Alleen wonen lukt Erik prima Doel feest gewoon door rond Scheldewijding 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Avondmarkt brengt sfeer in Sluis De Sluys Kreek is het nieuwste appartementencomplex van Tra gel Zorg voor zelfstandig wonen, na de Amberboom in Terneuzen. De bewoners van de appartemen ten in de Hulster wijk Witte Brug komen onder meer uit Het is de bedoeling dat Erik uiteindelijk zelfstandig woont, maar nu is het nog even opstarten en zijn weg vinden groepswoningen van Tragel in Sint Jansteen of zijn, zoals Erik, vanuit het ouderlijk huis op zich zelf gaan wonen. De bewoners verblijven zelfstandig op hun ei gen plek, maar kunnen een be roep doen op begeleiding. Bij Erik komt er vier keer per week iemand langs. Er wordt dan een schema ingevuld waar op staat wanneer hij wat schoon maakt en wat hij gaat eten. „Ik kan zelf pasta maken maar met het koken van sommige dingen heb ik nog wat hulp nodig", ver telt hij. „De was en boodschap pen doe ik zelf. Het is de bedoe ling dat ik steeds minder hulp heb en uiteindelijk volledig zelf standig woon." Nu is het nog even opstarten en zijn weg vin den. „Zo moet ik nog uitzoeken hoeveel tijd ik 's ochtends pre cies nodig heb voor ik ga wer ken." Erik werkt drie dagen per week bij locatie De Leest van Tra gel Zorg en plaatst producten in de webshop. „Daarnaast werk ik twee dagen op het hoofdkantoor in Clinge waar ik bezoekers ont vang en ze de weg wijs." Als hij in Clinge werkt, kan hij daar een hapje eten. „Dat is wel handig als ik 's avonds nog ga voetballen of fitnessen", legt Erik uit. Hij voet balt in Axel en is daarnaast fana tiek supporter van Feyenoord en Bayern München. Als Erik niet aan het werk of aan het sporten is, kijkt hij graag series zoals The Vampire Diaries. Op zijn computer maakte hij een collage van alle acteurs, die hij on langs ontmoette in het echt. „Ik ben er speciaal voor met mijn zus naar Parijs geweest en ze hebben hun handtekening op mijn colla ge gezet." Aan de muur hangen zijn favoriete zangeressen en ac trices. Eenzaam is hij nog niet ge weest in zijn gloednieuwe appar tement: „Laatst hebben we met de bewoners van mijn verdieping een barbecue gehouden." Al jaren sukkelt Doel achteruit. Niet meer dan twintig tot dertig mensen wonen er nog perma nent. De druk om op de plek van Doel een nieuwe haven, het Saef- tinghedok, aan te leggen neemt met de dag toe. Een veeg teken is dat voor het eerst in 41 jaar het grote ontmoetingscentrum aan de Hooghuisstraat - waar ook de kerk staat - zondag niet gebruikt mag worden. Alle ramen ervan zijn dichtgetimmerd. Herstel zou minimaal 20.000 euro kosten. De gemeente Beveren vindt dat te gortig. „Ze hebben het te lang op z'n beloop gelaten", oordeelt Jan Creve van actiegroep Doel 2020, „dan krijg je dat." Onder het mot to Nog Eentje gaan de Doelse Fees ten en de Scheldewijding zondag wel gewoon door. Te beginnen vanaf 10.00 uur met een rommel markt, ambachtenmarkt en de monstraties hondendressuur. De Scheldewijdingsmis is om 11.00 uur, een uur later gevolgd door de wijding van schepen aan de Schelde en een vlootshow. Veel live-muziek is er ook, van de Zeeuws-Vlaamse Sjores Am- brasband, de Balkanband, het Spaanse Pan de Capazo, shanty- koren en Rocket 88. Tot 18.00 uur, dan is het klaar. „En volgend jaar weer", blijft Jan Creve strijd