Verdrinken puppy kattenkwaad of werk van toekomstig psychopaat? NIEUW: HET SLIMME COMFORTBED UuYXf molenaar3 Baby sluit vader buiten Stadspoort Cath gevonden 6 NIEUWS KRAANONGELUK ALPHEN AAN De dag na de bijna-ramp staat de vraag naar de oorzaak centraal. De verdrinking van het hondje Diva door een 5-jarig jongetje in het Brabantse Oudenbosch leidt tot geschokte reacties. De ge dupeerde familie krijgt van alle kanten nieuwe hondjes en geld daarvoor aangeboden, maar los daarvan vragen velen zich af: schuilt in het jongetje een toekom stige psychopaat? Of gaat het hier om uit de hand gelopen katten kwaad? Volgens zijn vriendinnetje, een 6-jarig meisje, zei hij dat het zijn hond was. Daarna is hij ermee naar de fontein gelopen, waar hij de kop van Diva onder water heeft gehouden. „En nu is hij dood", zou hij gezegd hebben. Het belangrijkste is uitzoeken welk verhaal achter de daad van het jongetje schuilt, zegt Robert Vermeiren, hoogleraar kinderpsy chiatrie van het VU Medisch Cen trum in Amsterdam. „We moeten er niet meteen van in paniek ra ken, maar wel alert zijn. Een kind is niet goed in staat de consequen ties van zijn daden in te schatten, ze zijn ontoerekeningsvatbaar", zegt Vermeiren. „Bovendien heeft hij nog geen goede notie van de dood; dat ie mand verdwijnt en nooit meer te rug komt. Het kan zijn dat de jon gen het dier speels onder water wilde houden. In cartoons zie je vaak dieren in het water belan den, maar die komen weer terug." qk kan je pijn en verdriet niet weg toveren i\aar weet dat <J)iva een ^Engeltje is nu cn ze is heel dichtbij jou ■JP^indertje zietweet dat zij het is (En het Sterretje datje ziet jlikkeren hoog in de <Hemet ze wenst je Goedenacht (j^ar gou verdriet nudeze woorden hdpen je nu nict^ g^ar weet dat mijn ©igd hondje 'lucky goed zat zorgen voor je ®iva Maar er kunnen wel degelijk die pere problemen schuilgaan achter de verdrinking. Als de jongen bij voorbeeld vaker dieren mishan delt. Vermeiren: „Kinderen kun nen dit soort gedrag vertonen als ze boos zijn of in een onveilige si tuatie leven en zich willen afreage ren. Er kan een psychiatrisch pro bleem zijn of ze hebben zelf met geweld te maken gehad." Er is we tenschappelijk aangetoond dat mensen die dieren mishandelen vaak ook geweld tegen mensen ge bruiken. Ook wordt dierenmishan deling op jonge leeftijd door de po litie gezien als voorspeller voor la ter crimineel gedrag. De politie heeft inmiddels hulpverleners in geschakeld voor het jongetje. Wat er ook achter zit, het belangrijkste wat ouders en hulpverleners nu moeten doen is het gedrag van de jongen afkeuren. Vermeiren: „Niet zeggen: 'Jij bent slecht', maar: 'Je hebt iets slechts gedaan'." Dat vindt ook 'beroepsdieren vriend' Martin Gaus. „Dat jonge tje is zich niet bewust van wat hij gedaan heeft. Misschien was dit een schreeuw om aandacht, dat moet worden uitgezocht." Kinde ren moet in zijn algemeenheid meer liefde voor dieren worden bijgebracht, vindt Gaus. „Ik be grijp best dat je een mug op z'n donder geeft, maar een hagedisje moet je gewoon laten lopen." CJetAxet v/cu/u eew j^ezovtdlc vcccctubf oust makkelijk stofzuigen Gratis uitgebreide brochure? Bel 0800 - 27 40 400 www.molGnaar.nl ik ik M X ie-\l&k! Tijdens werkzaamheden aan de brug over de Oude Rijn viel toen een ligger uit een hijskraan. Dat stuk beton kwam deels op een werknemer terecht die daardoor zijn been brak. Twee werknemers van Peine mann waren vlak na de crash in Alphen even officieel verdach ten. De derde verdachte was van het Friese bedrijf BSB Staal bouw, dat het brugdeel heeft ge maakt. Bij het ongeluk maandag middag tijdens het hijsen van een 175 ton zware brug, vielen als door een wonder geen gewon den. Beide bedrijven wilden giste ren nergens op ingaan. Bij Peine mann, een zestig jaar oud, flore rend bedrijf, werd alleen gezegd dat de betrokken mannen, hoogstwaarschijnlijk de kraan machinisten, hevig geëmotio neerd thuis zaten. Het Openbaar Ministerie (OM) haastte zich gistermiddag te zeggen dat drie betrokken mannen geen verdachten meer zijn. „Ze hebben zich zélf na het ongeluk bij de politie gemeld", zegt een woordvoerster. „Omdat we toen nog heel weinig wisten en we nog bang waren dat er do den waren gevallen, hebben we ze als verdachten aangemerkt. Dan hebben ze ook recht op bij voorbeeld een advocaat. Maar nu een dag later alles bekijkend, stel len we nadrukkelijk dat ze geen verdachten meer zijn. Het is zo'n wirwar van