Koen Leenhouts scoort hoger dan ooit tevoren Vasseur: dure reis naar Hawaii was geen optie Jurriaan van Poelje zet in op bijzonder seizoen zijn er maar weinig Zeeuwen kansrijk 13 van toegevoegde waarde moeten zijn. Kans van slagen: 30 procent SAM VAN 'T WESTENDE Sport: Judo Selectie: Per gewichtsklasse mag er maximaal één per land naar Rio de Janeiro. De 23-jarige Sam van 't Westende heeft in de cate gorie -73 kilo Dex Elmont voor zich. Die routinier, die vijfde werd op de Spelen van Londen, staat vijfde op de wereldranglijst, terwijl de Vlissinger momenteel de zestigste plek bezet houdt. Alleen als Elmont in de eerste helft van 2016 zwaargeblesseerd raakt en deelname aan de Spelen onmogelijk wordt geacht, komt Van 't Westende in beeld. Maar dan moet hij op 30 juni van dat jaar wel bij de beste 22 op de ge schoonde wereldranglijst - dus al leen met de nummers één uit een land erop - staan. In de praktijk zal hij dus in de top dertig moe ten staan. Om dat voor elkaar te krijgen, zal hij bij enkele grote toernooien ver moeten komen. Kans van slagen: 2 procent NICK VAN DER LIJKE Sport: Wegwielrennen Selectie: Nederland mag vier of vijf wegwielrenners naar Rio stu ren. Dat is afhankelijk van de plek van ons land op de ranglijst van de UCI aan het einde van 2015. Bonds coach Johan Lammerts zal zijn se lecties voor de wegwedstrijd in de zomer van 2016 pas bekendmaken. Hij zal bij zijn keuze natuurlijk de staat van dienst van de renners meewegen, net als hun geschikt heid voor het parkoers rond de Co- pacabana in Rio. Nick van der Lij- ke kan niet anders doen dan zich optimaal laten zien in de komen de tien maanden. De 23-jarige Mid delburger zal moeten doorbreken bij Lotto-Jumbo. Dat hij dit jaar al mee mocht doen aan de Europese Spelen in Bakoe, betekent in elk ge val dat hij op de radar staat. Kans van slagen: 1 procent Natuurlijk dromen nog meer Zeeuwen van Rio. Voor sommigen is een blik op Tokio (2020) reëler en anderen hebben zich de afgelo pen tijd te weinig laten zien om se rieus in beeld te zijn. Voor België is dressuuramazo- ne Claudia Fassaert, opgegroeid in Zeeuws-Vlaanderen, in kandidaat. Haar paard Donnerfee was gerui me tijd geblesseerd. Nu is de com binatie weer op de weg terug. Leenhouts strijdt al jarenlang met de bovensten mee in het HZ-toer- nooi, maar vierenhalve punt uit vijf partijen haalde hij nog nooit. Het zijn cijfers waarmee menig schaker het toernooi uiteindelijk won. Hij deelt de leiding met zes andere schakers en staat boven ge renommeerde grootmeesters als Baadur Jobava, Sipke Ernst, Vya- cheslav Ikonnikov en Michal Kra- senkow. Aan het begin van de vijfde ron de waren nog drie spelers zonder puntverlies: Jan Werle, Jorden van Foreest en de Indiër Elshan Mora- diabadi. Op het tweede bord wees de geroutineerde Loek van Wely coming man Van Foreest terug en kwam op kop. In de topper tussen Werle en Moradiabadi werd de ba lans nauwelijks verstoord. Kon- stantin Landa, Rajpara Ankit, Yun- guo Wan staan ook op vierenhalf uit vijf. Vasseur (34) werd zondag bij de Iron Man in Maastricht, een kwali ficatiewedstrijd voor Hawaii, acht ste bij de professionals. Maandag had hij bij de prijsuitreiking aan wezig moeten zijn om te horen of die notering goed genoeg was voor een startbewijs, maar hij ging niet. Hij koos voor een dagje ontspanning in Limburg. „Ik had toch al besloten dat Hawaii geen optie was voor mij. Ik heb het geld er niet voor." De Vlissinger startte bij de Iron Man in Maastricht (3,8 kilometer zwemmen, 182 kilometer fietsen en 42 kilometer hardlopen) bij de profs. Bewust. Zo kon hij met de andere pro's tien minuten voor de massa de Maas in duiken. Vasseur had ook kunnen kiezen voor de age group 30-34 jaar. „Dan had ik met m'n tijd van net iets meer dan 9 uur in die klasse ge wonnen", vertelt hij. En dan - hoe zuur - was hij zeker geweest van Hawaii, want voor de winnaar van elke leeftijdscategorie lag een tic ket klaar. De Walchenaar hoefde dan alleen maar bij de huldiging op maandag te verschijnen. „Dat geeft een beetje een dubbel ge voel", verzucht Vasseur. „Maar ja, ik had me er toch al bij neergelegd dat Hawaii niet reëel was. Ik werk maar twintig uur in de week en heb geen sponsors die het geld even voor me neerleggen." Desondanks had Vasseur zon dag een mooie dag. Hij genoot van de sfeer in Zuid-Limburg, waar duizenden mensen langs de Maas en op de vele beklimmingen ston den. Wel kwam hij op zijn mon- stertoch meerdere keren de man met de hamer tegen. „Drie kilome ter voor het einde lag ik nog zesde. Toen