Nieuwe winkel in gekweld centrum Nieuwbouwwijk op veerplein Kruiningen 6 BEVELANDEN en THOLEN Mosseldag zorgt voor afgesloten wegen en parkeerverboden Rommelroute in Kattendijke Braderie in Stalland Werkgroep zegt niet serieus te worden genomen en klaagt over het ontbreken van basisvoorzieningen in nieuwe wijk. Wonen in een Serviceflat: Tja, het is een nieuw bouwwijk. Als je daar gaat wonen, weet je dat niet alles meteen op orde is." Adriaan van den Dorpel behoort duidelijk niet tot de bewoners van de wijk Kruse veer in Kruiningen die heel boos zijn op projectontwikkelaar Ar- cus en de gemeente Reimers- waal. „Het zal wel goed komen", stelt hij nuchter vast. Deze woorden staan in schril contrast met de brandbrief die Werkgroep Veerhaven naar de fracties in de gemeenteraad heeft gestuurd. Daarin wordt gesteld dat Arcus en de gemeente totaal geen interesse hebben in de be woners van de wijk op het voor malige Veerplein. Het zou, in te genstelling tot gemaakte afspra ken, aan allerlei zaken ontbreken. Er wordt geklaagd over onder meer gebrekkige straatverlich ting, het ontbreken van een speel- voorzieningen, te weinig parkeer vakken en de aanleg van het groen. Bovendien zou de toe gangsweg onveilig zijn voor het langzame verkeer. „Er ontbreken gewoon basisvoorzieningen", licht Jos Zanders toe. De werk groep zegt namens het overgrote deel van de inwoners te spreken. Een rondje door de wijk leert echter dat niet iedereen zo boos is. „Ik maak me er niet zo druk over", zegt Andy van Houte, die met zijn gezin al enige jaren in Kruseveer woont. „Ja, een speel- voorziening, die missen we wel. Je ziet nu wel eens dat kinderen met hout gaan slepen. Dat kan ge vaarlijk zijn, omdat er soms nog spijkers in zitten." Jeroen van Keulen van Arcus stelt dat de ontwikkelaar wel de gelijk interesse heeft in de inwo ners. „Wij zitten in allerlei over leggen en hebben een meer dan luisterend oor." Van Keulen bena drukt dat er sinds eind vorig jaar, na een periode van stilstand, juist weer volop wordt gebouwd in Kruseveer. De komst van voor zieningen houdt volgens hem ge lijke tred met de ontwikkeling van de wijk. Onder meer de komst van een speelvoorziening (wellicht een trapveld) en een verbinding voor fietsers en voet gangers zitten in de pijplijn. Wel is volgens Van Keulen iets misgegaan in de Bredam, waar onlangs nieuwe huizen zijn opgeleverd. „Daar hadden we vóór de vakantie verlichting en parkeervakken willen aanleggen, maar dat is door omstandighe den niet gehaald. We hebben vo rige week aan de bewoners laten weten dat we er meteen na de bouwvak mee beginnen." De gemeente Reimerswaal zegt zich ook niet te herkennen in het beeld dat ze geen interesse zou hebben in het wel en wee van de bewoners. „We trekken sa men met Arcus op om er een mooie wijk van te maken", stelt een woordvoerster. THOLEN. Het toekomstbeeld van de binnenstad van Tholen mag dan niet al te rooskleurig zijn, er zijn nog altijd gedreven onderne mers die er een winkel durven te beginnen. „Wie niet waagt, wie niet wint", zegt Golda Hul- stein. Aan de Bebouwdendam open de zij gisteren dierenspeciaal zaak 't Vosje. Dat de binnenstad te lijden heeft onder de concur rentie van Vestetuin heeft haar niet doen twijfelen. „Je moet het gewoon proberen", vindt de on derneemster, die aan de eerste dag een goed gevoel overhield. „De mensen zeiden blij te zijn dat er weer een dierenwinkel is." Hulstein runde in het verleden een dierenafdeling in een tuincen trum en werkte bij een dierenwin kel in Bergen op Zoom. „Die win kel is gesloten, waardoor ik op straat kwam te staan. En vindt nog maar eens een leuke baan op je veertigste. Ik dacht: ik be gin gewoon iets voor mezelf." In de regio 1970 - 2015 Huur appartementen Veilig Comfortabel Service op maat Zelfstandig Op zaterdag 15 augustus wordt de jaarlijkse Mosseldag in Yerseke ge houden. Dat zal voor bewoners van het vissersdorp voor enige overlast zorgen. Omdat de inzet van