r De lippestrandtent rukt op a m Psychiatrische zorg weg uit Terneuzen Boot met honderden vluchtelingen slaat om Korpschef wil beste bijstand Pieter Geijsen: Schade oesters te voorkomen met nieuwe methode strandpaviljoen verliest ook in Zeeland terrein aan de trendy beachclub De Nationale Politie schakelt zo'n 25 topadvocaten in. Agenten die vervolgd worden, moeten de beste hulp krijgen. Kras Rondreizen DEN HAAG. Korpschef Gerard Bou- man van de Nationale Politie is in een aantal gevallen niet tevreden over de juridische bijstand aan agenten die zich voor de recht bank moesten verantwoorden. Bouman zegt dat in een interview met deze krant. Hij is nog altijd boos over de veroordeling van agent Ronald V. uit Kerkrade. De politieman kreeg vorige maand twee jaar cel voor het neerschieten van een passa gier in een vluchtauto. „Uit het vonnis blijkt dat de ad vocaat in deze zaak steken heeft la ten vallen", zegt Bouman. De raadsman van V. wordt in het ho ger beroep waarschijnlijk vervan gen door een gespecialiseerde politie-advocaat. Bouman wil een poule samen stellen met 20 tot 25 gespecialiseer de advocaten. Zij kunnen direct worden opgeroepen als een agent als verdachte wordt aangemerkt. Deze advocaten krijgen een inter ne opleiding om 'gevoel te krijgen bij het politievak', aldus Bouman. De kosten van de juridische bij stand komen voor rekening van de Nationale Politie. „Je hebt goe de en minder goede raadslieden", zegt Bouman. „Ik wil de garantie dat alleen de allerbeste advocaten mijn mensen verdedigen. Zij heb ben al genoeg te verduren als ze als verdachte worden aangemerkt. Natuurlijk kijken we ook kritisch naar onszelf, wat er beter kan." De advocaten worden intern bijgeschoold. Ze gaan meelopen met agenten, zodat ze kunnen zien hoe er op straat wordt opge treden. Ook volgen ze schiettrai- ning. „Ik wil dat ze snappen wat het is om te schieten, wat het is om in een split second te moeten beslissen", aldus Bouman. De rechtbank in Rotterdam be sliste gisteren dat twee agenten - die in 2013 de 29-jarige Mike Stok doodschoten - geen straf krijgen. Het gaat om mensen die in de war zijn, thuis depressief op bed lig gen of zelfmoordneigingen heb ben. Het is een voorgenomen be sluit van ZorgSaam, ADRZ, Emer gis en CZ; de ondernemingsraden moeten nog groen licht geven. De geplande sluiting komt niet als een verrassing. Onder druk van minister Edith Schippers van Volksgezondheid gaat de Zeeuwse Volgens het toekomstplan blijft er één psychiatrische ziekenhuisafdeling over in Zeeland. Die komt in Goes. zorg de komende jaren op de schop. In het toekomstplan staat dat er in heel Zeeland één psychia trische ziekenhuisafdeling over blijft, in Goes. Nu zijn dat er nog twee, in Vlissingen en Terneuzen. PAGINA 5 Schietende agent krijgt topjurist door Raymond Boere en Peter Winterman www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 6 augustus 2015 aq° Tropische 257e jaargang nr. 183 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 zomerdag ZEELAND 2 en 3 Van 6 t/m 13 aug. krijgt u bij Kras extra korting op alle groeps- rondreizen en singlereizen (incl. vlucht) in Europa en ver daarbuiten. Kras.nl/groepsrondreizen of bel 0900-9697 70cPg Prijzen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden door Jeffrey Kutterink TERNEUZEN. In Zeeuws-Vlaanderen is er vanaf volgend jaar geen psy chiatrische opname meer mogelijk. Patiënten die opgenomen moeten worden, kunnen dan alleen nog te recht bij Emergis in Goes en niet meer bij ziekenhuis ZorgSaam in Terneuzen, zoals nu het geval is. Zeeland 1: Psychiatrische afdeling dicht 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1