aannemers en onder aannemers dat eerst goed moet worden uitgezocht wie nou pre cies waar verantwoordelijk voor is." Uitvoerder Volgens gepensioneerd hijsex pert Richard Krabbendam voe ren de kraanmachinisten slechts uit wat de uitvoerder van hen vraagt. „Die uitvoerder kan van hoofdaannemer Mourik zijn, of van Peinemann, maar dat is dege ne die tegen de kraanmachinis ten had moeten zeggen: het pon ton helt teveel over, stoppen!" Het OM kijkt voorlopig vooral naar de vraag welke regels van de Arbowet zijn overtreden. Dat onderzoek wordt gedaan door de Inspectie SZW, de vroegere Ar beidsinspectie, onder leiding van het OM. Kraanbedrijf Peinemann be staat al meer dan zestig jaar. Eige naren Jaap (68) en Peter Peine mann (60) stonden vorig jaar met 90 miljoen op plaats 230 in de ranglijst van rijkste Nederlan ders van het blad Quote. „Het gaat goed met de gebroeders Pei nemann", zegt adjunct-hoofdre dacteur Paul van Riessen van Quote. „Ze waren voor de lijst van dit jaar bezig weer een spron getje te maken. Er is meer winst gemaakt, maar we moeten de ne gatieve gevolgen van dit ongeluk nog becijferen." Eerste nood De belangrijkste verantwoordelij ke voor het werk in Alphen aan den Rijn is aannemingsbedrijf Mourik, een internationaal fami liebedrijf met het hoofdkantoor in Groot-Ammers. Op een pers conferentie gisteren kondigde di recteur Jaap Kruijt aan dat gedu peerde huis- en winkeleigenaren alvast een financieel voorschot krijgen van respectievelijk 2000 en 5000 euro. „Bedoeld voor de eerste nood." David Shoshan van loungebar David's, reageert enigs zins beledigd op dat bedrag. „Ik heb acht dames in dienst. Dit gaat maanden duren. Dus wat moet ik met 5000 euro, daar heb ik niks aan. Ik wil gewoon snel duidelijkheid of mijn zaak ge sloopt moet worden of niet." Het onderzoek naar de oor zaak van het zware ongeval gaat nog maanden duren. Bouwbe drijf Mourik tast in het duister, maar wijst - net als Peinemann - elke beschuldiging dat ze amateu ristisch te werk zijn gegaan, van de hand. Overigens gaat het ook met Mourik goed. Ook de eige naar van Mourik, de twee jaar ge leden gepensioneerde Kees Mou rik, staat in de Quote 500: op plaats 82 met 200 miljoen euro. Zijn zoon Kees Jan runt vandaag de dag het bedrijf. Geef je autosleutels nooit aan een baby. Dat heeft een Duitse man maandag ontdekt. Hij zette zijn vier maanden oude dochter tje in haar stoel op de achter bank, sloot de deur, liep naar zijn eigen plek om in te stappen, maar ontdekte dat het kindje de sleutel in handen had. Het meis je drukte nietsvermoedend op de knop waarmee ze de centrale deurvergrendeling sloot. Tien brandweerlieden wisten uitein delijk zonder problemen de deur open te krijgen. Omdat het warm was, was er ook een ambu lance ingezet voor het kindje, maar hun hulp was niet nodig. Het meisje bleef ongedeerd. Israëlische archeologen hebben naar eigen zeggen de stadspoort gevonden van de bijbelse stad Gath. Het zou gaan om de groot ste stadspoort die ooit in Israël is blootgelegd. De Filistijnse stad Gath, ook wel Tel Zafit ge noemd, komt voor in de Bijbel en was in de tiende en negende eeuw voor Christus de belang rijkste stad van het land. Volgens de overleveringen stamt Goliath uit de plaats. Behalve de poort vonden de archeologen ook een stuk van de stadsmuur, een tem pel en een ijzerwerkplaats. Op de plek van de stad zoeken ar cheologen al zo'n twintig jaar naar overblijfselen. door Deborah Jongejan De verdronken puppy Diva: gedenkkaartje op Facebook. elektrisch verstelbaar matras op maat in/uitstap- verlichting Houdt u er ook zo van om de dag uitgerust te beginnen? Slapen in een slim comfortbed van Molenaar is pas echt ontspannend. Dankzij de unieke slaapscan"® ontvangt u altijd een advies en product op maat. Daarnaast kunnen onze comfortbedden worden uitgerust met verschillende opties die comfortabel zijn voor nu maar uw slaapkamer tevens klaar maken voor de toekomst. Boxspring bedden De bedden van Molenaar geven u extra comfort. Uw lichaam wordt precies op de juiste plek ondersteund. Deelbare bedden Uw bed opmaken en stofzuigen gaat zo een stuk makkelijker. door Victor Schildkamp ALPHEN AAN DEN RIJN. Het bedrijf Peinemann uit Hoogvliet, dat de twee kranen leverde die eergiste ren omkieperden in Alphen aan den Rijn, was anderhalve week ge leden óók betrokken bij een ern stig bedrijfsongeval langs de A44. CERMERSHEIM TEL AVIV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7