baar. In de regio Kinderrommelmarkt in Oranjekwartier Speeltuin Oranjekwartier aan de Leeuwenlaan in Terneuzen zet za terdag de zomeractiviteiten voort met een kinderrommelmarkt, voor én door kinderen. Iedereen tot 16 jaar mag spulletjes verko pen, maar dat mogen alleen kin derspullen zijn. Deelname is gra tis, net als zaterdag de toegang tot de speeltuin. De rommelmarkt is van 13.00 tot 17.00 uur. Wie wil verkopen, kan de voorwaarden le zen en zich inschrijven via de website www.oranje-kwartier.nl. Feestje vernieuwing straten binnenstad Hulst bouwt woensdag 26 augus tus een feestje rond de herinrich ting van de Grote Zwanenstraat en Beestenmarkt in het centrum. De Beestenmarkt is al klaar. Aan de riolering in en herinrichting van de Grote Zwanenstraat wordt deze week de laatste hand gelegd, waarna die ook weer wordt open gesteld voor het verkeer. De werk zaamheden zijn 6 mei begonnen. De officiële heropening door wet houder Diana van Damme is 26 augustus om 15.00 uur. Informatieavond over oorsuizen bij ZorgSaam Voor wie voortdurend geluiden in het hoofd hoort - van een zachte ruis tot harde piep - houdt ZorgSaam dinsdag 29 september in Terneuzen een informatie avond over oorsuizen (tinnitus). Aan de orde komen oorzaken en behandelmethodes. Verder vertel len mensen uit eigen ervaring. De bijeenkomst in het restaurant van het ZorgSaam-ziekenhuis begint om 19.30 uur. Aanmelden: n.van dalen@nws.nl of 030-635.40.07. Oosterling gaat door met jubileumshow Zanger-entertainer Adrie Ooster ling blijft het dertigjarig jubileum van zijn huistheater De Twee Dui ven in Groede vieren. Hij geeft er vrijdagavond weer een feestshow, getiteld 'Onvergetelijken zelf gezien!' Oude en nieuwere num mers passeren de revue. De Twee Duiven aan de Slijkstraat 7 is van af 19.30 uur open. De show start om 21.00 uur. Entree bedraagt 11 euro, inclusief koffie/thee met ge bak van het huis. Reserveren kan via 0117 371545 of 06 50617910. Mijn dorp, mijn stad Open atelier tijdens vierde Route 55 De vierde fietstocht dit seizoen van Route 55 in de omgeving van Vogelwaarde, Kloosterzande en Perkpolder biedt morgen, donder dag, een verrassing. Stichting ter Bevordering van Kunst en Am bacht (SBKA) pakt uit met een uit gebreide expositie in het buiten atelier van beeldend kunstenaar Luc Ingels aan Hoek en Bos ïb in Kloosterzande. Dit gebeurt voor het eerst sinds Route 55 bestaat en dat is al jaren. Het buitenatelier is een oude boer derij, waarin een tiental kunste naars en ambachtslieden hun crea ties toont en tijdens de open dag ook aan het werk is. Ingels stelt beeldhouwwerken tentoon in de koeienstal. Jean Pierre Bazelier (20), decorontwerper in opleiding in Antwerpen, zal bezit nemen van de paardenstal. Ook is hoeden maakster Corine de Serière van de partij met door haar gemaakte hoeden, viltwerken en kostuums. Verder zijn er onder meer schilde rijen te bezichtigen van Herman Thielens en Bart Cane en een op- steekkapsel van thuiskapster Renée de Maat. Van de hand van Ineke Buursema hangen er levens grote foto's waarin haar 80-jarige moeder centraal staat. En Roos Lockefeer pakt uit met bijzondere bloemstukken. Luc Ingels hoopt dat de open dag in zijn buitenate lier de deelnemers aan Route 55 zal inspireren zelf creatief aan de slag te gaan. De fietstocht over zo'n vijfender tig kilometer