de hulpdien sten voor inwoners of bezoekers mogelijk moet zijn, worden die dag door de organiserende stich ting Mosseldag Yerseke enkele ver keersmaatregelen getroffen. Zo zal op de feestdag een aantal straten Ruim 25 schuren, garages en er ven in en rond de kern van Kat tendijke zijn zaterdag 8 augustus deelnemer aan de Erf- en Schuur- verkooproute. Speuren naar leu ke, oude of nuttige dingen kan tussen 10.00 en 15.00 uur. Bij ie der deelnemend adres hangt een lijst met alle participanten. Be ginpunt van de route is Dorps straat 8-10 of Monnikendijk 24. Mijn dorp, mijn stad afgesloten worden. Daarnaast gelden er voor enkele straten parkeer- of stopverboden tus sen 4.00 uur en 19.00 uur. Voor de opbouw van de braderiekra- men zijn op eerdere tijdstippen al parkeerverboden van kracht. De organisatie adviseert om op de gewijzigde bebording te let ten, want de wegsleepverorde- ning Reimerswaal is ook op de Mosseldag van toepassing. Traditiegetrouw vindt de jaar lijkse braderie zaterdag in Sint Annaland plaats in het cen trum van het dorp, van 10.00-19.00 uur. Naast stands is er muziek, een terras, een kinderbraderie, rommelmarkt en kermis. Van af 13.00 is er een Lego-work shop op het voorterrein van De Meestoof. VW-Kantoor (Sin gelstraat), 14.00 -15.30 uur - Gratis stadsrondleiding Slaakweg 1,12.30- 17.00 uur - Openstel ling molen De Vijf Gebroeders Jacobadijk, 10.30 - 12.30 uur - Ezelwan deling Petrakerk, Goesse- straatweg 18, vanaf 09.30 uur - 12de edi tie Zendingsfietsdag De Bevelanden met presentaties, zen dingswerkers en kin deractiviteiten; De Vroone, 19.15 uur - Zomeravond bridge Zuidweg 23, vanaf 09.30 uur - 12de edi tie Zendingsfietsdag De Bevelanden met presentaties, zen dingswerkers en kin deractiviteiten Zwaakseweg, 09.30- 16.30 uur - Ponydag- kamp; Hoogeweg 3, 10.00-12.30 uur - Workshop Minibo- lussen maken; Sluis- plateau, 11.30 en 16.30 uur - Vertrek veerpont naar Goris- hoek; Maartenskerk, 13.00-17.00 uur - Openstelling Kerk Wilhelminadorp Strandje Goese Sas, 14.00 uur - 'Juttersge- luk', strandspeur- tocht o.l.v. een na- tuurgids Voorstraat 17,18.30 uur - Auto puzzelrit Mac de Bevelanden Haven, 09.30 en 14.30 uur - Vertrek veerpont naar Goris- hoek; Kerkplein en Oude Torenstraat, 11.00 -15.00 uur - Openstelling Dorps kerk; Strandje, 19.00-21.00 uur - Be- achvolleybal (deelna me vanaf 12 jaar) Êens vakantie zijn esloten van: Zaterdag 8 augustus t/m zaterdag 22 augustus Vrijdag 7 augustus geen koopavond Dinsdag 25 augustus zijn we weer OPEN. TTiiaBBBOP .w Kinderen spelen met hout in de nieuwe wijk Kruseveer in Kruiningen. foto Mechteld Jansen Niet iedereen in Kruseveer is boos door Rob Paardekam door Rob Paardekam 45 jaar onbezorgd wonen in een Schakel^ Service-appartement op een unieke locatie in Goes. Serviceflat De Schakel 's Gravenpolderseweg 9 4462 CD Goes HEINKENSZAND Expositie Kunstuus In galerie 't Kunstuus exposeert Bert Hoo- gerheijde vanaf van daag tot en met 29 au gustus acrylschilde- rijen. Hoogerheijde wordt duidelijk beïn vloed door de Pro vence; de landschap pen worden lyrisch weergegeven. GOES Foto-expositie Tot eind september is er in zorgcentrum Het Gasthuis te Goes tij- YERSEKE dens openingsuren een expositie te be wonderen van foto's, gemaakt door Wim v.d. Berge uit Goes. KAPELLE Orgelconcert De Duitse organist Andreas Meisner geeft vrijdag een con cert in de Grote kerk van Kapelle. Aanvang 20.00 uur. BRUINISSE Mosselen en bolussen In de Brusea in Bruinis- se worden deze maand op woensda gen bolussen gebak ken en op donderda gen mosselen ge kookt. Het museum is op die dagen open van 11.00-17.00 uur. KATTENDIJKE SINT ANNALAND tips? mail naar redactie@pzc.nl RGOES HEINKENSZAND KAMPERLAND KAPELLE NISSE WEMELDINGE WISSENKERKE YERSEKE Woninginrichting Pieterse Woninginrichting Pieterse 4424 EG Wemeldinge Noordelijke Achterweg 58-79a Telnr.: 0113 - 621296 http://www.pieterse-wonen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65