hollands nieuwe. Met Walter White op de koffie in Istanbul Laat je ook blij verrassen. 1 Lil.. J* 500 op beladen locatie NIEUWS 11 Een koffiebar in Breaking Bad- sfeer. Istanbul heeft de primeur. Samsung Galaxy A3 Er zijn wel acht lege plekken. Enkele ouders wilden liever niet dat de naam van hun kind op de ring zou komen. „Sommi ge ouders hebben meer tijd no dig", verklaart Lisbeth Royne- hold die vier jaar geleden haar 18-jarige dochter Synne verloor. Voor de renovatie van Utoya is Ole Martin Juul Slyngstadli al enkele keren teruggeweest. „Na tuurlijk ben ik dan geëmotio neerd, maar ik richt me vooral op alle positieve gedachten", legt de gedreven sociaal-democraat uit. Een ervan is de redding van Ina Libak die door Breivik drie keer werd geraakt. Hij nam haar in haar armen, verborg haar in het hoge gras en stopte met ande ren haar hevige bloedingen. In de rechtszaal, in het proces tegen Breivik, zegt Libak daar over: „Ik ken niemand die zo hard kan rennen en zo sterk is." Slyngstadli rook het kruit toen de moordenaar vlak langs hem heen liep. Kort daarna belde hij zijn ouders. „Wat er ook gebeurt, ik hou van jullie." Uiteindelijk werden Ina en Ole Martin gered. Zij zwaar- gewond, hij in shock. Twee van zijn vrienden met wie hij een tent had gedeeld op het zomerkamp, bleken te zijn vermoord. Aan Andres Brei vik, die is veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 2t jaar, wil Slyngstadli weinig woorden be steden. „Ik begrijp dat mensen nog steeds woest op hem zijn maar ik heb betere dingen te doen." Zoals het voorbereiden van de lokale verkiezingen in septem ber. Als Breivik al dacht dat hij met zijn maniakale aanval de toe komstige generatie van so ciaal-democratische leiders kon uitmoorden en de multi-culture- le samenleving kon beschadigen, dan heeft hij het mis: sinds die inktzwarte dag is het aantal le den van de jeugdbeweging van de Arbeiderspartij met bijna 50 procent gestegen. Haar nieuwe leider heet Mani Hussaini (26), een voormalig vluchteling uit Syrië. Ook diens voorganger En Eskil Pedersen, toenmalig leider van de bewe ging, haalt zijn gelijk. Een dag na het bloedbad sprak hij de woor den: „We zullen terugkeren op Utoya." Vandaag is het zover. Voor een nieuw, driedaags zomer kamp. ISTANBUL. Turkse drapkoffie na een gezellige maaltijd. Instant Nes café bij het ontbijt. En in toeris tische en rijkere wijken koffie van middelmatige kwaliteit in zaken van ketens als Starbucks en Gloria Jean's. Dat was de koffiecultuur in Istanbul tot zo'n jaar of vijf gele den. Inmiddels openen in de hipste wijken speciality coffee bars hun deuren. Zoals Walter's Coffee Roastery die inhaakt op de filter- koffietrend van de micro-bran- ders. Deze hipstertent in Kadiköy, het bruisende hart van de jeugd cultuur aan de Aziatische oever van de Bosporus, is extra speciaal. Het is het eerste café in de wereld dat is geïnspireerd op de populai re Amerikaanse tv-serie Breaking Bad. Verstopt in een van de zijstraat jes van de buurt Moda. De kleine onafhankelijke koffiezaak is inge richt als een laboratorium waarin de aan kanker lijdende scheikun deleraar Walter White (de hoofd persoon in de serie) en zijn oud-leerling Jesse Pinkman zich thuis zouden voelen. De naar hem vernoemde Wal ter's Coffee Roastery vermijdt om juridisch-tactische redenen het lo- go en ander copyright materiaal. De uit München afkomstige Tïirk- se ondernemer Deniz Kosan (28) en zijn team zijn er desondanks in geslaagd om de sfeer van de dra maserie op te roepen. De huiskleur is geel, zoals de pakken van de crystal meth-ptodu- centen Walter en Jesse. Tegen de langste wand zijn als decoratie jon gens- en meisjesnamen aange bracht. Zoals in het logo van de se rie zijn de twee eerste letters van elk woord diapositief in een vlak geplaatst. Een verwijzing naar de chemische symbolen die als afkor ting de naam van chemische ele menten aangeven. En de rekening wordt gebracht in een glazen labo ratoriummaatbeker. Naast de koffiebrander liggen gele overalls met het logo van Wal ter's Coffee Roastery, en gasmas kers tegen de 'giftige gassen' die in dit 'laboratorium' vrijkomen. Het is de populairste hoek van de koffiebar. Hardcore Breaking Bad-addicts, die van heinde en ver komen om hier hun koffieshot te halen, staan in de rij om in de overalls selfïes te maken. Met de tropische hitte van boven de 35 graden is het in de pakken vrijwel niet uit te houden. Terwijl het zweet van hun voor hoofden gutst, maken vrienden en stelletjes de ene na de andere foto in verschillende poses bij de koffiebrander. „Niet aankomen", waarschuwt eigenaar Deniz Kosan, die aan een tafel naast de brander toezicht houdt. Net als de serie is ook deze hip pe koffiezaak een hit. Kosan: „We gaan heel hard. Voor het eind van het jaar willen we filialen openen in Rusland, de Verenigde Arabi sche Emiraten, Londen, Ierland en Amerika." VRIJDAG 7 AUGUSTUS 2015 Bij hollandsnieuwe zijn we nogal flexibel om het jou gemakkelijk te maken. Zo is er nu bijvoorbeeld één bundel waarmee je zelf bepaalt of je internet, belt of sms't. En wat je ook kiest, het kost altijd hetzelfde. En in combinatie met een Samsung Galaxy A3 t.w.v. 216,- wordt het helemaal feest. Want die kost nu geen 18,50 maar 16,- per maand. Inclusief 500 MB/MIN/SMS. Dus doe jezelf een plezier. Laat je ook blij verrassen en internet, bel en sms zoals jij het wilt. Kijk voor dit en meer op hollandsnieuwe.nl/pzc l.c.m. 2-jarig contract. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van 30,-. Aan deze uiting kunnen geen rechten worden ontleend. Actie geldig tot ten minste 31 augustus a.s. door Mare Guillet Hardcorefans van de serie Breaking Bad maken een selfie in Walter's Coffee Roastery in Istanbul, foto Slawomira Kozieniec 4,5 inch scherm Goede selfie camera Stijlvol metalen frame MB/MIN/SMS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11