moest ik helaas wat gas te rugnemen." De opvolger van Ruud Pennings heeft er vertrouwen in. Net als vo rig seizoen moet Vlissingen ook nu kunnen meestrijden om pro motie naar de topklasse. Van Poel je: „Vorig seizoen is er buitenge woon goed gepresteerd. Natuur lijk is een tweede jaar in een hoofdklasse lastiger. Het nieuwe is ervan af en we zullen moeten beseffen dat het niet vanzelf gaat, maar er zit heel veel kwaliteit in deze groep." De selectie bleef nagenoeg in tact. Topscorer Josimar Pattinama leek de overstap naar het profvoet bal te maken, maar de stages bij Sparta en FC Oss liepen uiteinde lijk op niets uit. „We hebben de se lectie op sommige posities zelfs nog kunnen versterken", stelde Van Poelje gisteren verheugd vast. „De doelstelling is daarom ook nu meedoen voor promotie." Dat moet komend seizoen in de hoofdklasse B gebeuren, met te genstanders als Dosko, Baronie, Halsteren en OSS'22. Vorig sei zoen zat Vlissingen nog in de hoofdklasse A. „Op technisch ge bied is de hoofdklasse B iets min der frivool dan A", aldus Van Poel je. „In de hoofdklasse B draait het meer om ervaring en degelijk heid. Soms is het voetbal wat af- wachtender. Daar zullen we op moeten inspelen. Voetbal hoef ik deze spelers niet te leren, we zul len soms alleen iets slimmer moe ten zijn, iets professioneler." Vlissingen begon de voorberei ding op het seizoen gisteravond 'Ik heb inmiddels als trainer geleerd dat rust minstens zo belangrijk is als veel trainen. Ik moet de spelers ook niet overvragen.' met een incomplete selectie. Kha- lid El Hattach, Saïd Bouzambou, Etienne Mallie en Abdoe Abdenbi ontbraken nog en stromen later deze week in. „Gelukkig heb ik een grote groep, dus dat is geen probleem. We beginnen wat later dan de andere clubs, maar ik heb inmiddels als trainer geleerd dat rust minstens zo belangrijk is als veel trainen. Ik moet de spelers ook niet overvragen, zeker niet na zo'n lang seizoen wat Vlissingen heeft gehad. Ik denk dat ik genoeg tijd heb om de ploeg klaar te stomen voor de beker en de competitie. In de voorbereiding is het belangrijk dat de spelers niet geblesseerd raken. Als trainer moet je goed naar je spelers luiste ren." Daarin verschilt Van Poelje dus niet van zijn voorganger. Ook met betrekking tot het zaalvoetbal ko men de ideeën overeen. Tal van spelers van Vlissingen zijn im mers ook bij eredivisionist Groe ne Ster actief in de zaal. Van Poelje: „Ik zie het zaalvoet bal als een aanvulling. Ik be schouw het als extra trainingen, waardoor ik me meer kan bezig houden met voetbaltactische za ken." De komende weken gaat Van Poelje zijn ploeg prepareren voor de competitie, die op 6 september met een thuiswedstrijd tegen Ge- mert begint. Een ander richtpunt wordt het duel met Sneek in de landelijke beker op 26 augustus. „We kijken ernaar uit." Sam van 't Westende Nick van der Lijke WOENSDAG 5 AUGUSTUS 2015 dicht bij Rio door Rudy Boogert VLISSINGEN. Koen Leenhouts uit Oostburg beleeft zijn beste start ooit in het HZ-toernooi. De Zeeuws-Vlaamse schaker was gis teravond binnen anderhalf uur klaar tegen Max Warmerdam, die zijn dame liet insluiten. Leenhouts behaalde daardoor zijn vierde zege in vijf partijen. Alleen tegen de Luxemburger Philippe Linster liet hij in de derde ronde een halfje ach ter. Vijfde rondeWerle-Moradiabadi (Ind) remise, Van Wely-J. van Foreest 1-0, Erwich-Jobava (Geo) remise, Ma- ris-Landa (Rus) 0-1, Krasenkow (Pol)-Admiraal remise, Ernst-Mu (Chn) remise, Ikonnikov (Rus)-Ten Hertog re mise, Das (Ind)-Timmermans remise, Wan (Chn)-Brink 1-0, Ankit (Ind)-Yo- gesh (Ind) 1-0, Warmerdam-Leen- houts 0-1, Kevlishvili-Grochal 1-0, De Jong-Stange 1-0. Stand aan kop: 1. Leenhouts, Van Wely, Werle, Moradia badi, Landa, Ankit, Wan 4,5 punten; 2. Jobava, Krasenkow, Ikonnikov, Das, Prasanna, Mu, Beshukov, Dardha, Ernst, Timmermans, Ten Hertog, De Jong, Admiraal, Kevlishvili, Van Dooren, Erwich, Van Delft 4 punten. door Roeland van Vliet VLISSINGEN. Remy Vasseur zal niet deelnemen aan de Iron Man van Hawaii. „Zo'n dure reis zit er niet in voor mij", zegt de Vlissingse triatleet. „Je moet dan al gauw den ken aan 3000 euro aan kosten." door Jan Dagevos VLISSINGEN. Met een kleine jetlag van een reis naar Amerika nog in de benen begon Jurriaan van Poelje gisteravond met Vlissingen aan de voorbereiding van het nieuwe voet balseizoen. „We beginnen met veel ambities", stelde de oefenmeester uit Breda. „We hopen dat er een heel bijzonder seizoen aan komt." loyally infographic MdS foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61