nl iditie WALCHEREN VRIJDAG 7 augustus 2015 257e jaargang nr. 184 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 o Zon, kans op onweer door Marcia Nieuwenhuis door Ondine van der Vleuten VLISSINGEN. Terwijl Zeeland vakan tie viert, draaien huisartsen over uren. Door extra zorgtaken is er al meer werk; daarbovenop komen de toeristen en de waarneming voor huisartsen die zelf op vakantie zijn. O Zeeland 2 en 3: Commentaar; Geen vakantie voor de huisarts Tijdens dit themajaar zijn er vele herdenkingen en feestelijkheden. Berlijn is historisch gezien onlosmakelijk verbonden met de Tweede Wereldoorlog. Vier met ons 70 jaar vrijheid in Berlijn! Vertrekdata: 30 oktober, 6 november, 13 november, 27 november Riviercruise iegarandeerd vertrek Vaar op 21 september mee met het MS Rhine Princess naar o.a. Bonn, Koblenz, Rüdesheim, Mainz, Boppard, Cochem, Winningen. Inclusief busreis Nederland-Duitsland v.v. Alle maaltijden, wijnproeverij en live-muziek aan boord Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds 8 711688 555530 Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1