kent nog vijf andere stopplaatsen, zoals Hoeve La Salet- te van het Leger des Heils in Ra penburg bij Vogelwaarde met een kringloopwinkel en dagbesteding. Op camping De Kamperhoek in Vogelwaarde wordt een drankje geserveerd en er zijn broodjes, kaasjes en worst beschikbaar. In Gemaal Kampen aan de Eendragt- weg vertellen medewerkers hoe het polderwater wordt afgevoerd naar de Westerschelde. Camping Perkpolder aan de Zeedijk in Wals oorden serveert verse soep, brood jes en drankjes. Er is ook live-mu- ziek. En dorpshuis Binnendeur in Kloosterzande presenteert onder meer streekproducten. Schuttersterrein, 19.00 uur: Hand- boogschieten voor toeristen; AXEL. De Halle, 10.00 uur: Schilde ren, Jong en Be perkt; 13.30 uur: Sjoelen, creatief, ANBO bingo; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten,biljarten; BRESKENS. De Uit komst, 13.30 uur: Creamiddag, kaar ten; EMMADORP. Bezoe kerscentrum, 12.30 uur: Excursie Ver dronken Land van Saeftinghe; GROEDE Grote kerk, 20 uur: Zo meravondconcert close harmony kwartet Tochant; HOEK. De Loven- hoek, 19.00 uur: Bridge, biljarten; HULST. De Lieve, 9.00 en 13.00 uur: Biljarten, Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; 10.00 uur: In ternet café; Robbedoes in De No- belhorst, 10.00 uur: Mama café; KLOOSTERZANDE Dorpshuis Binnen deur, 13.30 uur: KB O biljarten; 14.00 uur: Fiets tocht; OOSTBURG. Paar denmelkerij Nortier (Brugsevaart), 10.30 uur: Open dag; Kaaie, 14.00 uur: Kaarten; SAS VAN GENT. De Statie, 14.00 uur: Kaarten; St.Albert, 14.00 uur: Handwerken, bil jarten; TERNEUZEN. Por taal van Vlaande ren, 13.30 uur: Rond leiding; De Veste, 9.00 en 13.30 uur: Jeu de boules; 12.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Lijndansen; ZUIDZANDE. Cen trum, 9.00 uur: Dorpsfeest. door Sophie Stockman HULST „Ik heb het hier naar mijn zin", zegt Erik van Geloof (25) blij en zonder enige twijfel in zijn stem. Erik heeft een beperking en woont via Tragel Zorg sinds enke le weken zelfstandig in de Sluys Kreek in Hulst. Erik van Geloof (25) wil uiteindelijk volledig zelfstandig kunnen wonen in zijn nieuwe appartement aan de Sluys Kreek, foto Camile Schelstraete door Harmen van der Werf DOEL. Ze geven de moed nog lang niet op, de strijders voor behoud van het Scheldedorp Doel. Komen de zondag vieren ze weer de Doel- se Feesten, met de 41ste Schelde wijding. TERNEUZEN HULST TERNEUZEN CROEDE SLUIS. De ondernemers in Sluis hoeven doorgaans al niet te klagen over gebrek aan bezoekers. Maar tijdens de jaarlijkse zomeravondmarkten kun je in het koopstadje al helemaal over de hoofden lopen. De altijd aanwezige Vlaamse bezoekers krijgen dan gezelschap van toeristen en mensen uit de regio, bij wie de avondmarkt een geliefd doel is voor een avondje uit. Niet zo gek: Sluis is tijdens de avondmarkten bijzonder sfeer vol. Op de Markt staan geen auto's, maar terrasstoelen en een podium voor live muziek. Gisteravond was er ook muziek op onder meer de Beestenmarkt en bij de molen. En natuurlijk staan de winkelstraten, waar ook straatartiesten rondlopen, vol kraampjes. De markt van gister avond was de tweede in een serie van vier. De andere zijn op 11 en 18 augustus, foto Ronald den Dekker KLOOSTERZANDE Beeldend kunstenaar Luc Ingels WOENSDAG AARDENBURG. PHILIPPINE. De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68